UEFA’dan Fenerbahçe’ye: "Haziran sonuna kadar krediyi alın" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fenerbahçe, Bankalar Birliğiyle gündemde olan anlaşmayı Haziran ayı sonuna kadar devreye sokamazsa UEFA’nın ciddi yaptırımıyla karşı karşıya kalacak.

fenerbahceden_uefa_ve_men_aciklamasi_1558774589_1667.jpg

ali-koc-546687_16_9_1559535758-880x495.jpg

31 Mayıs'ta UEFA, Fenerbahçe'nin 2018-2019 sezonun kapanış belgelerini inceledi. Raporda Fener Ol projesinin başarısından, Sermaye artışı ve Türkiye Bankalar Birliği'yle yapılacak kredi yapılandırma anlaşmasına kadar detaylı bilgiler yer aldı.

UEFA inceleme sonrası sarı-lacivertli kulübe gönderdiği raporda Bankalar Birliğiyle yapılacak anlaşmanın önemine vurgu yaptı. Bu anlaşmanın Haziran sonuna kadar yapılması ve borçların böylece yapılandırılması istenirken, aksi durumda ciddi yaptırımlarla karşılaşılacağı ikazında bulunuldu.

Fener ol projesine de olumlu yaklaşan UEFA, kısa sürede toplanan büyük meblağaya rağmen bunun tek başına yeterli olmadığını raporda kulübe sundu.

ALİ KOÇ SEÇİMDE VURGU YAPMIŞTI
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, TFF'nin seçiminde yaptığı konuşmada Bankalar Birliği'nin bir an önce borçları yapılandırması gerektiğini vurguladı.

Ali Koç yaptığı açıklamada, “Devletimiz inşallah bize yardımcı olacak. İnşallah yeniden yapılandırma en kısa zamanda olur. Yani haziran ayının sonundan sonra bizim için, Trabzonspor için pek kıymeti harbiyesi de kalmıyor.” ifadesiyle durumun ciddiyetini net bir şekilde ortaya koydu.

BİR SONRAKİ GÖRÜŞME YÜZ YÜZE
Ali Koç, UEFA'yla yapılacak bir sonraki görüşmeye bizzat katılacak.

Bankalar Birliği'nden çıkacak müjdeli haberi ve Fener Ol projesinin daha da ilerleyeceğini ümit eden Koç, böylece Haziran sonunda eli güçlü bir şekilde UEFA'nın karşısına çıkacak.

SATTIĞI KADAR ALABİLİYOR
FFP sıkıntısı nedeniyle transferde oldukça zorlanan Fenerbahçe, bu sezon da transferden elde ettiği gelir kadar oyuncu alabilecek. Haziran'da UEFA'yla yapılacak toplantı öncesi transferde çok fazla para harcayarak dikkati çekmek istemeyen yönetim, bunun sıkıntısını da oldukça yaşıyor.

Skor

Şimdi ha diyince devlet yapılandırma mı yapacak bunlara? Slimani lerin Freylerin Guizaların Maldonadoların parası neden senin benim milttetin cebinden çıkıyor muş? Bu ekonomik konjonktürde millet açken 600 milyon € borcu niye milletin boynuna biniyor?
Ben hiç bir kulüp için bunu istemiyorum. Hakkımda haram olsun. Seçim öncesi kimse bu riski almaz.

Nihat Özdemir'in TFF'nin başına gelmesi, muktedire yakın isimlerden yönetim kurulması vs. hepsi için yol yapıldı zaten. O kadar çaresizler ki malum kişinin/zihniyetin boyunduruğu altına girecekler. Umarım biz girmeyiz bu olaya. Son kale diye gezinsin fenerliler. :D

Devlet kulüplerin borçlarını yapılandırıp ziraata borçlandırdı diyelim. Kulüpler o borcu ödeyemezse ne olacak? Bu işin sonu kulüp satışlarına kadar gider gibime geliyor. Ülkede satacak başka şeyler kalmadı sonuçta

Üst Alt