Ünal Aysal'dan Riva ve Florya Yorumu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
aysal.png

Başkanlığı döneminde Riva ve Florya ile ilgili çeşitli projeler geliştiren ve bu konuda camiada en bilgili isimlerden biri olan Ünal Aysal, Dursun Özbek ve yönetimine uyarılarda bulundu.

22 Ekim’de Riva ve Florya projeleri ile ilgili yapılacak genel kurul öncesinde önemli noktalara dikkat çeken Aysal projelerin yeniden gözden geçirilmesinin şart olacağının da altını çizdi. Aysal, ‘günü kurtarmak için değil geleceği kurtarmak adına hareket edilmeli’ derken yapılması gerekenleri ise şöyle anlattı:

‘TESLİMATÇI BİR YÖNTEM’

“3-4 yıl sonrasına dönük, bugünün TL bazında asgari getiri garantisi içeren, inşaat ve geliştirme maliyetleri dâhil bütün proje yönetim ve kontrol mekanizmalarının diğer ortağın tasarrufuna bırakılmış olduğu gözlenen teslimatçı yöntem uygulanıyor.

2 yıl önce hazırladığım proje, gayrimenkullerin satışı veya kontrolümüz dışındaki bir kâr paylaşımı değildi. Tam aksine öncelikle G.Saray’ın başlangıçta bütün hisselerine sahip olup kontrol edeceği bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kuracaktık.

‘BİZİM KONTROLÜMÜZDE’

Sonraki adım bütün gayrimenkullerimizin bu şirket bünyesi içinde projelendirilip geliştirilerek arsa değerinin üstüne çok ciddi katma değerler ekleyip hisse değerlerini artıracaktık. Buna paralel olarak başkalarına ait yeni gayimenkullerin proje içine alınması ile büyüyebilecek ve her zaman menkul bir değer olarak piyasada nakde dönüşebilecek likit bir varlık üretecektik. Bu yöntemle inşaat ve geliştirme maliyetlerimiz ve hisse değerlerimiz her zaman kontrolümüzde olacağından, nakit girdilerimiz ve kâr beklentilerimiz de hesaplanabilir olacaktı.

‘HEMEN NAKİT GELECEKTİ’

Bu yöntem “Arsayı sat, başkası kâr etsin, sen de günü kurtar” telaşından kurumu kurtarıp, uzun süreli ve tükenmez bir gelir kapısının tesisini hedefliyordu. Bizim projemizin diğer avantajı ise menkul bir değer haline getirilen hisselerin inşaatların bitmesini beklemeden nakit üretimine imkân vermesi, bu sayede borçları daha çabuk kapatabilecek bir yöntem olmasıydı. Özetle 2 yıl önce bu hamleyi yapabilmiş olsaydık, bugün borçlarımızın büyük bir kısmından kurtulmuş olacak, faiz ve kur farkı zararlarımızı da asgariye indirebilecektik.”

‘G.Saray için zararlı olur’

“Yönetiminin 2000 yılından beri geometrik olarak 2011’e kadar katlanarak gelen ve bütün algı operasyonlarının tersine, sadece 2011-2014 yılları arasında sabit tutulup artışı durdurulan borç alacak farkının azaltılabilmesine dönük gayretlerini destekliyorum. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için masaya konan projenin G.Saray için zararlı olacağını düşünüyorum.”

İŞTE AYSAL’IN ÖNERİLERİ:

1-İnşaat maliyetleri tamamen kulübün kontrolünde olmalı.

2-Riva ve Florya’dan sadece biri için yetki verilmeli.

3-TOKİ veya Emlak Konut’la yapılacaksa ön şart olarak Arena’nın devri ve G.Saray’ın yükümlülükleri netleşmeli.

4-İş Emlak Konut’a verilecek ise peşinen katma değerinin ve sağlayacağı avantajlar taahhüt altına alınmalı. Aksi halde ihale yöntemi yapılmalı.

5-Ödemelerin tümü Türk Lirası değil döviz cinsinden olmalı.

6-G. Saray’ın kontrolünde gayrimenkul satış ortaklığı kurularak yatırımcılar dâhil edilmeli.

Vatan

PORTAL HABERİ

Son düzenleme:
Adam'ın konuşmasına bak net doğru akıcı cümleler giyiminden düşünce tarzına kadar vizyon fışkırıyor
Dursun denen herife bak milyon avro para kazanıyor çap çup sarı dişler yağlı surat giyimi bayramda zorla takım elbise giydirilen bebeler gibi konuşması desen elinde yazan kağıttakileri hatasız okumayı beceremiyor ne doğru düzgün açıklama yapar ne sert ifadeleri var diksiyon hitabeti filan geçtim zaten

Ben çok özledim ÜNAL BAŞGAN'ın tüpçüye azize tinercilere kuşlara vurduğu lafları ağızlarının paylarını verdiği açıklamalarını.Şimdiki başkan'a bak iki lafı peş peşe getirip konuşamaz bile
Bu çok övündükleri böyle başarılıyız diye laf attıkları kadro hala Ünal Başganın taa 5 yıl önce kurduğu kadro
Selçuk*Muslera*Melo*Burak*Eboue*Semih*Chedjou*Ujla*Elmander gibi ne kadar sevsekte sevmesekte takımı uzun yıllar şampiyon yapan omurgayı kurdu
Üstüne çilek dediği Sneijder-Drogba'yı getirdi
Ligin uzun yıllar sonraki gol rekortmeni Burak'ı
O zaman en çok istenene adamı Amrabat'ı getirdi
Üstüne Telles-Bruma-Koray gibi genç yetenekleri klübe kazandırdı
Tek hatası Mancini dönemindeki transfer harcamaları ki onuda kendi zorla almadı Mancini istediği için

