# Vedran Ćorluka - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Vedran Ćorluka

Cevap: Galatasaray Vedran Ćorluka'ya Resmi Teklif Yaptı

Yanlış bilmiyorsam sol bek pozisyonunda da gayet başarılı bir isim Corluka. Gelirse hayırlı olsun.

corluka çok iyi oyuncu elit bir isim eboue sağ açık oynayabilecekse corluka sağ bek oynar

Burası yeri değil ama transfer nöbetine giremiyorum.Bir yardım

Corlukanın son iki transferi 13 ve 14 milyon euroya.Bu kadar kaliteli,savunmanın her yerinde oynayan bir adama kimse hayır demez.Ujfalusiyi kesebilir Eboue geldikten sonra. Bu yaz bonservisini alırız yedekleriyle birlikte mis gibi savunma hattımız olur

mantik kanat oyuncusu diyor ama Corluka ve Srna benim cok sevdigim 2 bek ,boyle kaliteli adamlara insan hayir diyemiyor.

Muslera

Eboue - Semih - Ujfalusi - Corluka

Emre - Selçuk - Melo - Engin

Sercan - Elmander

Yedekler;Baros,Riera,Yiğit,Hakan,Ceyhun,Gökhan,Ufuk

Bu kadro şuan iyi gibi duruyor.Girecek kişiler belli Baros,Riera,Yiğit ama kim çıkacak kadroda baya bir oynamalar olur :) Kontenjandan dolayı.Ama orasınıda FT bir şekilde halleder.Gol yemeyiz beyler gol! Şu savunmaya bakın.

Corluka ile birlikte kaleci ve defansta toplam 4 yabanci hakkimizi kullanmis oluyoruz...

Kalan ikiden biri melo zaten, oteki???

Sent from my iPhone using Tapatalk

Muslera

Eboue - Semih - Ujfalusi - Corluka

Emre - Selçuk - Melo - Engin

Sercan - Elmander

Yedekler;Baros,Riera,Yiğit,Hakan,Ceyhun,Gökhan,Ufuk

Bu kadro şuan iyi gibi duruyor.Girecek kişiler belli Baros,Riera,Yiğit ama kim çıkacak kadroda baya bir oynamalar olur :) Kontenjandan dolayı.Ama orasınıda FT bir şekilde halleder.Gol yemeyiz beyler gol! Şu savunmaya bakın.

Gol da atamayız Sercan+Elmander=pimi çekilmiş el bombası

Baroş yedek :D:D:D

Ben şahsen Eboue'nin gelmesine de sıcak bakmıyordum, sağ/sol kanat yerine kontenjanı Eboue'den yana kullanmayı anlayamıyordum. Hoş, o zaman için bu dediklerim yanlış şeyler sayılmazdı, muhtemelen yine olsa yine aynı şekilde düşünürdüm, düşünüyorum ancak şöyle de bir gerçek var ki Eboue bu takımda alternatifsiz oyunculardan bir tanesi haline geldi. Sağ kanadı gerek defansif gerekse ofansif olarak ayakta tutan, eksikliğinde ciddi oranda zorlandığımız bir oyuncu konumuna yükseldi. Şimdi Corluka da mevkisi itibariyle aciliyeti olan bir isim değil ancak kaliteli mi, kaliteli hem de çok. Ben transferin bitimine 3-4 gün kala şuraya değili buraya adam lazım demektense uygun şartlarda alabileceğimiz kaliteli oyuncular varsa değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son gün sağ kanada süpriz yumurtadan bir isim çıkacağına Corluka gibi bildiğimiz, kaliteli bir oyuncu alınsın, kiralansın daha iyi. Sanırım yönetim de bunun fakında. Fatih Hoca'nın illa da listedeki oyuncular demesi onları da köşeye sıkıştırmış gözüküyor. Artık mevkisine bakmadan iyi oyuncuları, listedeki oyuncuları getirmek derdindeler. Sol bek, sağ bek, stoper gerek ilk 11'de oynar gerekse alternatif olarak joker rolü görür. Bonservisi eğer alınırsa önümüzdeki sene Ujfalusi'nin yerini yavaş yavaş almaya başlar. Çok fazla bir beklentim kalmadı artık, o yüzden ben joker görevi görecek olan çok yönlü bir Corluka'ya sıcak bakıyorum.

Eboue gelmeden öncede gereksiz transfer olarak görülüyordu.Verdiği katkı ortada.Eboue sağ önde oynar beyler adam zaten ileri çıkınca etkili oluyor.Zaten takım olarak savunma yapıyoruz geri gelecek.Buradaki temel sorun Çift forvet sisteminden vazgeçip geçmemek.Elmander - Sercan bence olur.Sercan biraz düzenli oynasın daha da iyi olacaktır.Baros'a mı üzülüyoruz.Elmander Reyiz çıkar Baros girer.Sercan çıkar Yiğit girer , Eboue çıkar , Riera girer bir şekilde FT halleder onları! Eğer yabancı kanat almayacaksak Corluka'yı kiralık olmak şartıyla kabul ediyorum!

illa bir bek istiyorsak, bence atila turan'i bonservisi ile birlikte almaliyiz. adam sol acikta oynar.

