Uğur Şahin: "2-3 sene içerisinde kanseri yenmeyi umuyoruz" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uğur Şahin: "2-3 sene içerisinde kanseri yenmeyi umuyoruz"

Palavra sıkmıyor adam; yıllardır bunun için büyük emekler veriyor. İnşaallah bu çalışmalar en kısa sürede olumlu sonuçlanır. Bütün kanserler için olmasa da belli organların bazı kanser tiplerinde kesin çözüm olabilecekmiş gibi görünüyor. Kendim için de istiyorum, umarım ömrüm yeter de benim de bu illetten kurtulmama vesile olur...
Allah acil şifalar versin.

Elbette cok agir ve ölümcül bir hastalik, ve tedavi süreci de ayri bir sorun. Ancak Almanya´da milyonlarca insan yasiyor basarili bir sekilde kanseri atlatmis olan.
Ve tip bu konuda ilerledi, daha basarili ameliyatlar, ve daha etkili tedavi imkanlari var... Günümüzde konvensiyonel metotlar ile de kanseri yenmek gayet mümkün.

Mesela su an Almanya´da DR. Friesen DL methadonun kanser tedavisinde etkisini arastirmakta. Büyük bir baski sonucu Almanya´da parlamento bu arastirmalari finanse etmesini onayladi bir kac sene önce... Friesen´in iddiasi hem kemoterapinin etkisini güclendirdigi, hemde yan etkisini azalttigi yönünde... Buna bazi ünlü onkologlar tepki gösterdi... Bu tepkiyi halk ve Friesen elbette DL Methadonun ucuz olmasina yoruyor... Ancak haksiz da degiller tepki gösterenler, sonucta burada coronoda bile tartismalar malum bu gibi konularda... Sonucta Methadonun etkisini kanitlayan bilimsel bir calisma yokken, bu iddia iddiali diyelim ve ayni zamanda tehlikeli tabi.

Ancak bu sekilde kanserini yillardir tedavi edenler var. Ve Dr. Friesen artik coktan kritik evrede kansere yakalanmis, kemonun cevap vermedigi bir sürü hastanin bu yönetimi kullanip, kemo terapi ile birlikte kanseri atlattigini söylemekte...

Kendi yakinimin babasindan biliyorum. bir kac ay ömrü kaldi dediler, 7 santimlik tümör akcigerinde ameliyet imkansiz dediler. O kadin ile irtibata gecip gizlice metadonu verdi, ve kemo terapi sonrasi önce 2 santim, sonra isin tedavisi ile tamamen yok edildi. Migde bulantisi disinda yan etkisi olmadi. Smdi de her 3 ayda bir kontrolde, ve stabil kalirsa intervaller artitirilacak.

Elbette, Methadon ile mi alakali, yada sadece kemo terapiye bünye mi iyi bir cevap verdi, onu bilemeyiz. Ancak gelecekte tedavi konusunda umut tasiyanlar bilsin ki, bu konuda gayet ciddi calisiliyor. Komplo teorilerine aldanip, umutsuzluga kapilmasin.

Ancak bazi sartlarda (arastirmalar olmadigi icin, sartlar ile ilgili ip ucu yok) bazi kanser hastalarinda faydali oluyor gibi. Ve muhtemelen kanser tedavisinde yardimci olabilecek bazi ilaclar vardir, ancak bunu kanitlayacak klinik calismasi bulunmadigi icin, konvensyonel tedavide kullanilmiyor...

Ayni zamanda Almanya´da tabi ünlü onkologlarin da destekledigi, asi olsun, immun hapi olsun, bazi klinik calismalari var ve bunlara katilmak mümkün...
Konvensiyonel tedavilerin cevap vermedigi durumlarda, insanlarin bu yöntemleri deneme disinda pek bir sansi kalmiyor cogu zaman...

