Yahoo Fantasy Basketball 2012-2013 Organizasyonu | Ekim'de - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yahoo Fantasy Basketball 2012-2013 Organizasyonu | Ekim'de

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yahoo Fantasy Basketball 2012-2013 Organizasyonu | Ekim'de

Aynı fikirdeyim. Hatta ligleri de kuralım. Takas olur, muhabbet olur. Kadrolar az çok belli zaten.

O zaman şimdiden bir tane herkesin katılacağı lig kurulsun, yeterli sayıya ulaşılırsa bir tane de hardcore lig kurulur? Çünkü şu anda lig kurmanın mantığını kavrayamadım ben, daha kadrolar bile belli olmadı çoğu takımda. Şu anda draft yapsak pek bir işe yaramaz, geçen sene gibi tam sezon başlamadan Brook Lopez gibi biri sakatlanır, sonra o adamın sahibi ortada kalır kaba et gibi :D

ortak lig kurulsun fark etmez de bence erken ama sonucta daha 1,5 ay var.. drafti 20 ekimden once olmasin neyin ne olacagi belli olsun once. :)

Sakatlık her zaman olur :) Muhabbet açısından kuralım derim ben.

O zaman şimdiden bir tane herkesin katılacağı lig kurulsun, yeterli sayıya ulaşılırsa bir tane de hardcore lig kurulur? Çünkü şu anda lig kurmanın mantığını kavrayamadım ben, daha kadrolar bile belli olmadı çoğu takımda. Şu anda draft yapsak pek bir işe yaramaz, geçen sene gibi tam sezon başlamadan Brook Lopez gibi biri sakatlanır, sonra o adamın sahibi ortada kalır kaba et gibi :D

Aynen aynen :D

Şuan için sadece katılacakları belirleyelim daha lig kurmayalım.

Sakatlık her zaman olur :) Muhabbet açısından kuralım derim ben.

Tamam da sezon öncesi sakatlıkla sezon ortası sakatlık aynı şey değil ki. Biz insanların sakatlık yüzünden ligi takip etmesinden yakınırken sezon öncesi sakatlıklarını bile bile ligi 1.5 ay öncesinden başlatırsak çok daha fazla aksaklık yaşanır doğal olarak. Kimse şu anda garantisini veremez bana herhangi bir yıldız oyuncunun sakatlanmayacağını bana.

Çünkü sezon başlamadan 5 gün önce falan draftı yaptığımızda o sezon öncesi sakatlık geçiren adamları almak zorunda kalmayacağız, daha net kadrolar ortaya çıkacak.

katilan olur onu merak etmeyin, gecen sene 2 gunde 15 kisi felan girmisti lige o konuda sıkıntı olmaz. sabretin nba boys :)

Head to head de iki farklı var, biri bizim geçen sene oynadığımız gibi diğeri ise fg, ft, point,reb.. üzerinden totalde kaç tanesinde üstünsen ona göre puanlama yapılan.

Rotisserie ise tamamen farklı her pozisyondaki oyuncuların belli bir oynama hakkı var, mesele sene sonuna kadar pg'de 82 oyuncu kullanabiliyorsun ve ona göre her kategoride (fg, ft, point,reb..) kaçınçıysak ona göre sıralanıyoruz ve ona göre puanlarda sıralanıyor. Sene sonunda bütün kategoriler toplanıp en yüksek puana kim sahipse oyunu kazanıyor.

Bana göre geçen sene oynadığımız diğerlerinden daha zevkliydi ve takip etmesi daha eğlenceli oluyor, ama Rotisserie sistemi takasa falan çok daha müsait.

Biraz daha sabredelim lig konusunda bence. Kim hortlattı yine bu konuyu :D

Head to head de iki farklı var, biri bizim geçen sene oynadığımız gibi diğeri ise fg, ft, point,reb.. üzerinden totalde kaç tanesinde üstünsen ona göre puanlama yapılan.

Rotisserie ise tamamen farklı her pozisyondaki oyuncuların belli bir oynama hakkı var, mesele sene sonuna kadar pg'de 82 oyuncu kullanabiliyorsun ve ona göre her kategoride (fg, ft, point,reb..) kaçınçıysak ona göre sıralanıyoruz ve ona göre puanlarda sıralanıyor. Sene sonunda bütün kategoriler toplanıp en yüksek puana kim sahipse oyunu kazanıyor.

Bana göre geçen sene oynadığımız diğerlerinden daha zevkliydi ve takip etmesi daha eğlenceli oluyor, ama Rotisserie sistemi takasa falan çok daha müsait.

En iyisi bu bence.

Draftın zevki ayrı, sırf onun icin 2k12 de sürekli fantasy draft yapıyorum, biriyle 1 sezon yapıp tekrar fantasy draft.

head to head ( 6-4, 7-3 gibi kategorilerden ustunlugun belirtiliyor) var.. bir de head to head points( gecen sene oynadigimiz ) var.

Ortak acacagimiz lig hangisi olsun. points in dezavantaji bana gore belli bir seye odaklan puani oradan kap. ama head to head de hepsinde iyi olman lazim. bence head to head olsun ortak lig.

Bir tane fake lig açıp, öylesine arada sırada mock draft yapıp kafamızdaki kadroları netleştirebiliriz :D

Bu arada Ergün haklı o konuda, biz head-to-head points oynamıştık. Asıl güzel olanı head-to-head direkt. Rotisserie de zevkli yalnız, daha fazla değişken var lig boyunca çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt