# Yasin Pehlivan - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Yasin Pehlivan

Cevap: # Yasin Pehlivan

O da olur.Yiğit İncedemir de soğukkanlı bir oyuncu.Ama Yasin alınsın.Tabi 5 Milyon'a değil.2,5Milyon en fazla.

Yasin-Veli ikilisine toplam 5 milyon euro'ya kadar verilebilir bence, normaldir, değer.

Yasin alınsın tabii ki, Yiğit oraya alternatif olarak düşünülebilir diye dedim.

Malum Topal'ın gidişinden sonra ön liberoya gerekli trasnfer sayısı 2'ye çıktı.

Seneye Şampiyon olalımda ben 11 tane Barış Özbek'e bile razıyım

Çok sonra gelen edit:Yok la o kadar da değil...

Olabilir tabii ki, haklısın. Barış'ın yine az çok piyasası olduğunu düşünüyorum ben de, özellikle Almanya'da. Ama Sarp takımda kalıp Barış gidecekse en azından dinamizm kazandırabilecek bir oyuncu olarak yedeklerde takımda bulnmasına da itirazım olmaz. Tabii ki bütün orta sahayı değiştirelim diye bir düşünce varsa gönderilebilir ama bu takımdan gitmesi gereken ilk oyuncu Mustafa Sarp'tır ve isminin hiç gidecek isimler arasına karışmaması kafamda gerçekten soru işaretleri yaratıyor.

Sarp'a biraz fazla haksızlık yapılıyor bence, genel yetenek olarak ilk 11'i dolduran bir isim olmadığını kabul ediyorum ama ligin ilk yarısında takımda Kewell ve Arda ile beraber en iyi isimdi bence. Ligin başından itibaren belli bir sevyede başladı ve devre arasına kadar artan bir form grafiği çizdi. Ancak devre arasında ne olduysa oldu ve tepetaklak düştü formu, sıradanlaşmak söyle dursun hiç sorumluluk almayan, takımı eksik oynatan bir top oynamaya başladı. İlk yarıdaki performansı hatrına ben de M.Sarp'ın yedeklerde bulunabileceğini düşünüyorum.

Barış'ın da savunucularındandım ancak yeteri kadar şans verdik, belli yetenekleri var ama mental olarak o kadar zayıf ki onları çok çok nadir kullanabiliyor. Çok koşması ve dinamizmi iyi ama bu sistemde koşmayı dengeli yapmak gerekiyor. Üstüne bir de hırçınlığı, gereksiz faul ve kartları da eklenince takıma zararı artıyor. Ben ona Hamit'in çok çok ham versiyonu diyordum. Benzer yetenekleri var gibiydi çünkü ama 1 adım ileri gitmediği için ümidi kestim, piyasası Sarp'a göre yüksek olduğu için de takasta kullanılabileceğini düşünüyorum. Aslında farketmez kabul edenle takasta kullanılabilir ikisi de ama ben takas yapacakların yaşından dolayı Barış'ı tercih edeceklerini düşünüyorum.

Adamlar mantıklı davranıyorlar. Tabi 5'de ister 10'da. Bizde onların yerinde olsak bizde isteriz aynı paraları. Bu tür oyuncuların piyasası var Türkiye'de. Biz talip olmasakda başkası talip oluyor zaten. Türk oyuncu piyasası aldı başını gidiyor. Birinin buna dur demesi lazım. Yabancı kontenjanı arttırılırsa bir nevi önüne geçilebilir bu olayın. Basit, sıradan Türk oyuncular bile milyonlar ediyor artık.

Adamlar mantıklı davranıyorlar. Tabi 5'de ister 10'da. Bizde onların yerinde olsak bizde isteriz aynı paraları. Bu tür oyuncuların piyasası var Türkiye'de. Biz talip olmasakda başkası talip oluyor zaten. Türk oyuncu piyasası aldı başını gidiyor. Birinin buna dur demesi lazım. Yabancı kontenjanı arttırılırsa bir nevi önüne geçilebilir bu olayın. Basit, sıradan Türk oyuncular bile milyonlar ediyor artık.

bu ülkede fenerbahçe gibi takımlar oldukça daha çok para eder onlar.:animation:

5-6 Ay önceydi falan. Kendisi ile ilgili bir yazı okumuştum. Sebebi buymuş şimdi anladım :)

Hoşgeldin diyebiliriz sanki.

*** blog da tekrar yorumlarda veli kavlak bitti yasinle görüşmeler devam ediyo diyo..bilmiyorum orası da nasıl bi site ama bakalım

Sarp'a biraz fazla haksızlık yapılıyor bence, genel yetenek olarak ilk 11'i dolduran bir isim olmadığını kabul ediyorum ama ligin ilk yarısında takımda Kewell ve Arda ile beraber en iyi isimdi bence. Ligin başından itibaren belli bir sevyede başladı ve devre arasına kadar artan bir form grafiği çizdi. Ancak devre arasında ne olduysa oldu ve tepetaklak düştü formu, sıradanlaşmak söyle dursun hiç sorumluluk almayan, takımı eksik oynatan bir top oynamaya başladı. İlk yarıdaki performansı hatrına ben de M.Sarp'ın yedeklerde bulunabileceğini düşünüyorum.

