Xavi: "Domenec Torrent bizi çok iyi tanıyor, çok iyi bir hoca" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi: "Domenec Torrent bizi çok iyi tanıyor, çok iyi bir hoca"

Barcelona’nın hocası Xavi, Galatasaray maçı öncesi iddialı!

“BU MAÇ İKİ TAKIM İÇİN DE FİNAL”

“Galatasaray ilk maçta bizi durdurdu. Etkili olamadık, üstümüze düşeni yapamadık. Bu maç bizim için de Galatasaray için de final. Kazanmamız gerekiyor. Bu takımın Avrupa’da yarışabileceğini göstermek istiyoruz. Yarın final niteliğinde bir maç oynayacağız. İlk maçta iyi oynamadık. Bizim hedefimiz yarın oynanacak maçı kazanmak olacak.”

“Daha iyi defans yapmalıyız düzeltmemiz gereken birçok şey var. Son dönemde birçok şeyi değiştirdik ama değiştirmemiz gereken konular var. Formda olduğumuz için iyi sonuçlar almaya başladık ama idman yapıp daha iyi olmamız lazım.”

“İlk maç çok iyi olmadığımızı söyleyebilirim. İlk maçta neleri yapamadığımızı analiz ettik. Çok kompakt oynadılar. İlk maçtaki hatalarımızı analiz ettik ve yarın daha iyisini yapmak için iyi çalıştık.”

“ROTASYON FİKSTÜRDEN KAYNAKLI”

“Kadrodaki rotasyonumuzun nedeni yoğun fikstürden kaynaklı. Galatasaray’ın hakkını vermek lazım Avrupa’da her takımla rekabet edebilecek düzeyde bir takım. Domenec Torrent bizi çok iyi tanıyor, çok iyi bir hoca. Galatasaray, ilk maçta çok iyiydi. Bakalım yarın neler olacak.”

“Çok zor bir atmosfer olacak. Şartlar farklı. Hatta ilk maçtan daha agresif olacaklardır. Bunun bilincindeyiz. Yarın, bizim için önemli bir sınav olacak. Bekleyip, göreceğiz.”

“Daha iyi defans yapmalıyız düzeltmemiz gereken birçok şey var. Son dönemde birçok şeyi değiştirdik ama değiştirmemiz gereken konular var. Formda olduğumuz için iyi sonuçlar almaya başladık ama idman yapıp daha iyi olmamız lazım.”

Söylemleri bile torrentle aynı. ikisi de antrenman delisi, herifler işi biliyo. Bunun bizim ülkemizde de oturması lazım. Türk takımlarının, özellikle 3 büyüklerin antrenmanları leş ötesi durumda. bir de bu durumu idare eden yerli bi td varsa başta değmeyin keyiflerine.

torrent barca maçından sonra antrenman yapacağımız yer lzm diodu, taktiğin sindirilmesi, ezberlenmesi için, oyuncuların gelişmesi için idman idman idman.

bir süre sonra birbirleriyle uyumlu paslaşan ikili üçlü gruplar görecez sahada. ezber arttıkça oyun oturmaya başlayacak iyice.

Söylemleri bile torrentle aynı. ikisi de antrenman delisi, herifler işi biliyo. Bunun bizim ülkemizde de oturması lazım. Türk takımlarının, özellikle 3 büyüklerin antrenmanları leş ötesi durumda. bir de bu durumu idare eden yerli bi td varsa başta değmeyin keyiflerine.

torrent barca maçından sonra antrenman yapacağımız yer lzm diodu, taktiğin sindirilmesi, ezberlenmesi için, oyuncuların gelişmesi için idman idman idman.

bir süre sonra birbirleriyle uyumlu paslaşan ikili üçlü gruplar görecez sahada. ezber arttıkça oyun oturmaya başlayacak iyice.
Gsyi barcelona gibi görmeye alısmalıyız

hocamız takıma yeni topcular aldıracaktır kerem marcao nelson gidince

yeni kurulacak takımdan cok ümitliyim

Çünkü yetiştikleri yapı aynı. Ben de Türkiye'de antrenmanların yetersiz olduğunu düşünüyorum bunun Teknik adamlarından çok ekipleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum ama buraya gelip Türk sistemine uyan yabancılarda oldu. Torrent ve ekibi umarım Türkiye'ye uymaz ve antrenman ciddiyetlerinden ve zamanlarından kısma yapmaz hatta gelecek sezon Torrent devam ederse bile ekibine en az 1-2 ekleme daha yapılmalı birisi Tuğberk Tanrıvermiş olursa çok iyi olur onun dışında gerekirse taç antrenörü de gelmeli çünkü oyuncuların gelişmesi TR'de kendileri özel çalışırsa oluyor sadece ama antrenman kalitesini arttırırsak bu oyuncuların gelişimini de arttırır o yüzden geniş ve aynı zamanda kalifiyeli bir ekip olmalı TD'den bağımsız bana göre Terim'in en büyük hatasıydı bu.

Çünkü yetiştikleri yapı aynı. Ben de Türkiye'de antrenmanların yetersiz olduğunu düşünüyorum bunun Teknik adamlarından çok ekipleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum ama buraya gelip Türk sistemine uyan yabancılarda oldu. Torrent ve ekibi umarım Türkiye'ye uymaz ve antrenman ciddiyetlerinden ve zamanlarından kısma yapmaz hatta gelecek sezon Torrent devam ederse bile ekibine en az 1-2 ekleme daha yapılmalı birisi Tuğberk Tanrıvermiş olursa çok iyi olur onun dışında gerekirse taç antrenörü de gelmeli çünkü oyuncuların gelişmesi TR'de kendileri özel çalışırsa oluyor sadece ama antrenman kalitesini arttırırsak bu oyuncuların gelişimini de arttırır o yüzden geniş ve aynı zamanda kalifiyeli bir ekip olmalı TD'den bağımsız bana göre Terim'in en büyük hatasıydı bu.

üstat alt yapıya bulaşmaları lazım. 14-15lik çocuklara aşılamaları lzm yetiştikleri bu yapıyı. Torrent özelinde söylemiyorum bunu sadece. Alman istiyor taraftar, potansiyelli bi alman (zor ama) getirdik diyelim. Onun da bulaşması lazım. Bu iş A takımla olmaz. 14lüklere gitmek lzm. Oradan başlatmak lazım mevzuyu, oraya yönelen her başkanı desteklerim. Dursun olsun başkan onu bile desteklerim

üstat alt yapıya bulaşmaları lazım. 14-15lik çocuklara aşılamaları lzm yetiştikleri bu yapıyı. Torrent özelinde söylemiyorum bunu sadece. Alman istiyor taraftar, potansiyelli bi alman (zor ama) getirdik diyelim. Onun da bulaşması lazım. Bu iş A takımla olmaz. 14lüklere gitmek lzm. Oradan başlatmak lazım mevzuyu, oraya yönelen her başkanı desteklerim. Dursun olsun başkan onu bile desteklerim
Bunun için o adama en az 3 yıl süre vermen ve alt yapıya önerdiği kişileri getirmen lazım. Mesela Terim olduğunda alt yapı, florya müdürü dahil her şeyi onun ekibi ve onun istediği kişiyi getiriyorlar. Yabancıda da bunu yapman lazım yada Sensibile Sportif Direktör getirildi bu adam aynı zamanda altyapıyı kalifiye isimleri de getirmeli sonuçta SD'nin işi sadece transfer değildir diye düşünüyorum.

Tuğberk gelir inş. Böyle işin taktik, teknik kısmındaki hocadan öğrenecekleri kendisi çok ileri taşır.

Üst Alt