Ülke Puanı Kritik Eşikte! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Beinsports'a iki kez röportaj verdi Fatih Terim yemin edebilirim röportajı yapan spikere neler sorması gerektiğini, soruları önceden vermediyse ben de eşeğim.
Cok guzel yakalamissin. Tebrik ederim. Bunlari zaten objektif olan herkesin gorebilmesi lazim.
Ayrica diger soyledigin sey icin de tesekkur ederim. Yazdiklarimin buradaki renkdaslarimiz tarafindan begenilmesi cok guzel. Nedeni benim yazdigimin begenilmesi degil, iceriginin begenilmesi. Cunku hem ulkenin, hem de ulke futbolunun modernlesmeye ihtiyaci var. Bu da dusunce yapisinin degismesiyle basliyor.

Fatih Terim Beisports’da yayımlanan konuşmasında: “Ozan Kabak’ı 11 milyon euro’ya sattık. Bu paranın ne kadarı alt yapıya harcandı? Sıfır, çünkü o anda ya borcunu kapatmak için paraya ihtiyacın vardır ya da oyuncunun maaşını ödemek zorundasındır. Peki, Ozan Kabak’ı yetiştiren alt yapı antrenörlerinin maaşları ne kadar?” diye bir takım kinayeli sorular yöneltti. Ben buradan Fatih Terim’e diyorum ki değil 11 milyon euro 110 milyon euro dahi ayırsan alt yapıya yine de futbolcu çıkartamazsın. Alt yapı antrenörleri değil asgari ücret, asgari ücretin 10 katı maaş alsalar dahi yine de genç ve yetenekli oyuncular yetiştiremezler. Fatih Terim'in’kendi aldığı maaş ne kadar, 100 asgari ücrete yakın peki kendi neden kaç yıldır sadece 1 tane Ozan Kabak yetiştirebildi? Nedenini şöyle açıklayayım: Bizzat kendi başımdan geçen bir olay. O zamanlar daha 12 yaşındayım. Futbol hastasıyım. Topla yatıp topla kalkıyorum. Mahalle aralarında falan yapılan tüm maçlara katılıyorum. Bir gün ilçe stadyumunda genç oyuncu seçmeleri var. Onlarca çocuk gelmiş. Ben de katıldım. Koca sahada çift kale maç yapılıyor ve genç oyuncu seçecek hoca bir çocuğu oyuna sokup diğerini çıkartıyor. Sıra bana geldiğinde oyuna girdim ve yüksekten gelen topu göğsümde yumuşatıp uzun ve isabetli bir pas attım. Sağ bek olarak adam geçirmedim ve bir iki çalım yaptım. Maç bittiğinde hoca tüm çocukları yanına çağırıp sırasıyla sen gel, sen gelme diye ayrım yaptı. Beni de beğenmişti ve seçilen çocuklar ertesi sabah saat 10’da aynı yerde antrenmana gelsin dedi. Beni görsen dünyalar kadar mutlu bir koşu eve gittim. Babama müjdeli haber verdiğimi sanarak durumu anlattığımda babam okkalı bir tokat attı ve “topçu mu olcan len” diye sinirli bir şekilde bağırdı ve git derslerine çalış, okuluna devam et dedi. Bir yönden haklı da fakir aile, eve ekmek götürmekte zorlanan ve inşaatlarda, betonlarda çalışan bir baba oğluna başka ne diyecekti? Sonuçta okuduk ve mühendis olduk çok şükür iyi bir işimiz var ve durumumuz iyi ama futboldan uzaklaştık. Oynamaya devam etseydik futbolcu olurduk veya olamazdık orası ayrı ama asıl anlatmak istediğim ülkemizde benim gibi milyonlarca genç çocuğun olduğu.

