Yazılım, Kodlama, Java vs... | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yazılım, Kodlama, Java vs...

Selamlar renktaşlar boş zamanlarımı bilgisayarda (oyun film dizi) gibi tüketim üzerine harcamak yerine(bıktım) üretim üzerine bir şeyler öğrenmek başlıkta da belirttiğim gibi yazılım olsun kodlama java veya benzeri alanları öğrenerek kendimde potansiyel gördüğüm alanda uzmanlaşmak istiyorum.(kendimde hiç birinde bir potansiyel görmezsem zaten bırakırım ama hiç değilse denedim derim :D ) Bu alanlarda bilgi sahibi olupta şunu alanı tavsiye ederim geleceğide açık ve şu siteler üzerinden öğrenebilirsin eğitim alabilirsin vs tavsiyeleri olanları bekliyorum yoruma :)

görsel programlama c#, sql, HTML,ASP gibi programlama konularında youtube'a video atmış birisini takip ediyordum güzel anlatıyordu kendisi hatta 1-2 okulda ders veriyordu akademisyen olarak diye biliyorum şuraya kanal linkini atayım sen bir incele

Murat Yücedağ

udemy'de eğitim seti de satıyormuş ayrıca c# için

Hangi alanda kodlama istediğin de önemli.Mesela masaüstü programlama mı istiyorsun web programlama mı? Web programlama ile uğraşırsan şöyle bir şey olur daha çok kafayı yer sinirlersin müşteri istekleri falan :D ama zevklidir.Ben daha çok masaüstü programlama ile uğraşmıştım o yüzden önce onu belirle derim. @GSCMaster 'da yorumlarda bulunacaktır.

Hangi alanda kodlama istediğin de önemli.Mesela masaüstü programlama mı istiyorsun web programlama mı? Web programlama ile uğraşırsan şöyle bir şey olur daha çok kafayı yer sinirlersin müşteri istekleri falan :D ama zevklidir.Ben daha çok masaüstü programlama ile uğraşmıştım o yüzden önce onu belirle derim.@GSCMaster 'da yorumlarda bulunacaktır.
Şuan ne yapıyorsun

Biliyorum yav anladım :D programlamayı bıraktım ya yürütemedim yoruldum,soğudum kendimce sonra da unutmaya başladım.GSC için gerekirse css için bakıyorum sadece iyi oluyor yine bişeyler öğreniyoruz. Meslek olarak mühendisim.
Aynı sendrom bende var arkadaş yaa :) Lise, M.y.o üstüne birde java kursu gördüm tam herşey yerine oturdu derken iş bulamadım sonrada soğuyup çoğu şeyi unuttum iyimi nankör şey bakmayınca uçup gidiyor şimdi tekrar yapmam lazım yada başka bir alana yönelecem sonunda.Sorsan System.out.println("merhaba dünya "); gerisi uçmuş o derece :D

Hangi alanda kodlama istediğin de önemli.Mesela masaüstü programlama mı istiyorsun web programlama mı? Web programlama ile uğraşırsan şöyle bir şey olur daha çok kafayı yer sinirlersin müşteri istekleri falan :D ama zevklidir.Ben daha çok masaüstü programlama ile uğraşmıştım o yüzden önce onu belirle derim. @GSCMaster 'da yorumlarda bulunacaktır.
masaüstü düşünüyorum bende ilk söylediğim gibi potansiyel görürsem kendimde üstüne giderim görmezsem gitmem zaten :D

masaüstü düşünüyorum bende ilk söylediğim gibi potansiyel görürsem kendimde üstüne giderim görmezsem gitmem zaten :D
Programlama iyidir analitik düşünme kabiliyetini arttırır.Ama önemli olan ilk zorlukta bırakmaman.Yeri gelir 500 satır kodda sadece ";" hatası yapar bulamazsın, compiler hata verir bakar göremezsin falan.Bunlar olacaktır sıkılma.

Üst Alt