Ünlü Sunucu Vatan Şaşmaz Öldürüldü! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünlü Sunucu Vatan Şaşmaz Öldürüldü!

Silah LadySmith yakin mesafede etkili mermi çapı 9.65
Bolu'da dağ evi aldım korunma hikayesine ruhsatı da kapmış zaten..bu arada zanax+alkol çakmış Vatan'ı beklerken arama yok sadece w sap postlari var

Silahı otele nasıl sokabildi?

Vatan Şaşmaz gözlük takarak gelmiş

Adam öldükten sonra bile sıkmış toplamda 3-4 el. manyak kadın

Adam son nefesini vermeden önce mi sıktı kendine? Manyak kadın aklıma geldikçe sinirleniyorum yahu

Silah seslerini nasıl kimse duymadı? 10.kat olabilir ama silah sesi 1 kişi de olsa duyulur yahu..

Aradan kaç saat geçmiş. Kadının yeğeni
olmasa herhalde kaç gün orada kalacaktı iki ceset.

Sansürsüz resim ve videoları servis eden muhabirler ve polislerin nasıl insanlar oldığu sorgulanmalı

Kadın değil bildiğin yaşlı teyze.. Gitti gül gibi adam.. Dün akşam haber düştükten sonra Çocuklar Duymasın'ın yeni bölümü vardı..

Konuşmalar ve yazışmaların bir an önce çözülmesi dileğiyle. Bir instagram, twitter hesabı, babasız bir çocuk ve gözü yaşlı bir eşten fazlasını bıraktı.

Allah rahmet eylesin.

Silah LadySmith yakin mesafede etkili mermi çapı 9.65
Bolu'da dağ evi aldım korunma hikayesine ruhsatı da kapmış zaten..bu arada zanax+alkol çakmış Vatan'ı beklerken arama yok sadece w sap postlari var
Bu silah 86 yılına kadar FBI envanterinde yer almış. Yakın mesafe suikast silahına benziyor. Acaba müdahalede gecikme olduğu için kan kaybından gitmiş olabilir mi diyeceğim ama o mesafeden sırtına 2-3 defa 9 mm yedikten sonra kurtulmak zor olsa gerek. Açık alanda 7,62 bile öldürücü olabiliyor. Şakaktan vurulma olayı varsa daha vahim zaten.

ABD'de yılın silahı seçilen bir tabancayı yapan (Canik), ABD'ye en çok yivsiz tüfek satan, yivsiz tüfek üretiminde dünyada 1. olan bir ülkede yasal olarak bu silahları fahiş fiyat ve harçlar yüzünden alamamak üzücü.
Paran varsa bile, taşıma ruhsatı alıp elin conisinin 300 dolara aldığı silahı 3500 TL' ye alıp birde üstüne 5000 TL ruhsat parası vermek hiç adil değil. Aldığın ruhsatta bulundurma. Evinin eşiğinden çıkaramazsın. Poligona bile giderken karakoldan belge alman gerekir. Türkiye'de maalesef yasal yoldan bilinçli silahlanma isteyen kişiye gerekli bütün engeller çıkarılıyor.
Bu sebepten suçluda, katilde, teröristte Glock, Baretta vs. hatta AK-47, AR 15'ler varken, kanuna saygılı vatandaşın alabileceği yivsiz av tüfeği.

Silahla işlenen suçların %90'ı kayıt dışı ruhsatsız silahla işleniyor. Bu sebepten çoğu cinayet faili mechul kalıyor. Ruhsatı olan kişi zaten kanuna saygılı ve silah konusunda bilinçlidir. Bilinçli silahseverden havaya sıkan maganda çıkmaz.

Ayrıca Türkiye'de silah almak kolay olsa herkes birbirini vurur diyende çıkacağı için onuda yazayım. Birini vurmayı kafaya koyan kişi silahı bulur arkadaş. Sen suçluyu durdurabilecek silaha sahip misin önemli olan bu. Hırsız, katil sıradan vatandaşın %95'inde silah olmadığını biliyor. Ondan bu kadar rahatlar. Ama karşındakinde silah olabilme ihtimali bile suçluyu caydıracak derecede engelleyebilir. İsviçre askerlik yapan her vatandaşına askerlik bitiminde silahını zimmetliyerek veriyor ve ömür boyu onun oluyor mühimmatı ile birlikte. Bir söz var Kosovalıların söylediği. ''Barış zamanında biz sandıklara ceyiz koyduk. Sırplar silah koydu.'' Sonuç malum.
Bilinçli, eğitimli silahlanma kötü birşey değildir.

