Ve Zapata gitti!


Ve Zapata gitti23 Mayıs 2011 Pazartesi * 10:00Kolombiyalı Zapata, bu sezon Galatasaray’ın en kötü performans gösteren kalecisi oldu.Ünal Aysal'ın başkan seçilmesi ve Fatih Terim'in teknik direktör olmasının ardından takımdaki büyük temizlik de başlıyor. İlk etapta sözleşmesi devam Zapata ile yollarını ayırmanın planlarını yapan Terim, olası bir kaleci transferi sonrasında ise Aykut Erçetin'in başka bir takıma kiralık olarak gitmesine izin verecek.Kolombiyalı kaleci ile bir görüşme yapan Ali Dürüst, yolların ayrılması konusunda Zapata ile el sıkıştı. Sözleşmesinin feshedilmesi karşılığında Galatasaray'dan 500 bin dolar alacak olan Zapata da bu fiyatta indirime gidecek. Yönetimin Zapata ile 200 bin dolar karşılığında el sıkışması bekleniyor.Bu sezon 43 resmi maç oynayan ve toplam 57 gol yiyen Galatasaray takımında Ufuk Ceylan, Robinson Zapata ve Aykut Erçetin olmak üzere 3 farklı kaleci görev aldı. Sarı-kırmızılı takımda kaleciler arasında en kötü performansı gösteren isim ise devre arasında alınan Robinson Zapata oldu.Robinson Zapata oynadığı 12 maçta kalesinde 18 gol görerek maç başına 1,50 gol yeme ortalamasıyla oynadı. Galatasaray'da en çok görev alan kaleci ise Ufuk Ceylan oldu ve oynadığı 22 maçta 27 gol yiyerek maç başına 1,22 gol yeme ortalaması yakaladı. Sarı-kırmızılılarda kaleyi en az koruyan kaleci ise Aykut Erçetin oldu ve oynadığı 9 maçta 10 gole izin vererek maç başına 1,11 gol yeme ortalaması ile oynadı.BİZ BU DURUMA NASIL GELDİKMondragon'dan beri kaleyi kime teslim etse kabus gören kulübümüzde son 3 yılda yapılan kaleci tercihleri sarı-kırmızılı takımın bu sezon yaşadığı dramın da kaynağı! 3 yıl önce kalesini İtalya Milli Takımı'nın ikinci kalecisi De Sanctis'e teslim eden Cim-bom, sezon sonunda Sevilla'dan bonservisini alamadığı file bekçisini 1 milyon avro için Napoli'ye kaptırdı.Geçen sezon başında Atletico Madrid ile sözleşmesi biten 33 yaşındaki Leo Franco'yu alan G.Saray, Arjantinli'den 7 yaş daha ufak olan Carlos Kameni'yi ise elinin tersiyle itti. Espanyol ile sözleşmesi sona eren ve bedavaya gelmeye hazır olan Kamerunlu kaleci yerine Leo Franco'ya kaleyi teslim eden G.Saray, Selçuk'un 40 metreden attığı gol sonrasında tangocuyu defterden sildi.Bu sezona Aykut ve Ufuk ile başlayan G.Saray, Hagi'nin devre arasında kaleci istemesi üzerine Sergio Romero ile anlaştı. 24 yaşındaki Arjantinli kaleciyi reddeden Hagi, ülkesinden tanıdığı ancak 6 aydır boşta olan 33 yaşındaki Zapata'ya imza attırdı. De Sanctis'i kaçıran, Kameni ve Romero'yu almayan Galatasaray, şimdi Zapata'lı kadrosuyla tarihinin en kötü kaleci performanslarından birine imza atıyor.Kaynak: Webaslan.com-----------------------------------------------------------------------------------Webaslanin haberi, baslik biraz yaniltabilir. Fakat gideceginden emin olduklari icin bu basligi kullanmis olabilirler.
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Aykut ve Ufuk nispeten az gol yemişler gibi gözüküyor ama öyle goller yediler ki, bırakın Bank Asya'yı, amatör ligde oynayan kaleci yemez. O yedikleri goller ile takımın direnci düştü, moraller bozuldu vs... Zapata da iyi bir kaleci değil ama diğer ikisinden daha az hatalı gol yemiştir toplamda. Zapata'nın oynadığı maçlarda genel anlamda takım olarak bayağı dökülüyorduk.
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Piyasa Değeri gelişimi :D kaynak...

s_54320_1285624800_tr_SMALL.png
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Ocak ayında yapılan transferleri(Yekta hariç tabi), ortaokula giden bir çocuk yapmazdı. Adnan Polat'dan kurtulduğumuz için bir kere daha derin bir nefes çekip, ohhhh be diyorum.
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Ocak ayında yapılan transferleri(Yekta hariç tabi), ortaokula giden bir çocuk yapmazdı. Adnan Polat'dan kurtulduğumuz için bir kere daha derin bir nefes çekip, ohhhh be diyorum.Yekta'nın gösterdiği performansa bakarsak, o transferde de kazıklandık. Kazım transferi daha iyiydi. Hatta tek iyi transfer Kazım transferiydi.Ayrıca teknik direktörün ipiyle kuyuya inilmeyeceğini bir kez daha gördük. Hagi büyük zarara uğrattı bizi Stancu, Culio ve Zapata gibi bomboş transferlerle.
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Zapata ortalama kalecinin kotu versiyonu.. Nasil bir sacma cumle oldu ama .. Yani yenmeyecek golu sacma sapan sekilde yemeyen Aykut ve ufuk gibi .. ama hic bir ekstrasi olmayan ortalama kaleci tarzinin icinde iyi bir yerde olamayani..ona suc yuklemem ama GS nin kalecisi asla olamaz... yalniz aykut ve hele de ufukla asla bu is yurumez
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Boşta kalacak büyük ihtimal.Zapata boş kalmak istemiyosan bizm manava cırak lazım gelebilirsin :asd:Eğer okuduysan bu yazıyı bi ö.m at konuşuruz :)
 
Cevap: Ve Zapata gitti!Yekta'nın gösterdiği performansa bakarsak, o transferde de kazıklandık. Kazım transferi daha iyiydi. Hatta tek iyi transfer Kazım transferiydi.Ayrıca teknik direktörün ipiyle kuyuya inilmeyeceğini bir kez daha gördük. Hagi büyük zarara uğrattı bizi Stancu, Culio ve Zapata gibi bomboş transferlerle.Kazım'ı yazmayı unutmuşum. Kazım ve Yekta yeni sezonda, iyi bir takımla beraber yükselişe geçerler bence.
 
Üst Alt