Ural Aküzüm: "Bu şahıs, adalet önünde bunun hesabını verecek"


1427059888-hakan_hepcan.jpg

Galatasaray Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, sosyal medyada futbolcuları Bafétimbi Gomis için ırkçı ifadeler kullanan Hakan Hepcan'a tepki gösterdi.

Ural Aküzüm, yaptığı açıklamada, "Hakan Hepcan isimli kişinin söylediğinin bir Galatasaray sporcusuna değil, bir insana söylenmiş olması bile yeterince aşağılık. Irkçılık hem bizim milli manevi değerlerimize uygun değil hem de ceza hukuku açısından ağır bir suç" ifadelerini kullandı.

Hepcan'ın adalet önünde hesap vereceğini kaydeden Aküzüm, "En ağır şekilde cezalandırılması için gerekli hukuki aksiyonları aldık. Sosyal medya maalesef fanatizmi tetikleyen ve toplumsal kardeşliği bozma niyetindeki kötü niyetli insanların oyuncağı haline geldi. Bu şahıs adalet önünde bunun hesabını verecek. Sporseverler merak etmesin" şeklinde görüş belirtti.

Habertürk
 
Caydırıcı olması acısından maddı ceza yeterli.

Direk asıp kesmek linç kültürü bize yakışmaz.ayerıca Galatasaray hiç olmadığı kadar birlikte ve bütün. Gomıs maskesı dagıtılacakmıs stada.

Ne zaman bu havayı yakalasak şampiyon oluyoruz

feguliiiiii ?❤
 
Bu herif cezasi neyse çeksin de bu konu artik gundemden dussun. Rahatsiz edici 1 durum. Gomis'te her ne kadar profesyonel 1 sporcu olsa da etkilenebilir.
 
Üst Alt