Son düzenleme:
Şehir efsanesi değil. Bildiğim kadarıyla Cuba da uygulanıyor. Hangi kanser olduğunu bilmiyorum ama (hepsi için olmasada) bazılarının ilaç/tedavisi var Cuba da

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Tedavi edilebilen kanser turevleri olmasi yeni bir durum degil. Olay Kuba’da varsa muhtemelen daha diger yerlerde onaylanmamistir. Bunun bu tedavilerin birkac zengin aileye ozel olmasi ile ne alakasi var?

Kansere çare bulunamaması tıp dünyasının büyük ayıbı. Özellikle Amerika bu işe büyük yatırım yapıyor ama sonuç sıfır. Henüz nedenini bile bulamıyorlar... Bu belaya çarpılan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Ayrıca umutsuzluğa gerek çok uzun zamandır kanserle yaşayan insanlar tanıyorum.
nedeni biliniyor. 1940lardan beri. alman doktor vardı otto ismi. asit ve şekerin bir araya gelmesiyle tetiklendiğini tespit etmiş. ama genetiğin ve maruz kalınan etkenlere de bağlı. radyoaktif, beslenme vs. ama genetik de önemli. yani nedeni çok iyi bilinse de vücuttaki hücrelerin kontrolsüz ve hızlı büyümesini engellemek çok zor. sadece kanserli hücreleri öldürmek lazım ama şimdiki imkanlarla sağlıklı olanlar da ölüyor. bu bağlamda m rna teknolojisi umut vaadediyor.

tıpın ayıbının olduğunu düşünmüyorum. canlı bedeni bilhassa insan vücudu çok fazla kompleks yapıda. daha bilmediğimiz çok yönümüz var. şurda tıpın tarihi en fazla 100 yıllık geçmişi var. teknolojik imkanları da göz önüne bulundurduğumuzda bu noktaya gelmek bile başarı

Kanserin tedavisi, çözümü ve ilaçları var uzun yıllardır. Sadece Dünya yönetimi bunu tüm Dünya halkı ile paylaşmıyor sadece seçilmiş, milyar Euro serveti olan ve yaşaması istenilen kişilere uygulanıyor tedavisi.

Kanserden ölen Rothschild, Rockefeller veya İngiliz kraliyetinden bir kişi duydunuz mu? Ya da Covid'den?
Bunlar hep söylenir. Sakıp Sabancı da kanserden öldü.

nedeni biliniyor. 1940lardan beri. alman doktor vardı otto ismi. asit ve şekerin bir araya gelmesiyle tetiklendiğini tespit etmiş. ama genetiğin ve maruz kalınan etkenlere de bağlı. radyoaktif, beslenme vs. ama genetik de önemli. yani nedeni çok iyi bilinse de vücuttaki hücrelerin kontrolsüz ve hızlı büyümesini engellemek çok zor. sadece kanserli hücreleri öldürmek lazım ama şimdiki imkanlarla sağlıklı olanlar da ölüyor. bu bağlamda m rna teknolojisi umut vaadediyor.

tıpın ayıbının olduğunu düşünmüyorum. canlı bedeni bilhassa insan vücudu çok fazla kompleks yapıda. daha bilmediğimiz çok yönümüz var. şurda tıpın tarihi en fazla 100 yıllık geçmişi var. teknolojik imkanları da göz önüne bulundurduğumuzda bu noktaya gelmek bile başarı

Sigaradan başka bir suçlu bilmiyorum. Sigarayı günah keçisi yaptılar, varsa yoksa sigara. Ancak sigara içmeyenlerde yakalanıyor... İnsan vücudu elbette karışık ama önceki çağlarda bile tifo, veba gibi hastalıklara çare bulunmuş. Şimdiki teknoloji ve para ile bulmaları gerekiyor.

Kanserin tedavisi, çözümü ve ilaçları var uzun yıllardır. Sadece Dünya yönetimi bunu tüm Dünya halkı ile paylaşmıyor sadece seçilmiş, milyar Euro serveti olan ve yaşaması istenilen kişilere uygulanıyor tedavisi.

