Yarı Final | Almanya 0-1 İspanya| 7 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yarı Final | Almanya 0-1 İspanya| 7 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: Yarı Final | Almanya 0-1 İspanya| 7 Temmuz | Maç Sonucu

İspanya kendi tarihini yazdı. Eskiden her Dünya Kupası'nda liginden dolayı favoriler arasında gösterilip ,turnuvanın kalan bölümünü evlerinde diğer takımları izleyerek geçirirlerdi.

Ama bu İspanya hakikaten muazam bir takım. Barcelona'nın kopyası.Hem de iyi bir kopyası. Messi yok diyelim ki bence Barcelona'nın can damarı Messi değil Puyol-Piquet ve Xavi-İniesta(özellikle) kurgusu...Bir daha böyle bir omurga gelir mi bilmem İspanya için.O yüzden bu kupayı ne yapıp edip almalılar ki alacaklarını zannediyorum olağanüstü şeyler olmazsa...

LiveImages%5CSpor%20Foto%5C120%5CHakan%20Yak%C4%B1n%20sevinemedi%5CF12002100.jpg

Avrupa Şampiyonasında 2-1 kazandığımız İsviçre maçından bir kare. Ben Hakan Yakın'a sonuna kadar saygı duyarım ama kendimi Alman hissediyorum diyen adama saygı duymam.

LiveImages%5CSpor%20Foto%5C120%5CHakan%20Yak%C4%B1n%20sevinemedi%5CF12002100.jpg

Avrupa Şampiyonasında 2-1 kazandığımız İsviçre maçından bir kare. Ben Hakan Yakın'a sonuna kadar saygı duyarım ama kendimi Alman hissediyorum diyen adama saygı duymam.

bu herifin boş kalemize gol atmadığını düşünüyorum.hatırlayanlar olacaktır o pozisyonu.

Ben Alman'ım diye bağıran adam Türk'sün diyemeyiz ama benim tepkim bu adamı baş taçı yapılmasına ve Türkiye'nin gururu diye lanse edilmesine...

İspanya kendi tarihini yazdı. Eskiden her Dünya Kupası'nda liginden dolayı favoriler arasında gösterilip ,turnuvanın kalan bölümünü evlerinde diğer takımları izleyerek geçirirlerdi.

Ama bu İspanya hakikaten muazam bir takım. Barcelona'nın kopyası.Hem de iyi bir kopyası. Messi yok diyelim ki bence Barcelona'nın can damarı Messi değil Puyol-Piquet ve Xavi-İniesta(özellikle) kurgusu...Bir daha böyle bir omurga gelir mi bilmem İspanya için.O yüzden bu kupayı ne yapıp edip almalılar ki alacaklarını zannediyorum olağanüstü şeyler olmazsa...

O zamanki Ispanya bence iyi takim degildi. Yani simdiki turkiye ne ise o zamanki Ispanya da oydu diye dusunuyorum ben. Ama simdi Barca Ispanya'yi adam etmis durumda.

atakan adam kendimi alman gibi hissediyorum demiş:D Türk olsa kaç yazar, dediklerine dikkat etmek zorunda

Arkadasim, ne gerek var ki boyle seye. Adam Alman milli takimi icin oynuyor. Turk olsa ne yazar? Bir de o sekilde dua etmek Turklere has bir sey degil. Bir Musluman Alman da oyle dua ediyor. Ozellikle spikerlerin Ozil'i vurguyla anlatmalarina anlam veremiyorum. Yaptigi iyi isler Turkiye adina yazilmayacak. Lahm neyse, Ozil de odur.

Almanya Milli Takımı kadrosuna çağırılmaktan mutlu olduğunu belirten Mesut Özil, "Almanya formasını giyersem, başarılı olup Türiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğime inancım büyük" dedi.

Kendisinin ve ailesinin her zaman Türk kalacaklarını ifade eden Özil, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zira Ben Türk'üm ve öyle kalacağım. Fakat doğduğum, yaşadığım ülke olan Almanya Milli Takımı'nda kendimi daha iyi hissediyorum"

.

O zamanki Ispanya bence iyi takim degildi. Yani simdiki turkiye ne ise o zamanki Ispanya da oydu diye dusunuyorum ben. Ama simdi Barca Ispanya'yi adam etmis durumda.

O zamanlarda da Barcelonalılar daha çok İspanya'yı oluşturuyordu da orta saha elemanları hem İspanyol hem de bu kadar uyumlu değildi.Xavi gibi bir beyin yoktu. Olsa da yabancıydı. İniesta gibisi yoktu.Yani şu ispanya kulüp takımı gibi.Çok uyumlular.

Barcelona'nın altyapısının ne kadar müthiş olduğunu şu İspanya kanıtlıyor.