Şimdiki transferlerimize bakalım dursun dönemi aldığımız tek yıldız oyuncu Poldi oda iyice gözden düşmüş istenmeyen adam olmuştu tutması tamamen şans inter'deki gibi elimizde patlayabilirdi.Carole mesela tuttu ama tamamen şans kimse ne olduğunu bilmiyordu
Gitii sakatlık sıkıntılı Eren-De Jong-Serdar-Tolga'yı aldı şans Eren-Tolga şu ana kadar patlamadı ama elbet sezonun ortasında görürsünüz sakatlık sıkıntısı patlayacak Serdar-De Jong zaten maça çıkamadı daha
Yıllardır SoS veren Selçuk'un yerine birini bulamadı 33 yaşındaki performansı düşmeye başlayan Sneijder'i rotasyona sokacak genç birisi bulunamadı stoper hattına adam akıllı biri alınamadı sağ bek hala 0
Galatasaray en çok kazanan 20 katımın içindeydi hep yıllardır buna rağmen bu çapsızlar geldiği zaman 800 milyon lira olan borcu 1.5 milyar lira 'ya çıkardılar sadece birbuçuk yılda

Efsane Büyük Başkan Ünal Aysal gene farkını ve kalitesini ortaya koymuş. Değerli yorumlariniz için teşekkür ederiz Başkanım.

Iyi hosta baskan madem bu kadar dikkatli birisin 2013-2014 devre arasi transferlerini yaparken neredeydi bu dikkatli yonun? ffp bizi uyardigi halde bilincsizce bu harcamalari yaparken neredeydi?

Senin yonetiminde binlerce formalar , arablar, komisyonlar kaybolan paralar olurken neredeydin?

Severim ama dogrularin kadar yanlislarin var. Senin dikkatsizligin yuzunden mottosu Avrupa'ya gitmek olan bir kulup Avrupa'dan men yedik...

Demek istedigim eger geri geleceksen adam gibi yoneteceksin. FT sonrasi gibi sacmalayacaksan lutfen kal oldugun yerde.

3.5 yillik baskanlik serüveninde kulübe gelir kazandiracak bir tane bile proje kuramamis bir zatdan fazla iddiali sözler. Kendisini dinledim, bir Milyar dolarlardan, 3 milyar dolarlardan bile bahsetmeye basladi birden, söz konusu riva ve florya olunca. Kendisi Baskan olarak projesini sunarken, dursunun verdigi ayrintilarin yarisini bile vermemisti. Kendisi de bir rakam telafüz etmekden kacinmisdi.

Aysal´in "dev projesinde"o dönem medya ya servis edilen rakamlarda 700-800 Milyon TL arasi idi.

Iskembeden sallamak tabi ne kadar kolay. Ancak Dursun milleti kandirmayi beceremiyor, bu cok büyük bir eksigi. Aysal bu konuda bir dünya markasi.

Son düzenleme:
3.5 yillik baskanlik serüveninde kulübe gelir kazandiracak bir tane bile proje kuramamis bir zatdan fazla iddiali sözler. Kendisini dinledim, bir Milyar dolarlardan, 3 milyar dolarlardan bile bahsetmeye basladi birden, söz konusu riva ve florya olunca. Kendisi Baskan olarak projesini sunarken, dursunun verdigi ayrintilarin yarisini bile vermemisti. Kendisi de bir rakam telafüz etmekden kacinmisdi.

Aysal´in "dev projesinde"o dönem medya ya servis edilen rakamlarda 700-800 Milyon TL arasi idi.

Iskembeden sallamak tabi ne kadar kolay. Ancak Dursun milleti kandirmayi beceremiyor, bu cok büyük bir eksigi. Aysal bu konuda bir dünya markasi.

sermaye artırımında insanları nasıl dolandırdı çok büyük başkan ama
atletico maçında soma için toplanan paralar nerede
kaybolan Gs store ürünleri nerede
Drogba ve tarık transferinde dönen komisyonlar nerede (bunu Gs kongre üyesi bir abimizden öğrenmiştim)
Gs dava eden hakkında şuç duyurusunda bulunan zatı (bülent tulunu ) nasıl yönetim kadrosuna aldı
ve daha bir sürü şey var
Bizim insanımız abartmıyorum koyun

Ah Unal Baskan "Hatalarimin farkindayim, ancak Galatasaray icin hâlâ halledilmesi gerekilen birkac ehemmiyetli husus var, bunlari olumlu sonuca baglamayi vazife edinmek isterim." gibi bir aciklama yapsa keske, biz de onumuzdeki yaz efsane bir transfer nobeti yasasak.

Aysala yetki verme peskes cekemiceksin diye. Dursuna ver..

Aysal baskan don
1. Terimi A2 tdyi yap 2 mac sonra kov
2. Flory ve Riva yetkisini al

rivayı ucuza sattırmak isteyen bazı hainler aysala yetkiyi vermedi çünkü aysalın buna izin vermeyeciğini biliyorlardı şimdi dursuna vermeye çalışıyorlar yetkiyi.

Üst Alt