Vatanım Sensin - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vatanım Sensin

Agabeyimin israrlar ile son günlerde bana zorla izlettigi dizi. Kabul etmem lazim, klasik türk dizileri gibi, 3 saat de olsa bölümü adami sarabiliyor. Ama böyle ahim, sahim bir özellik yok, dizide yasanan Ivan kargasasi disinda.

Bana göre dizinin hype si, özelligi tamamen bilinen sahneden ibaret gibi geldi.

Vatanım Sensin - Mustafa Kemal sahnesi - YouTube

Tüyleri diken diken eden bir sahne, kim tasarladiysa, iyi is basarmis. Melodinin girisi, süleymanin ses tonu felan, sonra gülümsemesi, Atatürk´ün resimdeki bakisi. Ama dizinin geneli bu kalitede degil, bu denli duygusal acidan bagliyamiyor.

C4P2WgZXAAEP6ps.jpg

Agabeyimin israrlar ile son günlerde bana zorla izlettigi dizi. Kabul etmem lazim, klasik türk dizileri gibi, 3 saat de olsa bölümü adami sarabiliyor. Ama böyle ahim, sahim bir özellik yok, dizide yasanan Ivan kargasasi disinda.

Bana göre dizinin hype si, özelligi tamamen bilinen sahneden ibaret gibi geldi.

Vatanım Sensin - Mustafa Kemal sahnesi - YouTube

Tüyleri diken diken eden bir sahne, kim tasarladiysa, iyi is basarmis. Melodinin girisi, süleymanin ses tonu felan, sonra gülümsemesi, Atatürk´ün resimdeki bakisi. Ama dizinin geneli bu kalitede degil, bu denli duygusal acidan bagliyamiyor.

Vatanım Sensin - Turk halkını umutlandıran işte o genelge! - YouTube

Şu sahne de çok güzel. Yalnız dizide bazı tutarsızlıklar var. Cevdet'in geçmişi biraz araştırılsa Mustafa Kemal'le olan bağı da ortaya çıkabilir. Vasili kardeş bayağı saf. :) İkisi de Selanik'li neticede.

Esrefin vatansever oldugunu mu ima ediyorsun renkdash !!!

Eşref Paşa kimsenin adamı değil, tek başına bir makine paşamız. :) Vatansever ancak bencil, acımasız. Ayrıca semtimizin adamı, Eşrefpaşa çocuğuyuz. :):)

Son düzenleme:
Vatanım Sensin - Turk halkını umutlandıran işte o genelge! - YouTube

Şu sahne de çok güzel. Yalnız dizide bazı tutarsızlıklar var. Cevdet'in geçmişi biraz araştırılsa Mustafa Kemal'le olan bağı da ortaya çıkabilir. Vasili kardeş bayağı saf. :) İkisi de Selanik'li neticede.

Güzel sahneler var, ama dizinin 70%´i ileri sarmak istedigim sahnelerden ibaret, cogu türk dizisi gibi. Bölüm basi 2-3 saati doldurumak kolay degil elbet. Böyle cok sasirtici, süpriz bir hikayesi de yok. Ve tarihsel acidan izmirin toplumsal yapisini da yansittigini düsünmüyorum... Gerci genelde türkce filim, ve dizilerde günümüz milliyetcilik anlayisi ile yansitiliyor halk, aslinda önemli bir kriter de degil. Sonuc olarak tarihi bir film olsa bile, tarihe bagli kalmak gibi bir zorunluluk yok.

dizileri karıştırmışın renktaş bu muhteşem yüzyıl değil :confused:

süleyman diye kazindi o diziden sonra kafamda... Hangi rolü oynarsa oynasin, artik benim gözümde hep süleymandir kendisi. Bir nevi Steve Urkel kompleksi gibi. Adam ne rol oynadi be. Vatanim Sensin´de de yine kendisi tek basina bile inanilmaz kalite katiyor diziye, ve oynadigi role. Berguzer Korel ise balondur gözümde.

Kanuni Sultan Suleyman - Şehzade Bayezid Mektuplaşması (Muhteşem Yuzyıl) - YouTube

[url]https://www.youtube.com/watch?v=73mKUu38MsM

[/URL]

Son düzenleme:
Yüzbaşı Yakup utanmasa Yunan'ı tek başına denize dökecek. Takma saç ve sakalla her yere sızıyor. Çok amaçlı mutfak robotu, isviçre çakısı gibi. İngiliz istihbaratına İngiliz olduğunu inandırmış adam. :) Fatih Artman da cuk diye oturdu role.

Okan Yalabık iyi hamle de keşke İngiliz casusu yerine şu Stavro deyyusunun yerine gelseydi vakti zamanında.

Bu arada hamasetin dozajı kaçmaya başladı ve gerçekçilik gittikçe azalıyor dizide. Eşref sahnesi vs rezaletti.

Üst Alt