Hollanda'nın kupayı almasını bir yanım istiyor( eski performanslarının hatrına), bir yanım da şu İspanya kadrosunun,neslinin yabana gitmemesini :) -Bir D.K. alarak-

Adam seçimini yapmış arkadaş neyi tartışıyosunuz ki?

Ben Alman gibi hissediyorum da demiş.Benim için yabancı futbolcudur.Ben futboluna bakarım

yazık.çok ağır saydırıyorum şu an içimden.

Adamlar almış onu kabullenmiş , eğitmiş , yetiştirmiş ,gelişiminde yardımcı olmuş , bir Alman gibi sevmiş Emin ol sen de böyle bir durumda olsan sen de öyle düşünürdün .Almanlar bu yabancıları yetiştirme işini çok iyi yapıyor. Sor bakalım Almanya´da ki devşirme oyunculara adı dışında kendini ülkesinden gören var mı ? Hepsi Alman hissediyor kendini . Çok kişisel bakıyorsunuz olaya , biraz empati kurun .

O zamanlarda da Barcelonalılar daha çok İspanya'yı oluşturuyordu da orta saha elemanları hem İspanyol hem de bu kadar uyumlu değildi.Xavi gibi bir beyin yoktu. Olsa da yabancıydı. İniesta gibisi yoktu.

Barcelona'nın altyapısının ne kadar müthiş olduğunu şu İspanya kanıtlıyor.

Hollanda'nın kupayı almasını bir yanım istiyor( eski performanslarının hatrına), bir yanım da şu İspanya kadrosunun,neslinin yabana gitmemesini :) -Bir D.K. alarak-

Acikcasi Barca da iyi takim degildi o zamanlar. bir kac yil 4-5. sira takimi olmustular. Rijkaard'in gelisinden sonraki Barca ispanyol futboluna cag atlatti... Yani haklisin, Ispanya takiminin basarisi direkt barca'ya bagli. ir snslari da Ramos gibi oyuncularinin olmasi. Goruntu olarak hic gostermese de, baya top surme, teknik, pas kabiliyyetine sahip bir oyuncu.

Bakın beyler. Mesut emin olun bunu kendi zevki için yapmadı. İlk önce olumsuz tarafından bakalım. Eğer Mesut Almanları seçmeseydi orada baskıdan, tepkiden futbol oynamayacaktı. Kovacaklardı bir şekilde onu ordan. Adam orada doğumuş, büyümüş, eğitimini almış, arkadaşları Alman. Vatan sevgisi olsa Türkiye'yi seçerdi laflarını bırakın. Olaya kişisel bakmayın. Mesut'un yerinde olan birisi çok iyi anlar onun durumunu. Eğer Türkiye'de büyük bir futbol ekolü olsa bizi seçerdi, onları değil. Almanlar bu işleri çok iyi beceriyorlar. Kendi vatandaşları gibi bakıyorlar yabancılara. Aramızda gurbetçilerde var. Soruyorum onlara. Özellikle Necati sana. 18 yaşına gelen her Türk yada başka kökenli vatandaşları çifte vatandaş yapmıyorlar mı? Gurbette yaşayan çoğu vatandaşımız bugün çifte vatandaş. Onlarda mı vatan haini yada Alman oluyor. Olmazlarsa sınır dışı ediliyorlar çünkü. Eğer olmadıysanız da bir şekilde olacaksınız. Mesut'un o açıklamalarını takmayın hiç. Adam Alman basınına ne diyecekti?

Bakın beyler. Mesut emin olun bunu kendi zevki için yapmadı. İlk önce olumsuz tarafından bakalım. Eğer Mesut Almanları seçmeseydi orada baskıdan, tepkiden futbol oynamayacaktı. Kovacaklardı bir şekilde onu ordan. Adam orada doğumuş, büyümüş, eğitimini almış, arkadaşları Alman. Vatan sevgisi olsa Türkiye'yi seçerdi laflarını bırakın. Olaya kişisel bakmayın. Mesut'un yerinde olan birisi çok iyi anlar onun durumunu. Eğer Türkiye'de büyük bir futbol ekolü olsa bizi seçerdi, onları değil. Almanlar bu işleri çok iyi beceriyorlar. Kendi vatandaşları gibi bakıyorlar yabancılara. Aramızda gurbetçilerde var. Soruyorum onlara. Özellikle Necati sana. 18 yaşına gelen her Türk yada başka kökenli vatandaşları çifte vatandaş yapmıyorlar mı? Gurbette yaşayan çoğu vatandaşımız bugün çifte vatandaş. Olmazlarsa sınır dışı ediliyorlar çünkü. Eğer olmadıysanız da bir şekilde olacaksınız. Mesut'un o açıklamalarını takmayın hiç. Adam Alman basınına ne diyecekti?

bende almanyada yasiyorum

ailemde hatta cevremdeki tüm türklerin sadece Türk pasaportu var

Üst Alt