Xavi mi Steven Gerrard mı ? - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi mi Steven Gerrard mı ?

Cevap: Xavi mi Steven Gerrard mı ?

Bu ara pası mı? Sağa doğru uzun göndermiş.

Bizim kastettiğimiz pas için geçen sezonki 4-3 lük Sevilla maçında Pedro'ya attırdığı gol örnektir.

Gerçek bir ara pası.

Sen makul adamsın. Hangisinin pasları daha iyi sence? İnce pas-ara pas babında. Ben bunu tartışmam ama senin görüşünü de merak ettim.

[video=youtube;gbTHSrm2SCg]https://www.youtube.com/watch?v=gbTHSrm2SCg&feature=player_embedded[/video]

1:26 - 1:33 arasına bir bak.;)

La Liga'nın yapısı Xavi'nin futboluna ve ara paslara daha uygun. EPL'de bu işleri yapmak daha zor..

xavi şu an dünyanın en iyi orta sahasıdır. barçaya o futbolu oynattıran 1 numaralı adamdır. gerard ile kıyaslamam bile.

Xavi Dünya'da, mevkisinin en iyi oyuncusudur şuan ama, ben Gerrard'ın oyun stili ve oynadığı ligde ki, oyun stilini daha çok sevdiğim için Gerrard derim.

Adil Allah aşkına bana bunları ara pası diye gösterme:) Barca'nın herhangi bir maçını izle Xavi bunlardan bir iki tane salar mutlaka...

Niye ki?:) Özellikle gösterdiğim aralıktaki 2. pasa bak. Xavi'nin Pedro'ya attığı pasa çok benziyor. Hatta Gerrard'ınki daha zor bir durumda atılmış. (Yanlış hatırlamıyorsam Xavi Sevilla savunması tam yerleşmemişken atmıştı o pası. Gerrard takım olarak defansa çekilmiş bir takıma karşı atmış) Tamam kabul; Xavi daha fazla atıyor böyle pasları. Ancak burda takım kalitesinin de etkisi fazla. Barcelona'da Xavi'nin pasına koşu yapabilecek kapasitede bir sürü adam var. Ayrıca takım fazla değişmiyor ve de neredeyse Xavi ile takım arkadaşları arasında telepatik bir bağ ve uyum var. Ama Gerrard'ın böyle bir durumu yok.

La Liga'nın yapısı Xavi'nin futboluna ve ara paslara daha uygun. EPL'de bu işleri yapmak daha zor..

Şampiyonlar liginde de yapıyor aynısını çok rahatlıkla. Arsenal deplasmanında İbra'nın attığı gole bakabilirsin örneğin. Yine geçen yıl kazana karşı da aynısını yaptı. İntere yaptı. İspanya milli takımında yapıyor.

Xavi gerrard ın atabileceği bütün pasları atar,ama gerrard xavinin atabileceği pasları atamaz.

Şampiyonlar liginde de yapıyor aynısını çok rahatlıkla. Arsenal deplasmanında İbra'nın attığı gole bakabilirsin örneğin. Yine geçen yıl kazana karşı da aynısını yaptı. İntere yaptı. İspanya milli takımında yapıyor.

Ben "Xavi bu işleri La Liga dışında yapamaz" demedim ki; "EPL'de bu işler daha zor" dedim :eek:

Niye ki?:) Özellikle gösterdiğim aralıktaki 2. pasa bak. Xavi'nin Pedro'ya attığı pasa çok benziyor. Hatta Gerrard'ınki daha zor bir durumda atılmış. (Yanlış hatırlamıyorsam Xavi Sevilla savunması tam yerleşmemişken atmıştı o pası. Gerrard takım olarak defansa çekilmiş bir takıma karşı atmış) Tamam kabul; Xavi daha fazla atıyor böyle pasları. Ancak burda takım kalitesinin de etkisi fazla. Barcelona'da Xavi'nin pasına koşu yapabilecek kapasitede bir sürü adam var. Ayrıca takım fazla değişmiyor ve de neredeyse Xavi ile takım arkadaşları arasında telepatik bir bağ ve uyum var. Ama Gerrard'ın böyle bir durumu yok.

Gerrard'ın şutları Xavi'den iyidir.

Xavi'nin pasları Gerrard'dan iyidir.

Söyle ve rahatla dostum:D

Yazdığın konuya gelirsen o ikinci pas fena değil ama birinci evlere şenlik. Yani o pası videoya falan koymak:D

Sevilla maçında Xavi o pası attığında ayağa kalktım ve yok artık dedim. Bence o apayrı bir şeydi. Xavi için bile ayrıydı yani. Ki o tarz adamları severim bilirsin, takip ederim, aklımda kalır.

Koyalım bari o kadar övdük.

[video=youtube;EIFLBe08imA]https://www.youtube.com/watch?v=EIFLBe08imA[/video]

Aynı pası İbra'ya ve Gudjohnsen'e de atmıştı ama onlar gol yapamadı.

Barçanın böyle bir oyun yapısı olmadığı için bu tarz paslarını görmüyoruz,ama buna benzer paslarına şahit oldum.Ayrıca bu video da da öyle abartılacak bi pas değil,niye herkese aynı şeyi gösteriyorsun anlamadım :eek:

Cidden abartılacak bir pas değil. Sağa doğru uzun göndermiş. Zaten adam çizgide ancak kontrol ediyor.

İstanbul'daki Ş.Ligi finalinde Kaka'nın Crespo'ya verdiği pas daha güzel bence..

[video=youtube;uUksQSAicrc]https://www.youtube.com/watch?v=uUksQSAicrc[/video]

Güzel pas ama ben kıyaslamam. Düşüncesi basit. Bu tarz paslar görüyoruz. Şiddetini çok güzel ayarlamış, Kaka da bir reis tabii ki:tiphat:

Ama Xavi'ninkinde oyun görüşü, zeka, şiddet. Hepsi var.

Kaka'nınkinde yok mu? Çok daha zor bir açıdan pas veriyor, üstelik önüde kısmen kapalı :eek:

Seçeneği yok zaten. Oyun görüşünden kastım o. İlerde bir tane adam var. Ona doğru çok güzel gönderiyor.

Dediğim gibi o pas benim için ayrıdır.

Ama şu elemanı da es geçmeyelim

[video=youtube;16oWbeuGG4g]https://www.youtube.com/watch?v=16oWbeuGG4g[/video]

1.27'ye dikkat:D

Üst Alt