Kanserden ölen Rothschild, Rockefeller veya İngiliz kraliyetinden bir kişi duydunuz mu? Ya da Covid'den?

Steve Jobs 56 yasinda
Paul Allen 65 yasinda
David Koch 79 yasinda

Kansere cözüm olsa, Steve Jobs niye öyle tuhaf seylerle kanserden kurtulmaya calisti?

Şehir efsanesi değil. Bildiğim kadarıyla Cuba da uygulanıyor. Hangi kanser olduğunu bilmiyorum ama (hepsi için olmasada) bazılarının ilaç/tedavisi var Cuba da

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Küba'da uygulanan tedavi türü özellikle akciğer kanserinin bazı alt türevlerine yönelik

Akciğer kanseri olanlarda gen araştırması yaparlar çünkü kanserinde alt türevleri var

Şayet kişinin gen yapısı uygunsa ve kanserin türevi de aşıya uygun ise o zaman aşı yapılıyor

Ama orada bile yüzde yüz başarı hikayesi yok

Tıbbi mümessil denilen ... meslek olduğu veya meslek sayıldığı sürece, ilaç firmaları olduğu sürece, tıbbi mümessil isimli kişilerin doktorlara yemek ısmarlayıp, rüşvet verip, maddi menfaat sağladığı sürece dediğiniz gibi şerefsiz bir ortam hep olacaktır. Kaç tane tanıdığım var tıbbi mümessil kimlikli, hepsi erkek doktorlarla yatıyorlar kendi firmalarının ilacını hastalara yazsınlar diye.

Dünya geneli ilaç firmaları özel olmamalı, devlet yönetiminde tamamen hizmet sektörü haline getirilmeli ve kar amacı, mantığı olmamalı.
Dogru söylüyorsunuz, hastaneler ticarethane, tip ve ilac sektörü cok büyük milyarlik bi sektör, siyasetlerin üzerinde etkisi cok büyük, onun icin ileride birseyin degismesine inanmak biraz cahilik olur

Dogru söylüyorsunuz, hastaneler ticarethane, tip ve ilac sektörü cok büyük milyarlik bi sektör, siyasetlerin üzerinde etkisi cok büyük, onun icin ileride birseyin degismesine inanmak biraz cahilik olur
Ikinizin dedigi de dogru ancak konustugumuz olaya direk baglamak cok dogru degil.

Kanser gibi hastaliklara care arayan insanlar labaratuvarda calisan bilim adamlari. Bu gibi doktorlar hastalar ile genelde ilgilenmez.

Ayrica bir bilim adami dusunun, kansere cozum saglayacak ve bunu dunyadan gizleyecek. Boyle bir olay yok.

Ancak sizin dediklerinizle baglanti kurulabilecek olay kapitalizmin etkileri. Bir firma icin kanseri yavaslatmak tamamen cozmekten daha karli.

Bu yuzden belki de firmalar tamamen iyilestirmeye yonelik projelere daha az fon ayiriyor olabilir. Tabi ki bunun ic yuzunu bu firmalarin ust yoneticisi olmadiginiz surece bilmek zor.

Steve Jobs 56 yasinda
Paul Allen 65 yasinda
David Koch 79 yasinda

Kansere cözüm olsa, Steve Jobs niye öyle tuhaf seylerle kanserden kurtulmaya calisti?

Uyduruk Apple firmasında CEO olmak önemli veya zengin insan statüsü değil. Ergenlerin tanıdığı bir varlık yani Steve denen şahıs, ölüp ölmemesi Dünya'nın umrunda değildi.

Uyduruk Apple firmasında CEO olmak önemli veya zengin insan statüsü değil. Ergenlerin tanıdığı bir varlık yani Steve denen şahıs, ölüp ölmemesi Dünya'nın umrunda değildi.
Cok komik bir yorum olmus. Steve Jobs su an hayatta olsaydi net degeri 45 milyar dolar falan olacakti. Evet gercekten zengin insan degil.

Üst Alt