DH'de daha önce okuduğum bir konudan alıntı. Altıma imzamı atarım. Sen ve senin kafada olanlar da bireysel silahlanmaya hayır diyerek ölümleri ve suçları azaltacağını düşünmeye devam etsin...
Hayal dünyasinda yasamak güzel bisey aslinda, haklisin. Simdi ruhsat diyorsun bilmem ne diyorsun, egitimli diyorsun ama buna ulasmak cok cok zor. Senin hesap böyle bir hayal dünyasinda yasasak herkesde ehliyet oldugu icin trafik kazasi olmaz diye bisey yok.

1) Bazi amerikan devletlerde disarda silah tasimak yasak degildir, kanunen hakdir.
2) Normatif olarak soruyorum, neden insanlar silah tasimak hak olarak goruyor?
3) Devletin siddet otoritesi var, bunlari cogu insan mesru goruyor. Simdi bu siddet otoritesini millete dagitirsan siddet otoritesi kalirmi mi devletde? Bazilari evet der bazilarida hayir ama politolojide cok tartisilan biseydir bu.

O yuzden evet Emre abime katiliyorum, silah hak degildir olmamalidir cunku bunlar ister istemez sebepsiz olumlere sebep olmusdur. Sen o sayilari nerden buldun bilmiyorum ama kaynagin yok ve kaynagini arastirmamisin gibime geliyor cunku ben sana bi kac tane farkli data bulurum sasirirsin, demek istedigim kaynagi arastirmadan once paylasma cunku neyin nesini oldugunu bilmiyorsun.

Olay yok konuştuk da , yok tartıştık da, yok terketti de ondan yapıldı gibi doğaçlama aşk cinayeti değil gibi duruyor. Açıkca taammüden suikast resmen.
Olaydan evvel kim mezarını tadil etiirecek kadar uzunvade plan yapar.. Katilin sadece kendi mezarının hazırlatıp bitmesi bile günler haftalar alır.

Otele davet zaten planın son perdesi olmuş..

En çok üzüldüğüm şeyde böyle güzel bir adamın otel görüntülerinin sosyal medyaya düşmesi.Yazık gerçekten insanlar bu kadar gaddar olmamalı.

Kadinin cok parasi varmis gercekten. New Jersey, New York ve Miami'de daireleri varmis. Eski kocasi Petrol sahibi olan bir adammis, ayrilinca ondan yuklu para gelmis.

Konuşulanlara baktıkça çok üzülüyorum. Herkes yargıç kesilmiş kendi adaletiyle kanaat getiriyor.

Daha cenazeler defnedilmeden Filiz Aker'in katil tipli kardeşleri Vatan Şaşmaz'ın borçlu olduğu ile ilgili açıklamalar yapıyor. Bu açıklamalar intihar eden kardeşlerinin ruhuna saygısızlıktır. Ben savcı olsam olay gecesi otelde şok geçirmiş halde hıçkırıklarla ağlayan kadının dediklerini dikkate alırım. Filiz Aker'in yeğeni. O şoktaki bir insan yalan söylemez. Vatan Şaşmaz da karısı da zengin biri. Üç beş kuruş için böyle bir ruh hastasıyla uğraşmazlardı. Apaçık takıntılı bir aşık cinayeti.

Olay sonrası görüntüleri buzlanmış şekilde ben de gördüm, daha da etkiliyor insanı, neden oldu nasıl oldu gibi sorular ister istemez geliyor akla. İşin sakız gibi sündürülüp iyice magazinselleştirilmesi maktule yapılan bir saygısızlık bence.

?❤️

Son düzenleme:
Olay sonrası görüntüleri buzlanmış şekilde ben de gördüm, daha da etkiliyor insanı, neden oldu nasıl oldu gibi sorular ister istemez geliyor akla. İşin sakız gibi sündürülüp iyice magazinselleştirilmesi maktule yapılan bir saygısızlık bence.

❤️

Birde buzlanmamış hali vardı acık acık gösteriyor.
Bunu cekenler neyin peşinde acaba.

Üst Alt