Vedat Muriqi'den Yusuf Demir Açıklaması: "Adam Türk oğlu Türk" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vedat Muriqi'den Yusuf Demir Açıklaması: "Adam Türk oğlu Türk"

YUSUF, TÜRK OĞLU TÜRK

Yabancı statüsünde olduğu için ‘3 Büyükler’ce düşünülmemiş olabileceğini belirten Muriqi, Galatasaraylı Yusuf Demir için de çarpıcı açıklamalar yaptı: “Benim için Yusuf Demir olayı çok saçma geliyor. Adam Türk oğlu Türk, Avusturya da doğması, Avusturya Milli Takımı’nda oynaması bence bir sorun teşkil etmiyor. Havaalanında İngilizce soru sordular; “Abi ben Türk’üm, Türkçe soru sorabilirsin” dedi. Bunu diyen adamın yabancı statüde oynaması saçma. Bana göre Türk pasaportu olan herkes Türk statüsünde forma giyebilir.”

Skorer

Burada vedat kendine'de ilerisi için yol yapıyor. Bildiğim kadarıyla o da bu statüden dolayı yabancı oyuncu olarak oynamıştı fener'de. Bu kural değişirse yerli sayılacak.

Muslera boffin gibi adamlar bile türk statüsünde oynamali adamlar yillardir türkiyede, ömürleri trde gecti. Gecen boffin röportaj dinliyorum adam catir catir türkce konusuyor. Belirli süre sonra vatandaslik alip yerli statüsünde oynamalarinin bi sakincasi yok.

Üst Alt