Ujfalusi'den Sonra Bir İlk!


Galatasaray'ın ‘Savunma bakanı’ Maicon, tecrübesiyle defansa liderlik etti. Onun yönetimindeki defans, Galatasaray'ı, Avrupa’da kalesine şuta en az izin veren ilk 10 takım arasına soktu.

ujfalusi_den_sonra_bir_ilk_h22389_69ed2.jpg


Türkiye’nin en pahalı stoperi unvanıyla sezon başında 7 milyon Euro'ya transfer edilen Maicon, Galatasaray'ın başarısında en büyük pay sahibi isimlerin başında geliyor. Sezonun ilk döneminde, tüm takım gibi Östersunds yenilgisiyle sarsılan ama yıkılmayan Brezilyalı, maçlar ilerledikçe kalitesini kanıtladı. Porto'da geçirdiği 6 yılın ardından Galatasaray formasıyla Avrupa'ya geri dönen sambacı, sezonun parlayan ismi olmayı başardı.

Ujfalusi
'den sonra ilk

Maicon’un liderliğini yaptığı savunma, geride kalan 11 haftada sadece 34 şuta izin verdi, bunların da 9'u gol oldu. Bu istatistikte Galatasaray, Avrupa'da ilk 10'da… Real Madrid ve Manchester United gibi devlerin önünde olan Galatasaray, 11. haftalar itibariyle son kez 9 gol yediğinde sezon 2011-12'ydi ve kadroda Tomas Ujfalusi bulunuyordu.


Galatasaray’ın süper üçlüsü!

Avrupa’nın önemli liglerinin baz alındığı araştırmada takımlarının en çok gol atan üç oyuncusunun rakamları incelendi. Zirvede, 26 gollü Lyon'lu Fekir-Diaz-Depay'ın olduğu listede PSV'li Lozano-Locardia-Van Glinkel 25 golle ikinci, PSG'li Cavani-Neymar-Mbappe 24 golle üçüncü sırada. Gomis (11)-Tolga (6)-Maicon (4) üçlüsü ise Galatasaray'ın kaydettiği 26 golün 21'inin altına imzasını atarak, Avrupa'nın en iyi üçlüleri listesinde 4. oldu.


(Skor)


GSCimbom Portal
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaten takım defansif olarak süper gol yememeye oynasak en fazla 1 gol yeriz..OLay hücum geçişlerini hızlı ve doğru yapmakta bunu yapamazsak sorun oluyo..
 
Serdar-Maicon ikilisi bozulmadan sürekli oynamaya devam eder ve devre arası Asamoah 'da gelirse

Fernando Reges
Kwadwo Asamoah-Serdar Aziz-Maicon Roque-Mariano Ferreira
Fernando Muslera​

Uzun zaman sonra ilk defa geri hattımız bu kadar sağlam olacak ...
 
Üst Alt