Barış'ın da savunucularındandım ancak yeteri kadar şans verdik, belli yetenekleri var ama mental olarak o kadar zayıf ki onları çok çok nadir kullanabiliyor. Çok koşması ve dinamizmi iyi ama bu sistemde koşmayı dengeli yapmak gerekiyor. Üstüne bir de hırçınlığı, gereksiz faul ve kartları da eklenince takıma zararı artıyor. Ben ona Hamit'in çok çok ham versiyonu diyordum. Benzer yetenekleri var gibiydi çünkü ama 1 adım ileri gitmediği için ümidi kestim, piyasası Sarp'a göre yüksek olduğu için de takasta kullanılabileceğini düşünüyorum. Aslında farketmez kabul edenle takasta kullanılabilir ikisi de ama ben takas yapacakların yaşından dolayı Barış'ı tercih edeceklerini düşünüyorum.

Haksızlık değil, Sarp'ın mücadelesine, Galatasaraylılığına her zaman saygı duyarım, kapasitesinin bu olduğunu bildiğim için de sert derecede eleştiremem ama dediğim gibi kapasitesi bu kadar, Galatasaray'da oynamaya yeterli değil. Topsuz oyunu bir kenara koyalım top bizde olduğu zaman dikkat edin hep eliyle arkadaşlarını gösterip duruyor. Be arkadaş, madem görüyorsun, sen atsana topu oraya saklanacağına. Biraz abartıyor da olabilirim, bilmiyorum ama bence maalesef Sarp bizi 1 kişi eksik bırakıyor oynadığı zaman. Sorumluluk almaktan bir hayli uzak gerçekten. Ayrıca mental yönden bence Barış'dan bile daha kötü durumda. Antalya kupa maçında Necati'yi savunuşu ve ardından yediğmiz gol, Atletico maçında topu kontrol etmeyip vutduğu kafa bence bunun en önemli göstergeleri. O maçlardan sonra da doğru düzgün forma şansı bulamadı zaten.

Haksızlık değil, Sarp'ın mücadelesine, Galatasaraylılığına her zaman saygı duyarım, kapasitesinin bu olduğunu bildiğim için de sert derecede eleştiremem ama dediğim gibi kapasitesi bu kadar, Galatasaray'da oynamaya yeterli değil. Topsuz oyunu bir kenara koyalım top bizde olduğu zaman dikkat edin hep eliyle arkadaşlarını gösterip duruyor. Be arkadaş, madem görüyorsun, sen atsana topu oraya saklanacağına. Biraz abartıyor da olabilirim, bilmiyorum ama bence maalesef Sarp bizi 1 kişi eksik bırakıyor oynadığı zaman. Sorumluluk almaktan bir hayli uzak gerçekten. Ayrıca mental yönden bence Barış'dan bile daha kötü durumda. Antalya kupa maçında Necati'yi savunuşu ve ardından yediğmiz gol, Atletico maçında topu kontrol etmeyip vutduğu kafa bence bunun en önemli göstergeleri. O maçlardan sonra da doğru düzgün forma şansı bulamadı zaten.

Siz yorumunuzu sadece ikinci yarıya göre yapıyorsunuz gibime geliyor işte. Haksızlık dediğim bu. Ligin ilk yarısında takımın Kewell'dan sonra en iyisiydi diyorum ben, o derece. Gol attığı için falan değil. Orta sahada yaptıkları için söylüyorum bunu da. Attığı goller falan ekstrası. Siz kaçırdığı golü mental yönden eksiği olarak görüyorsunuz, ben de yetenekleri sınırlı olmasına rağmen ilk yarıda hücuma verdiği katkıyı aksine olumlu mental yön olarak gösteririm. Ancak mükemmel bir mental durumu da yok, onu da aşağıda ikinci yarı performansından bahsederken anlatacağım.

Ancak yazdıklarınıza ikinci yarı için katılıyorum. İkinci yarıda akıl almaz şekilde düştü. Sorumluluk almamaya başladı. Dediğiniz gibi kendisi birşey yapmaya çalışmadı. İlk yarıda hareketli oynuyordu, top istiyordu, aldığı topu olumlu kullanıyordu. İkinci yarıda ise geride topu yanındakine bırakıp ileriye pas alamayacağı yere koşmaya başladı. Resmen topu verdiği adamın pas opsiyonunu yok etti. Bu da Elano'yu iyice yalnız bıraktı. Sanırım mental eksikliği de burada ortaya çıktı. Başarı baskısını kaldıramadı sanıyorum, ondan sorumluluk alamadı zaten, şampiyonluk yarışı stresi, arka arkaya kaybedilen puanlar büyük takım tecrübesizliği sonucu onu kötü etkiledi, formdan düşürdü.

Üst Alt