hacı ne defansı ya kanat oyuncusu lazım ama hücuma,bence yanlış anons bu haber :asd:

Eboue gelmeden öncede gereksiz transfer olarak görülüyordu.Verdiği katkı ortada.Eboue sağ önde oynar beyler adam zaten ileri çıkınca etkili oluyor.Zaten takım olarak savunma yapıyoruz geri gelecek.Buradaki temel sorun Çift forvet sisteminden vazgeçip geçmemek.Elmander - Sercan bence olur.Sercan biraz düzenli oynasın daha da iyi olacaktır.Baros'a mı üzülüyoruz.Elmander Reyiz çıkar Baros girer.Sercan çıkar Yiğit girer , Eboue çıkar , Riera girer bir şekilde FT halleder onları! Eğer yabancı kanat almayacaksak Corluka'yı kiralık olmak şartıyla kabul ediyorum!

ebouye kim gereksiz diyordu??

gereksiz diyenin direk alnını karışlarım çıksın ortaya

neyse sorun o değil

1 eboue önde oynayamaz

2 baros sakat olmadığı sürece kesik yiyemez

3 bu takım çift santafor hariç hiç bi sistemde başarılı olamaz

4 o girer bu çıkarlarla bu iş olmaz 11 maçta 10 galibiyet alan takımın içine o şekilde edilmez

5 bu dediklerim takımın istikbali için temel prensiblerdir

6 corlukayı zaten almayız

7 premier ligin kayserisi tottenhama selam olsun

8 başka bişey yok tamam sakinim

Ben şahsen Eboue'nin gelmesine de sıcak bakmıyordum, sağ/sol kanat yerine kontenjanı Eboue'den yana kullanmayı anlayamıyordum. Hoş, o zaman için bu dediklerim yanlış şeyler sayılmazdı, muhtemelen yine olsa yine aynı şekilde düşünürdüm, düşünüyorum ancak şöyle de bir gerçek var ki Eboue bu takımda alternatifsiz oyunculardan bir tanesi haline geldi. Sağ kanadı gerek defansif gerekse ofansif olarak ayakta tutan, eksikliğinde ciddi oranda zorlandığımız bir oyuncu konumuna yükseldi. Şimdi Corluka da mevkisi itibariyle aciliyeti olan bir isim değil ancak kaliteli mi, kaliteli hem de çok. Ben transferin bitimine 3-4 gün kala şuraya değili buraya adam lazım demektense uygun şartlarda alabileceğimiz kaliteli oyuncular varsa değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son gün sağ kanada süpriz yumurtadan bir isim çıkacağına Corluka gibi bildiğimiz, kaliteli bir oyuncu alınsın, kiralansın daha iyi. Sanırım yönetim de bunun fakında. Fatih Hoca'nın illa da listedeki oyuncular demesi onları da köşeye sıkıştırmış gözüküyor. Artık mevkisine bakmadan iyi oyuncuları, listedeki oyuncuları getirmek derdindeler. Sol bek, sağ bek, stoper gerek ilk 11'de oynar gerekse alternatif olarak joker rolü görür. Bonservisi eğer alınırsa önümüzdeki sene Ujfalusi'nin yerini yavaş yavaş almaya başlar. Çok fazla bir beklentim kalmadı artık, o yüzden ben joker görevi görecek olan çok yönlü bir Corluka'ya sıcak bakıyorum.

Bu düşüncelere katılmamak elde değil, yaşı ve fiyatı uygun böylesine kaliteli isimlere hayır demek gibi bir lüksümüz bence yok. Takım, yedekleri dahil soru işaretlerinden uzaklaşır, işte o zaman daha seçici davranabiliriz. Tabi bu asıl ihtiyaç arz eden bölgelerimizi gözden çıkaralım anlamına gelmemeli.

Geleceğin takımını inşa etmek istiyorsak, bunu bir kombinasyonla gerçekleştirebiliriz ancak, direk katkı verecek kaliteli ve tecrübeli isimler (pozisyonu çok farketmez, özellikle CL gibi bir kulvarda kalite fark yaratır), gelecek vadeden ve gözde yabancılar, artı Galatasaray olgusunu benimsemiş ve benimseyebilecek gerek altyapı, gerek diğer takımlardan gelebilecek genç Türk oyuncular. Bence şu anda en önemli parça takıma katkı sağlayabilecek kaliteli yabancıların olmasıdır. Sonuçta Shaqiri gibi adamlar büyük potansiyelinin yanında aynı zamanda risktir, bu riski alırken gerekli emniyet sübaplarını devreye sokmaz, tüm beklentiyi bu tip oyuncular üzerinde yoğunlaştırırsan illa ki tökezlersin.

Oturmuş, kaliteli bir kadroya genç yıldız adaylarını monte etmek her zaman daha kolaydır, işte bu yüzden bu ve bunun gibi transferler önceliğimiz olmalıdır diye düşünüyorum. Madem yabancı sınırlaması var, her yabancın vasatın çok çok üstünde olmalı, Corluka gibi bir isme karşı çıkılan bir ortamda vasat oğlu vasat Culio için keşke gitmeseydi yeaa lafları da unutulamaz, illa orta karar adamlar duracaksa kenarda bu yabancı değil Türk olmalı.

Üst Alt