Uzman Görüşü: BAY 8 Numaraya - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uzman Görüşü: BAY 8 Numaraya

BAY 8 numara oynar mı ?

• Oynar

• Oynamaz

• Fikrim yok

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Foruma kendimi anlatmakta çok sıkıntı çekiyorum.

Ekli dosyalar

• resized_da400-93179cd9alikoc~2.jpg
    resized_da400-93179cd9alikoc~2.jpg
    38.6 KB · Görüntüleme: 11
bence bunu yapacak çevre kontrolü yok BAY'ın * kanatta tek tarafı düşünmediği için bana göre çok daha rahat

Bence 8'de oynayabilmesi icin oyun kuruculuk da sart. BAY bunu yapabilir mi? Sanmiyorum.

Bence sol kanat ideal olabilir BAY icin. Cok fazla pozisyon degistirmek de iyi olmaz.

Forumun %9.3'ünün futboldan anladığını görmüş olduk. Beklentilerimde bu yöndeydi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024_0421_121102~2.jpg
    Screenshot_2024_0421_121102~2.jpg
    46.5 KB · Görüntüleme: 7
Barış’ın hızından, fizik gücünden, topu boş alanlardan taşımasından faydalanıyoruz. 8 numarada Barış’ın faydalı özelliklerinden pek faydalanamayız.

Ama nedense benim içimden hep Davinson u Toreira nin yanına kaydırmak geliyor
Donk tarzında bir denesek
Davinson'da kesinlikle olabilir, bizim o bölgeye fizik mücadeleden kaçınmayacak bir adama ihtiyacımız var. Demirbay gerçekten çok mücadele ediyor ama 2'li mücadelelerde yüreğimizi ağzımıza getiriyor zaman zaman. Sezon başı topu geri kazanma hızımız çok yüksekti şuan tek başına Torreira yeterli olmuyor.

Orta sahaya koyduğunda Barış ın bütün ekstra özelliklerini kullanmasını kısıtlıyorken eksi yönlerini de daha çok ön plana çıkartıyorsun. Şöyleki;

Orta sahada hızını kullanacağı maç içerisinde maksimum 1-2 pozisyon olur. Kenarda 1 e 1 de yapacağı adam eksiltmeleri kalabalık içerisinde yapmaya çalışır. Eksik olan defansif yönleri ile daha fazla göz önüne çıkar.

Yani sen yıldız olacak bir oyuncuya diyorsun ki geç o numarada vasat bir topçu ol.

Kerem Demirbay kıstas olmamalı zira kendisi zaten yeterli değil, sene başından beri bunu söylüyorum. Torreira’nın yanına Fred gibi bir oyuncu getirmeliyiz.

Üst Alt