UEFA'dan Gelecek Sezon İçin Yeni Maç Programı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Gelecek Sezon İçin Yeni Maç Programı

1710327622732.png

UEFA, gelecek sezondan itibaren bir haftanın tamamen Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi veya Konferans Ligi'ne ayrılacağını duyurdu. Bu haftalarda yalnızca bir Avrupa müsabakasının maçları oynanacak.

Eylül ayındaki 'Şampiyonlar Ligi haftasında' maçlar Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri oynanıyor. 'Avrupa Ligi' haftasında maçlar Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacak. 'Konferans Ligi' haftasında maçlar sadece Perşembe günleri oynanıyor.

Şampiyonlar Ligi'nin genişletilmiş yeni formatı, kura çekiminde de değişikliğe neden olacak. UEFA kura simülasyonları, yeni format için manuel kura çekiminin 3-4 saat süreceğini ve toplam 900 top gerektireceğini gösterdi.

Bu süreyi çok uzun bulan UEFA yetkilileri, yeni formatın kura çekimi için hibrit bir yöntem kullanmaya karar verdi. Buna göre kulüpler manuel olarak çekilecek, ardından bilgisayar kontrolü ele alacak ve takımların grupta maç yapacağı 8 rakibini seçecek.

Yeni kura çekimi modelinin yaklaşık 35 dakika sürmesi bekleniyor. Bu sürenün mevcut formattaki çekilişle aynı olduğu belirtildi.

Yazılım, ülke korumasını da hesaba katacak ve çok olağandışı durumlar dışında, kulüpler kendi ülkelerindeki rakiplere karşı oynamayacak. Kulüpler aynı ülkeden en fazla iki rakiple karşılaşacak.

Bir İngiliz bilişim şirketinin, çekilişin dijital kısmını gerçekleştirecek yazılımı geliştireceği ve ayrıca iki adet yedek yazılım sisteminin de bulunacak öğrenildi. Yeni kura sistemi denetim ve danışmanlık firması Ernst & Young tarafından denetlenecek.

[Sky Sports]

Ulan bir haftanın tamamen diyince bende komple hafta zannettim, aynı bokun laciverti olmuş bu. 2 hafta olan maçlar 1 haftaya düşmüş

Sen gurbetcisin diye Ingilizcesini yaziyorum:

There will be changes to the football calendar too, with each of Uefa’s three club competitions – the Europa League and Europa Conference League are also adopting a single league phase system – having one match week where only their fixtures take place.
Şimdi anladim

Yani uzun lafın kısası her turnuva için bir hafta ayrilacak:

örnek:

İlk hafta only ŞL
İkinci hafta only AL
Üçüncü hafta only KL

September 17-19, 2024 1st match Champions League group stage
September 25/26, 2024 1st match Europa League group stage
December 19, 2024 6th match Conference League group stage

şaban bişey biraz

Clde de 6. maçı 10 aralıkta 7.yi 20 ocakta oynuyon fln. Çorba yapmışlar 🍲

Üst Alt