Van Marwijk: "Hücum oynayacağız"


Van Marwijk: "Hücum oynayacağız"

Portakallar'ın teknik direktörü, Euro 2012'de oynayacakları her maçta hücumu düşüneceklerini ama savunmayı da göz ardı etmeyeceklerini belirtti.187710hp2.jpg
Hollanda Teknik Direkötü Bert van Marwijk, takımına hücum futbolu oynatmayı planladığını ama savunmayı da boşlamayacaklarını belirtti.

Hollanda, 2010 DÜnya Kupası'nda sergilediği defansif oyun nedeniyle ağır bir şekilde eleştirilmişti. Ancak Van Marwijk, bu kez önceliklerinin hücum olacağını söyledi.Uefa'nın resmi internet istesine açıklamalarda bulunan Marwijk, "Hücum oynatmak istiyorum. Ama bunu kontrollü bir şekilde yapacağız. Dünya Kupası'nda da maçların büyük bir bölümünü rakip yarı alanda oynadık. Ama bu şekilde oynarken sabırlı olmanız gerekiyor. Eğer çok fazla zorlarsanız kalenizde tehlike yaşarsınız. Biz böyle bir şeye izin vermek istemiyoruz." şeklinde konuştu.Hollanda, turnuvaya 9 Haziran'da oynayacağı danimarka maçı ile başlayacak.

Kaynak
 
Cevap: Van Marwijk: "Hücum oynayacağız"Hucum veya defans, Almanya her iki ihtimalde delik desik eder o savunmayi
 
Cevap: Van Marwijk: "Hücum oynayacağız"O yuzden defans hattinin onunde Van Bommel-de Jong oynatiyorsun. Biz bile cift on libero ile maca cikmiyoz.
 
Cevap: Van Marwijk: "Hücum oynayacağız"Sol bek ve Stoper disinda kadronuz iyi, birazda orta sahaya bir adam eksik gibi.
 
Cevap: Van Marwijk: "Hücum oynayacağız"Ofansa bak arkadas :yenieek:.. Zaten böylesi kaliteli ofansif oyuncalarla ofansif oynamak kacinilmaz.
 
Üst Alt