Ünal Aysal, Yapılacak Seçimde Aday Olmayacağını Açıkladı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal, Yapılacak Seçimde Aday Olmayacağını Açıkladı

Adama emlak şirket kurma yetkisini verselerdi şimdi borçu falan sıfırlayıp çok çok daha üzerine koymuştuk hala satamadık rivayla Florya’yı

Dursun yok parasına verdi zaten

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu sehir efsanelerin hala alicisi varmi? yetkilerin oylamaya sunulacak Mart 2014 genel kurulu öncesi basti istifayi zaten. Mesele o yetki olsaydi er yada gec alirdi.
Yani dediginin biri yanlis, digeri varsayim... Haddi satti diyelim Riva´yi, daha fazla para elde edecegi ne malum? O paralari
gömüp, 3-4 sene icinde basarili olacagi da tamamen varsayim... Yatirim yapip basarisiz oldugun vakit 3-4 sene icinde borcu katlayabilirsinde bir kac kere.

Ucagin burnu yeri gösterdigi an gemiyi terk etti.

Ben dönse rezil olacagini biliyorum da, ama bu firsatlardan bir tanesini kullansa, en azindan asgari derecede saygi duyardim...

Mesele Sneijder ile Drogba´yi getirmek olsaydi, bu transferlerin bir senesi dolmadan istifa etmek zorunda kalirmiydi?

Üc futbolcudan biri cinde, diger ikisi de yönetimlerin elden cikarmak istedigi oyunculardi zaten.
Kaldı ki Çin' de boşa çıkan 35 yaşındaki Drogba' ya 1.5 yıl için 10 milyon ödedik. Topu topu 3 ay futbol oynadı herif; sonraki sezon var mıydı, yok muydu tartışılır. Bize gelmeden önce çok sevdiğim bir futbolcuydu. İkinci sezondaki profesyonelliğe sığmayan lakayt halleri gözümdeki değerini büyük ölçüde düşürmüştür....

Kaldı ki Çin' de boşa çıkan 35 yaşındaki Drogba' ya 1.5 yıl için 10 milyon ödedik. Topu topu 3 ay futbol oynadı herif; sonraki sezon var mıydı, yok muydu tartışılır. Bize gelmeden önce çok sevdiğim bir futbolcuydu. İkinci sezondaki profesyonelliğe sığmayan lakayt halleri gözümdeki değerini büyük ölçüde düşürmüştür....
Adam sadece sezonun ikinci yarisi oynamadi. Juventus'u yikan kimdi? En azindan UCL'de katkisini verdi

Aday olursa kesinlikle golge Baskan olmali. 2. Baskan kim olacak o onemli. Zaten 3 seneyi tamamlarsa buyuk ihtimal bir daha aday olmaz

Ünal Aysal'ın ben şu an ki mevcut durumda aday olabileceğini düşünmüyorum mesela onun döneminde Sneijder transferi o dönem 8.5 m euro'ydu yaklaşık olarak 20 m TL yapıyordu şu an 8.5 m euro yaklaşık olarak 140-150 m TL yapıyor o yüzden hayal satmayacak düşük maliyetlerle yüksek performans alabileceğimiz bir yapı kurulmasını istiyorum başkan kim olursa olsun düzgün yapı kurulmalı hayalcilikten uzak gerçekçi yaklaşacak başkan olması yeterli şu an ki ekonomik düzeyden dolayı harcanacak her kuruşun değeri olacak seneye Avrupa'da da yokuz gelirlerde total de 300-400 m TL düşüş olacak kombineler pahalı olursa ilgi az olmaya devam edecek yani kulübün para kazanabileceği yer yok üstüne şampiyon olsak dahi CL gelirlerinin garantisi yok ve şampiyon olsan dahi yayıncı kuruluştaki %40 azalıştan dolayı 120-130 m TL gelir alıyoruz yaklaşık 7-8 m euro yapıyor o da sadece 5-6 oyuncunun maaşını ödeyebiliyoruz. Sponsorluk, maç gelirleri, store gelirleri derken kadronun maaşını zar zor öderiz. Feghouli, Babel sözleşmeleri bitiyor onlara güle güle diyip Muslera'yla da yolları güzel ayırmamız lazım. Umarım bir an önce spor yasası onaylanır gelen adamlar her kuruşun değerini bilerek harcar.

Mesele Sneijder ile Drogba´yi getirmek olsaydi, bu transferlerin bir senesi dolmadan istifa etmek zorunda kalirmiydi?

