Volkan Demirel: "Belki 45 dakika daha olsa, gol yemezdik" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Volkan Demirel: "Belki 45 dakika daha olsa, gol yemezdik"

FHPFZNHWQAMSUGh

Süper Lig'in 18. haftasında Fatih Karagümrük maçın büyük kısmını 9 kişi oynamasına rağmen Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından teknik direktör Volkan Demirel, Caner Erkin'in kırmızı kartı için "Hakeme sordum, cevap veremedi" dedi.

Volkan Demirel: "Belki 45 dakika daha olsa, gol yemezdik. Ben bazı şeylerin örneğini gösterdim diye düşünüyorum. Takım olarak gösterdik. Savunma nasıl olur gösterdik. Takım arkadaşlarım... Onların hocaları değilim, arkadaşlarıyım. Hiçbir zaman da hocaları olmayacağım."

Volkan Demirel: "Tecrübe oldu. Yaşanması gerekiyormuş, yaşandı ve bitti. 5-6 gün oldu, demek ki taktik, teknik, 3'lü, 4'lü, 5'li, uzun süre çalışmışsın, çalışmamışsın... Bir önemi yok. Önemli olan hissetmek, paylaşmak. Ben ne kadar istediğimi anlattım."

Volkan Demirel: "Kısa zamanda yaşamak gereken tüm tecrübeleri yaşadığımı düşünüyorum. Penaltı, kırmızı, Caner... Arkadaşlarıma sordum, penaltıdaki kırmızının doğru olduğuınu söylediler. Caner ile konuştum, 'Dokunmadım, bir şey demedim' dedi. Devre arasında hakeme sordum, cevap veremedi. Caner'in kırmızıya anlam veremedim."

Volkan Demirel: "Hakemlere saygı duyuyorum, onlar için hiçbir zaman bir şey demeyeceğim."

Volkan Demirel: "Türkiye'deki teknik direktörlük bakışına değişiklik getireceğim. Futbolcuyu dinleyen, anlayabilen ve ona göre hareket etmeye çalışan teknik adam olmaya çalışacağım"

Okuyan, araştıran, dil öğrenen, yeni antrenman teknikleri uygulayan, yeni dizilişler deneyen, ünlü td’lerin seminerlerine katılan, antrenmanlarını izleyen, yeni duran top taktikleri geliştiren hoca olmayın. Anlayan, dinleyen hoca olun sadece. Bu adamların hepsi dert içinde mi yüzüyor? Sürekli her gün birisinin bir sorununu çözüp motivasyon sağlayıp sahaya mı salacaksın ne yapacaksın? Müslümcü, Ferdici, Orhancı futbolcular mı toplayacaksın takıma?

Üst Alt