Universiade 2011 | Erzurum Kış Oyunları - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Universiade 2011 | Erzurum Kış Oyunları

Cevap: Universiade 2011 | Erzurum Kış Oyunları

fırsat buldukça takip ediyorum, kış sporları zevkliymiş aslında

Kar yağmıyor da ne kelime 3 gündür aralıksız yağıyor. Kar duasını eden hocalardan biri olayı abartı sanırsam :lol:

Taciz olayı en yetkili ağızdan yalanlandı..Böyle bir haber bekliyordum ama çok şükür gerçek değil..

Taciz olması en yetkili kişinin de işine gelmez.Bence doğrudur gizleniyordur.

Taciz olması en yetkili kişinin de işine gelmez.Bence doğrudur gizleniyordur.

Gizleniyordan kastın ne? Gizleniyorsa burada nasıl konuşuluyor? Ben Erzurumda yaşıyorum ve Kanadalı sporcularla konuştum. Ortada bir taciz olayı yok. Sadece alkollü oldukları ve çevreye zarar verme ihtimallerine karşı öğrencilerin uyarılması söz konusu..

Dün Türkiye-Abd Curling maçını izledim baya hoşuma gitti;)

Bizimkiler kendilerini geliştirmişler,Bazı seçimlerde hata yapmalasar galipte gelebilirler..

Basın Açıklaması - Yunus Akgül

Bilindiği üzere ülke olarak, Erzurum’da 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları gibi ciddi ve önemli bir organizasyonu düzenlemekteyiz. Türkiye’yi seven her vatandaşımızın bu oyunların ülkemize olan katkısının ve büyüklüğünün bilincinde olduğuna inanıyoruz.

Bugün bazı yayın organlarında yer bulan ‘FISU’dan Sert Uyarılar ve ‘Taciz Şoku’ gibi asılsız haberler, 25. Dünya Üniversite Kış Oyunları’ndaki gerçekliği yansıtmadığı gibi; gelen sporcuların, misafirlerin ve organizasyon ekibinin motivasyonuna zarar vermektedir. Organizasyonda ilk gün yapılan bir müsabakada jeneratörün patlaması nedeniyle yaşanan elektrik kesintisi dışında, iddia edildiği gibi bir aksaklık ve arıza olmamıştır. Üstelik, tam tersine FISU Başkanı George Killian, Erzurum Valisi Sabahattin Öztürk’e “2011 Erzurum Universiade’a 10 üzerinden 9 veriyorum. 10 da verebilirdim ancak her organizasyon için, mükemmel de olsa 1 puan eksik bırakırım” diyerek oyunlara olan takdirini bizzat dile getirmiştir. Oyunlar köyünde yaşandığı iddia edilen asılsız taciz olayı ise Kanada delegasyonu ve Güvenlik Komitesi tarafından şiddetle yalanlanmış, köyde böyle bir olayın yaşanmadığı tüm detayları ile araştırılmış ve iftira olduğu doğrulanmıştır.

Oyunların başladığı 27 Ocak Perşembe gününden bugüne kadar her şey, büyük bir organizasyona yakışır şekilde, sporcuların ve misafirlerin memnuniyetiyle devam etmektedir. Her şey böylesine keyifli ve yolunda giderken, tüm katılımcılar fair-play bilinciyle Erzurum’da sporun ve dostluğun tadını çıkartırken, ülkemiz bir spor organizasyonuyla daha dünyaya damga vururken ve en önemlisi oyunlarda güzel, iyi olan onca konuya parmak basmak varken, böylesine bir ‘cadı avı’na çıkmak, ülkemize zarardan başka ne sağlayacaktır, anlamakta güçlük çekiyoruz. Gerçekliği olmayan bu haberleri şiddetle kınıyor ve kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Spordan sorumlu yetkililer olarak, 2011 Erzurum Universiade ile ilgili en ince detayla yakından ilgili ve her konuya hakimiz. Her şey kontrolümüz altında ve yolundadır.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımla,

Yunus AKGÜL

Gençlik ve Spor Genel Müdürü

dün slovakya-kazakistan buz hokeyi maçına gittim...

fb-Galatasaray maçı gibiydi...

kazaklar oynadı slovaklar kazandı...

Çok güzel bir şekilde başladı, oynandı ve bitti. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Açılışda olduğu gibi kapanış törenide harikaydı, bu gibi organizasyonları her daim ülkemize taşırız inş.

Üst Alt