Video Yardımcı Hakem (VAR) Değerlendirmesi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Video Yardımcı Hakem (VAR) Değerlendirmesi

Bazi pozisyonlar izlenmeye deger oluyor bazilarindan iceriden direk karar geliyor

Hatali kisiye kart gosterimi , ofsayt , cizgi ici disi gibi seylerde zaten izleme yok

Ama hakemin tekrar bakip degerlendirmesine muhtac olunan pozisyonlarda izlemesinde fayda var cunku tum maci ayni hakem ayni sertlik derecesi ve stiliyle yonetirken , icerideki farkli goruste karar verebilecek baska hakemlerin bir taraf adina nihai karar almasi tartismaya ve adaletsizlige sebep olabilir

Dün ilk defa eleştirimi aldı. İran-Portekiz maçında en az 3-4 dakika gitti penaltı pozisyonunda. Elbette anında olması gerekmiyor ama bu kadar uzun sürmesi de çok yanlış.

Oyunun en kritik yerinde oyun soğudu.

Hakem kendi tekrar değerlendirmemeli bence, VAR gol diyorsa goldür-penaltı diyorsa penaltıdır. Hakem tekrar saha kenarına gelip pozisyonu değerlendirmemeli bence vakit kaybı oluyor çünkü. İçeride 5 hakem izliyor zaten
Yetki karmaşası ve otorite kaosu oluşur..
Sahada oynayan takımlar üzerinden, hakemler maç yapmaya başlar. Var yetkisinde olmayan pozisyonlarda saha hakemi telafi kararlarına giderse zararı takımlar görür ve itiraz sarılarının haddi hesabı olmaz.

Bizde bir atasözü vardırr; '' Atlar tepişirken, olan aradaki eşeklere olur ''

Asporda burcin keskin baya guzel bilgiler veriyor , ikna edici ve sistemi anlatici bilgiler

Mesela malum pozisyonda var odasi ile cuneyt arasindaki konusmalarin aciklanmasini onerdi

Collinaya yazi yazilmis isvicre brezilya macinda isvicrenin golundeki faul suphesine iliskin . Ve var odasi ile hakem arasi konusmalar yayinlanmis

Tartışmaları bitirmeyeceğini defalarca söyledik. İlk pozisyonda bunu tecrübe ettik. Bu yüzden olmasa da olur ki bu şekilde başladığı gibi devam ederse seneye olmaz!

Ben cuneyt in kararinin yanlis , uygulamasinin dogru oldugunu dusunuyorum . Verdigi karar gri alanda kalan bir karardi . 100 kisinin 90 i kirmizi der ama 10 kisi de kararsiz kalip sari diyebilir

Bu durumda ilk verilen kararin degismesi dogru olmaz , o zaman maci hakem degil var yonetmis olur

Ama bir ofsaytin , disaridan cevrilen topun sana gore bana goresi olmaz

En problemli pozisyonlardan biri denk geldi . Mesela penalti mi degil miyi cozmek daha kolay , gelecek icin fal acmana gerek yok (yakalar yakalayamaz vs gibi) ... darbe var yoku cozmek cok daha kolay

Ama benim degerlendirmem kirmiziydi

Hakemler daha iyi bilir elbet , topu kac kez o mesafede durtecek , bariz olmasini azaltan faktorler neler , mutlaka seminerlerde anlatiliyordur

Bu hafta baya başarılı buldum yavaş yavaş doğru kararlar verildikçe etkili olmaya devam ediyor ve maçlarının kaderini değiştiriyor. Umarım böyle başarılı yönetilmeye devam edilir çünkü adalet her takım için önemlidir.
-Seleznov tükürme olayına(kırmızı kart)
-Alanyaspor'da Sackey(kırmızı kart)
-Kasımpaşa gol

Üst Alt