Haber - Vincenzo Montella: "Maçın başında Barış Alper'in hızını kullanacağız demiştim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Vincenzo Montella: "Maçın başında Barış Alper'in hızını kullanacağız demiştim"

1697146296402.png

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu 6. maçında Hırvatistan'ı 1-0 mağlup etti. Milli Takım'ın başında çıktığı ilk karşılaşmayı kazanan teknik direktör Vincenzo Montella, galibiyeti değerlendirdi.

"Maçın başında da söylemiştim... Barış Alper'in hızını kullanacağız ve onların stoperleri yetişemeyecek. Öyle de oldu. Çok zor bir maça çıkmıştık. Hırvatistan kendi evinde Avrupa elemelerinde hiç kaybetmemişti."

"İlk yarıda bir tane daha gol atabilirdik. Bu beni üzdü. Ama hepsiyle gurur duyuyorum. Sonuna kadar mücadele veren bir Milli takımımız vardı. Bütün ülkenin ruhunu yaşayan bir oyuncu grubu vardı. Milli takım ailesine de teşekkür ediyorum. Bana ilk günden beri sahip çıktılar."

"İsim isim ayıramıyorum, hepsi çok yüksek seviyede bir oyun ortaya koydu. Samet uzun süredir oynamıyordu, o da üst düzey bir oyun ortaya koydu. Maçın son bölümünü çok genç oyunculardan oluşan bir ön hatla bitirdik, bu da önemli bir şeydi."

"Böyle bir aileye katılmak çok iyi. Öğrenmeye aç bir takımımız var. Bunun devamını getirmemiz lazım. Mutluyuz ve kutlayacağız bunu ama 3 gün sonra oynamamız gereken çok önemli bir maç var. Ona odaklanmamız lazım. Sonra kutlama yaparız."

Çok iyi başladık.

Sanki Adana'dan geldi için kucumsedik. Ama baktım Senyor AS Roma, Milano ve Sevill'ya gibi takımları çalıştırmış.

Lakin en fazla 1 sene kalmış hep, Adana harici - o düşündürüyor.

Sırf şu açıklamaları bile kalitesini gösteriyor Montella nın

Rakibe göre oyun planı geliştirecek bir teknik ekip yerine 2 senedir beden hocası vardı milli takımın başında

Üst Alt