Victor Wanyama Resmen Tottenham'da! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Victor Wanyama Resmen Tottenham'da!

vw_730a.jpg

Geçtiğimiz sezon İngiltere Premier Ligi’nde çok başarılı bir sezon geçirerek 3. sırayı elde eden Tottenham Hotspur, transfer sezonuna da hızlı bir giriş yaptı.

Kuzey Londra ekibi, uzun süredir peşinde olduğu Southampton’ın Kenyalı orta saha oyuncusu Victor Wanyama’yı 5 yıllığına renklerine bağladı.

Tottenham’ın bu tranfer için Southampton’a 11 milyon pound ödediği belirtildi.

Tottenham Teknik Direktörü Mauricio Pochettino’nun eski öğrencisi olan Wanyama, Afrika basınına yaptığı açıklamada “Tottenham’a transfer olduğum için gerçekten mutlu olduğumu söylemeliyim. Bu benim kariyerimde yeni bir başlangıç ve ben yeni takımım için elimden geleni yapacağım. Southampton yönetimine ve taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Onların kalbimde her zaman yeri olacak” ifadelerini kullandı.

26 yaşındaki Victor Wanyama, geçtiğimiz sezon Southampton formasını 35 maçta giydi ve 1 gol 1 asistlik performans sergiledi.

Tottenham Hotspur@SpursOfficial 34 min34 minuten geleden
We are delighted to announce that we have completed the transfer of @VictorWanyama from Southampton. #WelcomeWanyama

Cok duz bi oyuncu . Defansif yonu cok sert ofansif yonu cok kotu . Pas oyununda hic yok . Cok sisirildigini dusunuyorum . 11 milyon pound bu seviyeler icin cok degil bi ara cok yuksek meblaglar yaziliyordu . Bol bol kart gormeye cok yakin . Benim sevmedigim asiri sert bir oyuncu neticede Tottenham takimini severim fakat Pochettino'nun eski oyuncusu olmasi disinda Tottenham'da isi yok bence .

Cok duz bi oyuncu . Defansif yonu cok sert ofansif yonu cok kotu . Pas oyununda hic yok . Cok sisirildigini dusunuyorum . 11 milyon pound bu seviyeler icin cok degil bi ara cok yuksek meblaglar yaziliyordu . Bol bol kart gormeye cok yakin . Benim sevmedigim asiri sert bir oyuncu neticede Tottenham takimini severim fakat Pochettino'nun eski oyuncusu olmasi disinda Tottenham'da isi yok bence .

bu analiz doğruysa, Esitiyi alsak daha iyi. genç versiyonu wanyamanın

3 yıldır Tottenham'ın maçlarını kaçırmamaya özen gösteririm. Wanyama 28 yaşında çok yaşlı değil, üstelik düz falan da değil. İleri çıkışları, rakibe yapışıp bırakmaması, sürpriz şutları ile bence gayet iyi. Ayrıca 90 küsür maçta20 sarı kart gördü hiç kırmızı kart görmedi. Oynadığı bölge ve ligi baz alırsak bu da artı haneye yazar.
Negatif tarafı, sakatlandı mı tam sakatlanıyor. Zaten o yüzden elden çıkarıyorlar. Bir de Tottenham şu an 100 milyon ekside. Belki Erikssen gider ama sıcak para olarak Wanyama da ilk tercih. O yüzden bize zor.

Esiti'yi hiç izlemedim fakat Wanyama hakkında 3 sene önce yazdığım noktadayım hala üstelik çok da ciddi bir sakatlık yaşadı . FAKAT 3 sene öncesinin transfer piyasası için bile 11 milyon pound normal demişim . Oyuncu Tottenham için üst seviye olmasa da bizim için çok üst seviye ve ciddi fark yaratır . Üstelik şu an için tam ihtiyacımız olan oyuncu özellikle Banega da gelirse fakat ben geleceğini sanmıyorum Wanyama'nın üstelik sağlık olayı da sıkıntılı . Her şeye rağmen sağlıklı bir Wanyama muazzam fark yaratır Galatasaray seviyesinde bunu da belirtmek isterim . ( Geçen sene 99 gün bir önceki sene de 133 gün sakatlığı var iki sezonda toplam 232 gün sakatlık çok ciddi soru işareti ve ötesi )

Wanyamayi en iyi bilen kişi Ali Ece
Belçika'da oynarken tinercilerin bir yoneticisine ısrarla tavsiye etmiş alın bunu demiş bonservisi yok potansiyelli diye
Sonra Celtic aldı sonrada aldı başını gitti

At gibi oyuncu. Türkiye'de kim getirirse yılın transferini yapar. Geçen yıl Fener bayağı bayağı Sissokko'yu getirecekti, herifler beceremediler, adam kariyerinin en iyi sezonunu oynadı. Zaten Pochettino'nun 1'i 5 yapma gibi inanılmaz becerisi var, o yüzden Wanyama şimdi satış listesindeyken seneye ŞL'de Tottenham'ın değişilmezlerinden olursa şaşırmam. Fener geçen yıl Ayew-Slimani'ye yaptığı gibi 5-5.5 çekip oyuncuyu ikna eder ama Tottenham sözleşmesi 2021'de geçen oyuncusunu 1 sene hiç kar getirmeden kiralar mı emin değilim. Galatasaray'da görmeyi çok isterim, Fernando'nun uyuşuk Avrupa maçlarından sonra seviye atlatır bize.

Öyle çok özel yetenekleri olan bir adam değil ama rakibin tüm oyun planını baltalayabilir inanılmaz bir fizik gücü var normal değil adam üstelik rakipten top çalarken yaptığı müdahalelerde gözünü karartıp rakibini resmen düşmanı gibi görüp müdahale yapıyor o Donk'un Hasan Şaş'a yaptığı müdahale hiç Wanyama eğer gelir de Galatasaray formasıyla izlersek rakiplerin gerçekten canını yaktığını izleriz

Ama ben yine de orta saha transferimizin Banega olacağını düşünüyorum

Öyle çok özel yetenekleri olan bir adam değil ama rakibin tüm oyun planını baltalayabilir inanılmaz bir fizik gücü var normal değil adam üstelik rakipten top çalarken yaptığı müdahalelerde gözünü karartıp rakibini resmen düşmanı gibi görüp müdahale yapıyor o Donk'un Hasan Şaş'a yaptığı müdahale hiç Wanyama eğer gelir de Galatasaray formasıyla izlersek rakiplerin gerçekten canını yaktığını izleriz

Ama ben yine de orta saha transferimizin Banega olacağını düşünüyorum
banega 8 numara. hoca apaçık 6 numara istiyor

Banega yerine bu adamı almaya çalışıyorsak bizimkilerin futbolcudan anlamadığını bir kez daha görmüş oluruz. Çok düz bir futbolcu

Üst Alt