Üc futbolcudan biri cinde, diger ikisi de yönetimlerin elden cikarmak istedigi oyunculardi zaten.
E senin formani giyip bekleyen adamı bile alamayan Burak yönetimi. Alan vs diye gelip oyuncu alamayan abdur var orda ya komik camiayiz... Beterin beteri var :) Aysal evet çok para harcadı ama aldı alamayan kandirilanlar var bizde :)

E senin formani giyip bekleyen adamı bile alamayan Burak yönetimi. Alan vs diye gelip oyuncu alamayan abdur var orda ya komik camiayiz... Beterin beteri var :) Aysal evet çok para harcadı ama aldı alamayan kandirilanlar var bizde :)

Ülkenin ekonomik durumu 5-6 yildir ortada. Galatasaray 4 sezon bunun ile birlikte tarihinin en ağır FFP yaptirimlarini yaşadi.

Bu durumda gelen tüm yönetimler ağir siçti idari anlamda, evet.

Bu dönemde aşıri isteğe rağmen sorumluluktan kaçanları da ayrı bir yere koymak lazim...

Adam sadece sezonun ikinci yarisi oynamadi. Juventus'u yikan kimdi? En azindan UCL'de katkisini verdi
İkinci sezon oynadığı maçlarda da gevşek hareketler içerisindeydi. Herif sakatım diye Dubai' ye gitti, güya haftalarca-aylarca tedavi gördü orada, sakatlığının ne olduğunu bilen yok, diz-bel-bilek vs?..

1.5 yıl için 10 milyondan bahsediyorum; Türk Futbol Tarihinin en yüksek futbolcu kazancıdır muhtemelen. Kurla filan alakası yok bu durumun. Öyle para saçma imkanın olursa, daha gencini ve profesyonel davrananını bile her daim getirebilirsin.

Ha, ''Parayı aldı ama UCL de bilmem ne yaptı''...O yılki UCL başarısında onun kadar katkısı olan Umut Bulut diye bir adam vardı mesela, hani şu itin g.tüne sokulan...Birkaç maçlık performans üzerinden değerlendirme yapmak yanıltıcı olur. O zaman bunu yapabilecek 30+ futbolculardan başkasını düşünme madem...

Meyve veren ağaç taşlanır çok normal Aysal döneminde bu kulüp şampiyonluk ve başarı yakalamadigi branş yoktu neredeyse sonra vay efendim Aysal batırdı tam klasik boş beleş siyasetçi agizi
Aysali elestirenlerin samimiyetine inanmıyorum iş özellikle ekonomi üzerinden eleştirmeye kalırsa onca rahmetli Canaydın baskandan baslamaliyizki kulübün kasasına dinamit koyan bizzat kendi dönemidir ondan sonra eleştirilecek hırsız yağlı surat ve brotheridir ,dursun gibi kulübü somurenlere laf edilmeyip aysala laf ediliyor sonrada vay efendim ben iyi Galatasaraylıyim

İkinci sezon oynadığı maçlarda da gevşek hareketler içerisindeydi. Herif sakatım diye Dubai' ye gitti, güya haftalarca-aylarca tedavi gördü orada, sakatlığının ne olduğunu bilen yok, diz-bel-bilek vs?..

1.5 yıl için 10 milyondan bahsediyorum; Türk Futbol Tarihinin en yüksek futbolcu kazancıdır muhtemelen. Kurla filan alakası yok bu durumun. Öyle para saçma imkanın olursa, daha gencini ve profesyonel davrananını bile her daim getirebilirsin.

Ha, ''Parayı aldı ama UCL de bilmem ne yaptı''...O yılki UCL başarısında onun kadar katkısı olan Umut Bulut diye bir adam vardı mesela, hani şu itin g.tüne sokulan...Birkaç maçlık performans üzerinden değerlendirme yapmak yanıltıcı olur. O zaman bunu yapabilecek 30+ futbolculardan başkasını düşünme madem...
O sene Drogba olmasaydi o gruptan cikamazdin.
Drogba veya Sino'ya verilen paralar asla zarar olmadi.
Pandev
Cemali
Ched
Bruma vs vs bunlar kulliyen zarar oldu. Bruma'da maddi yonden zarar etmedik ama hem zaman kaybettik hem de zamanla beraber basarilar kaybettik.
Veya farkli sorayim

A grubu

Pandev 3 milyon
Cemali 5 milyon
Ched 6 milyon + maas
Hayrovic 3 milyon + maas
Manisa'dan gelen 3 milyon
Vs vs vs

B grubu
Sneijder 8 milyon + Maas
Drogba 10 milyon

Geriye donsen hangi grubu alirdin?