Volkan Demirel: "Ben maçların sahada bitmesinden yanayım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Volkan Demirel: "Ben maçların sahada bitmesinden yanayım"

1525376564496.png

Volkan Demirel ve Roberto Soldado, iptal edilen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi sonrasında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kupası yarı finalinde saha olayları nedeniyle yarıda kalan Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki rövanş maçı, siyah beyazlıların sahaya çıkmaması sebebiyle iptal edildi.

Yaşananların futbol adına güzel şeyler olmadığını söyleyen Volkan, ''Beşiktaş'ın verdiği karar kendilerini ilgilendirir. Biz kendimize düşen görevi yapıp buraya geldik. Başından beri sahada sonuçlanmasını istediğimiz bir maçtı ama olay bu noktalara geldi. Bu turu bu şekilde geçmek istemezdik ama olan oldu.'' dedi.

Birçok olaylı maç atlattıklarını dile getiren tecrübeli kaleci, ''Sadece beni değil, herhangi bir futbolcumuzun taraftara uyarılarından sonra bu şekilde davranmaları ilginçti. O gün sahaya gelen maddelerin, yapılanların dış etken olduğunu düşünüyorum. Hem tribünlerde, hem Beşiktaş'ın yaptığı hareketler... Bana çok normal gelmedi. Şimdi diyecekler ki 'Sen böyle diyorsun ama milli maçı bırakıp gittin.' Ben maçı bıraktığımda maç iptal olmadı.'' ifadelerini kullandı.

Daha önce kendisine atılan yabancı maddelerle ilgili konuşan Demirel, ''Taşlar, sopalar, direkler, rakı şişeleri... Hiç de gelmiyor. Gelse de bir şey olmaz. En fazla kanar. Ben maçların sahada bitmesinden yanayım. Umarım artık kimseye bir şey atılmaz, futbolumuzda bunlar yaşanmaz.'' dedi.

Kariyerinde böyle bir durumla karşılaşmadığını söyleyen Soldado ise, ''Biz isterdik ki saha içinde maç oynansın, hak eden finale yükselsin. Ama karşı taraf sahaya çıkmak istemedi. Biz bu turnuvaya, rakibimize, yaptığımız işe saygı gösterdik; buraya geldik. Ama rakibimiz gelmedi. Bu karşılaşmayı oynamak istemedi. Finale adımızı yazdırdık. İstediğimiz şekil, bu şekil değildi ama yolumuza devam ediyoruz.'' dedi.

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili konuşan İspanyol forvet, ''Ligde de önümüzde üç maç var. Bu üç maçı en iyi şekilde oynayıp kazandıktan sonra maçlarımızı beklemek zorundayız. İstediğimiz, onların da hata yapması ve bu hataların bizi şampiyonluğa ulaştırması.'' açıklamalarını kullandı.

Goal

Üst Alt