Vücudunuzda Dövme Var mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücudunuzda Dövme Var mı?

Vücudunuzda dövme var mı?

• Kullanılan toplam oy
    4
Cevap: Vücudunuzda Dövme Var mı?

Bir konuyu da dine veya siyasete getirmeyin yeter artık, psikolojisi bozuk olan yazmasın, gece gece biz uğraşmayalım.

Ben bu örnekte ikiye ayrılan bir görüş görmedim. Peygamber efendimiz tarafından kesin bir dille yasaklandığını söylemiş. Peygamber efendimiz de Allah'ın rasülü olduğuna göre aynı şeyi demiş gibi görünüyor. Ben bu sözden günah olduğunu çıkardım?

Günah dediğin şey Kur'an da kesin olarak yasaklanmış olanlardır, o yüzden Mekruh dedim ya

din alimleri bile ikiye ayrılırken bizim kesin görüş bildirmemiz ne denli doğru? for exp. Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu İnsanın vücudunun doğallığını, güzelliğini bozacak müdahaleleri yapmaması gerekir. Dövme yaptırmak, zaruri ve sağlık yönünden gerekli bir işlem değildir.

picard-facepalm.jpg

dövmem yok

ama günah olmasa (günah olduğuna emin değilim ama tartışmalı olduğuna göre günah olma ihtimali var )

kesinlikle yaptırırdım

aslan dövmesi olabilir mesela

Bosverin ya, gunahi da sevabi da yapan kisiye aittir.

Ama kendimce uyuz bisey. Bir ton dovme ile kertenkeleye benzeyen insanlar var.

Olmazmı :) 2 tane kolda var. Ayıracak para bulduğum vakit sağ omzuma da yaptırmayı düşünüyorum. :)

Vallaha yapana,yaptırana karışacak halim yok tabi ama ben şahsen saçmalık olarak görüyorum dövme işini.İnsanın derisine resimler,şekiller falan yaptırmasının mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.İnsanın derisinden bahsediyoruz sonuçta bu elbise değil ki stil uydurabilesin veya yüz nakli falan gibi gerekli bir ameliyat da değil ki bir eksiklik,bozukluk giderilsin.Nedir yani normal halinden mi memnun değilsin?Veya dövme yaptırdın da bir halta mı benzemiş oldun?Dediğim gibi umursadığımdan değil sadece anlamadığımdan söylüyorum.

bende yok. ama bir abimizin omzunda dövme vardı. ben hep GS yazıyor diye görüyordum, arkadaşta 35 diye görüyormuş. meğerse bir yerden bakınca GS bir yerden bakınca 35 olarak gözüküyormuş. hoş bir dövmeydi, öğrenince şaşırmıştım :)

sevdigin seyleri vucuduna kazımak bazen anlamlıdır.

salak gibi kendini surungene benzetenlerden bahsetmiyorum tabi, body modification ayrı bir mallık.. fakat dovme yeri geldiginde - anlamlıdır.

Abi gerçekten o ne rezilliktir öyle adamlar komple bir uzvu dövmeyle kaplıyorlar.Mesela Necati'nin kolu.Nasıl bir iğrençliktir o,nasıl yaptırıyorlar o saçma şeyi inanamıyorum.

Abi gerçekten o ne rezilliktir öyle adamlar komple bir uzvu dövmeyle kaplıyorlar.Mesela Necati'nin kolu.Nasıl bir iğrençliktir o,nasıl yaptırıyorlar o saçma şeyi inanamıyorum.

Hastalık oluyor biyerden sonra o tip adamlarda, hadi bitane daha bitane daha derken bi bakmışsın yer yok. Ama sor hepsinin anlamı vardır

Üst Alt