Antrenman yapabilmek için bilmem ne kadar uzaklardan, bilmem kaç vasıta değiştirerek kaç saatte tesislere varabilen çocuklar. Yaşam standartları, refah seviyesi, eğitim seviyesi, ekonomi, sosyal yaşantı bunlar hep doğrudan etkiliyor. Neden İstanbul’un bir ilçesi kadar toplam nüfusu olan ülkeden onlarca yetenekli futbolcu çıkıyorken 80 milyonluk ülkemizden hiç futbolcu çıkmıyor işte bundan. Almanya’da üretilen ve Alman vatandaşlarına 10 bin euro fiyata satılan bir arabayı biz ülkede 50 bin euroya alıyorsak bu ülkede tabi futbolcu çıkmaz. Gelir adaletsizliği var. Zengini çok zengin fakiri ise çok fakir. İşsizlik seviyesi yüksek. İnsanlarda gelecek kaygısı var. Çocuklar daha o yaşta geçim derdine düşmüş. Alman Hans öyle mi evinden çıkar yürüyerek ya da bisikletle 10 dakikada ultra lüks tesislere gider. Akşama kadar antrenman yapar. Aklında zengin olma düşüncesi yoktur. Futbol oynamak bir zevktir onun için. İleride bu işten para kazanacağım diye düşünmez. Her şeyden öte eğitimini ve antrenmanlarını beraber yürütebilir. Hem tesislerde futbol oynar hem de okuluna devam eder. Bizde öyle mi birinden birinde vazgeçmen lazım. Hadi okulu bıraktın futbolcu olmaya karar verdin. Ya futbolcu olamazsan sonra ne olacak, dımdızlak ortada kaldın. Avrupa’da öyle mi futbolcu olamazsan dahi olacağın onlarca şey var.

Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın bu ülke sorunları üzerine yazsam roman olur, konuşsam sabah olur. Kısacası durum bu.

@Ahmet Sarı

Benim basimdanda gecti boyle birsey.

Fransaya turnuvaya gitmistik, takim 13 gol atmisti 9unu ben atmistim.

Lille, Rennes, Genk dahil 7-8 takim teklifte bulunmustu.
Futbol okuluna gidecektim, yanimda annemde gelecekti. Babam yollamadi, onlar istiyorsa burada da isterler dedi. Icimdeki butun hevesi kirmisti. Sonra caprazi koparttik (ciddiyetsizlik).

Dovus sanatlarina verdim kendimi. Simdide mesela musafir gelir, futbol sohbeti acilir. Derler senin Fatihte ruzgar gibiydi, neden olmadi diye sorduklarinda kendi birakti futbolu der. Kendine toz kondurmaz halbuki onun yuzunden biraktim

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şampiyonlar ligine gidememe mevzusu daha çok uzar gibime geliyor
Ülke puanında tekrar yükseleceğimize dair pek umut yok

lig şampiyonluğunun bi cacığa yaramadığını herkesin görecek olması açısından sevindirici gelişme
"avrupadan elendiğimiz iyi oldu" gibi cümleler okumayız en azından

Avrupa'ya gitmezsen parayı nereden kazanacaksın seyirci, stat gelirleri televizyon yayın gelirlerini toplasan bir Falcao'nun yıllık maaşı etmiyor Avrupa'da Şampiyonlar Ligine katılma payı, her galibiyete ve beraberliğe verilen para, gruptan çıkmada her turu geçmede alacağın para bunlardan mahrum kalırsan 3 yıla kalmaz kulübü kapatırız borç batağına batar.

Avrupa'ya gitmezsen parayı nereden kazanacaksın seyirci, stat gelirleri televizyon yayın gelirlerini toplasan bir Falcao'nun yıllık maaşı etmiyor Avrupa'da Şampiyonlar Ligine katılma payı, her galibiyete ve beraberliğe verilen para, gruptan çıkmada her turu geçmede alacağın para bunlardan mahrum kalırsan 3 yıla kalmaz kulübü kapatırız borç batağına batar.

6 takım fazla.

Zaten 3ü grup görmeden eleniyor kesin.

4 takım olsa ve 4ü de az çok puan kazandırsa yükseliriz biz de her sene 1-2 takım taşıyor tüm yükü, o yüzden düşüş trendine girdik.

Iyi olmus ne diyim , adamlar CL girelim ordan paralar aksin isterse sonuncu olalim önemli degil diye diye bu duruma düstük, AL giden takimda burda para yok sampiyonluk icin oynuyorum hemen eleniyim de fazla mac yapmayim dedi icin simdi durum ortada.

Üst Alt