Windows 10 Sorunlar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Windows 10 Sorunlar

İlk zamanlar biraz sorun yaşattı ama şuan gayet güzel gidiyor.İlk kurduğumda reklamlardan çok çektim.Sıfır kurulmus windows a o banner reklamları nerden geldiyse artık.Ben temizliyodum o geliyodu.Sinirimden pcyi camdan atacaktım :D Nese ki imana geldi düzeldi

Şimdi benim Laptop Win7 starter 2011 Ocaktan beridir kullanıyorum ,,
ben bu güncellemeyi yaparsam Laptop kafayı yer mi ?
Birde özellikle şifrelerim vs. gibi önemli şeyler var ve bir sürü dosya var , işle ilgili programlar var bunlara birşey olmaz demi ?

Şimdi benim Laptop Win7 starter 2011 Ocaktan beridir kullanıyorum ,,
ben bu güncellemeyi yaparsam Laptop kafayı yer mi ?
Birde özellikle şifrelerim vs. gibi önemli şeyler var ve bir sürü dosya var , işle ilgili programlar var bunlara birşey olmaz demi ?

7 den geçince farklı olur mu bilmem ama bende en ufak sorun olmadı.. (8.1) masa üstündeki dosyalar, diğer klasörler v.s. herşey yerli yerinde.. internet şifreleri ve favoriler aynen duruyor..

Internet Explorer'a ek olarak edge diye yeni bir tarayıcı geliyor.. favorileri oraya da kolaylıkla aktarabilirsin.. ben alışkanlıktan dolayı hala edge kullanmıyorum ama bayağı güzel bir tarayıcıya benziyor.. şimdilik chrome ve explorer a devam..

Internet Explorer'da video izlerken bazen videonun sağ tarafında bozulma oluyor.. sadece ben değil, başkaları da bu konudan şikayetçi olmuş.. chrome'da bu sorun yok..

Eğer pc dokunmatik ekransa chrome tarayıcı dokunmatik ekrana tepki vermiyor.. sadece mouse ile çalışıyor ama nette araştırıp basit bir ayar değişikliği yapınca sorun halloldu..

Son düzenleme:
Yeni pc aldım win 8.1 den 10 a yukselttim Windowsu. Simdi masa üstünde mouse sag tiklayinca acilmasi 5-6 saniyeyi buluyor. Bu sorun sizce neden kaynaklanir?

Sinir bozucu bir hal almaya başladı?

★★★★

8.1 den çok daha hızlı ve stabil oldu pc. güncellemeler geldikçe sorunlar kalkacak ,hali hazırda ben çok memnun kaldım. tek sorun yaşadım , yükledikten 10 gün sonra kritik hata imleci altında , başlat menüsü ve cortana çalışmıyor hatası geldi. iki dklık araştırmadan sonra hallettim o sorunu.. hiç sıkıntı yok.

Çıktığı günden beri hiçbir sorun yaşamadım. Ama çoğu şeyi orjinal kullanıyorum. Korsan kullandığım zamanlar her şey problem çıkarıyordu.

Temiz kurulum yapin yukseltmede eski ayatlar programlar oldugu gibi 10'a tasindigindan sikinti cikabilir. Windows 10 ile formata atma derdi zaten ortadan kalkiyor. Sistemi sifirla diyorsun 15-20 dakikada bu isi halediyor. Linux gibi guncrlleme alarak yoluna devam edecek.

Bir de bide ssd ile kullanin aga. Sandisk ultra II ssd var bende diger pc'de de 10 var islemciler ramler ayni (kisaca denk pcler) birinde masa ustu acildiginda digerini aciyorum masaustu yuklenene kadar ssdli olan hazir oluyor

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim şuan başlat menüsü dışında şuan sıkıntı yaratan birşey yok.Mavi ekran falan veriyodu onlarda düzeldi.Başlat menüsü açılmama gibi bir sorun yaşarsanız kesin bir çözüm yeni kullanıcı açıp kullanın.Diger kullanıcıyı da silersiniz.Şuan makina tıkır tıkır çalışıyor.

arkadaslar bilenler söyleyebilirmi

şu anda win 7 kullanıyorum win 10 iso dosyasını indirdim flasha uefi olarak yazdırmadım anakartım yeni degil

fakat kurulum sırasında komple format olsun istemiyorum ne yapmam gerekir?

sistemim: amd çift çekirdek işlemci 1 gb ram win 7 home sürümünü kasmadan kullanıyordum

win 10 tavsiye edermisiniz?

arkadaslar bilenler söyleyebilirmi

şu anda win 7 kullanıyorum win 10 iso dosyasını indirdim flasha uefi olarak yazdırmadım anakartım yeni degil

fakat kurulum sırasında komple format olsun istemiyorum ne yapmam gerekir?

sistemim: amd çift çekirdek işlemci 1 gb ram win 7 home sürümünü kasmadan kullanıyordum

win 10 tavsiye edermisiniz?

ISO dosyasını Poweriso benzeri programla sanal sürücü oluşturup oraya açın, açılan kısımdan yükleyin direkt.

Bence Windows 7 gayet stabil ve düzgün bir işletim sistemi, sırf meraktan geçtim Win10'a ama açılış hızı dışında pek de değişen bir şey olmadı açıkçası. 1GB ram de sorun yaratabilir ayrıca.

ISO dosyasını Poweriso benzeri programla sanal sürücü oluşturup oraya açın, açılan kısımdan yükleyin direkt.

Bence Windows 7 gayet stabil ve düzgün bir işletim sistemi, sırf meraktan geçtim Win10'a ama açılış hızı dışında pek de değişen bir şey olmadı açıkçası. 1GB ram de sorun yaratabilir ayrıca.

aynen bende biraz meraktan kurup görmek istiyorum,genelde duydugum yorumlar olumlu

iso dosyasını rufus diye bir programla flasha yazdıracam ama orada da ntfs mi yada fat 32 mi yapayım bilemedim

birde kurulum bitince driverları sistem kendisi buluyormu hepsini win 7de eksikler olabiliyordu

Ben yaklaşık 1 hafta önce yükledim ve ufak tefek sorunlar ile karşılaştım ondan beri.

Mesela son 3 gündür açılırken ve kapanırken bayağı bir zaman alıyor. Takıntılar oluyor açılırken.

Dünden beri touchpad de scroll yapamıyorum sayfaları. Dün ve bugün toplamda iki kez dondu laptop bir defa youtube da video izlerken diğerinde de forumda birşey yazarken.

Win7 den Win10'a güncelleme yapmıştım. Acaba güncelleme değil de tamamen yeni kurum mu yapmam gerekiyor? Yoksa zamanla düzelir mi bu sorunlar update'ler geldikçe?

Ayrıca taskbar da çok yavaş oluyor ilk açtığımda sonra düzeliyor bir kaç dakika içinde.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Son düzenleme:
Guncellemeyle mesguldur arkadas o sirada malum guncelleme yapacagim diye herseyi arka plana atiyor. Cpu %90dan asagiya inmiyor. Butun guncelemelerin yuklu oldugundan emin olun. Sonra hala devam ediyorsa temiz kurulum.
Ama bende bir tane toshiba L50 serisi var lanet bir islemci hangi surumunu denediysem o islemci hic dusmuyor. Ben de ubuntu kurdum kafam rahat :D

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt