Yeni Bir Seri Olur mu? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Bir Seri Olur mu?

Sence neden alırız? Ev sahibi olduğumuz için mi böyle düşünüyorsun? Eğer öyle ise Fener maçına göre ne gibi bir fark bekliyorsun?

1. Ev sahibiyiz. Fener maçından itibaren sezonu erken açmanın, hocanın 3'lü takıntısının arttığı döneme girdik. Bu tekrar etmez.
2. Devre arası eksik bölgelerimizi kapatacağız. Ligde zirvedeki en dar kadrolu takım biziz. Ama buna rağmen ayaklarımız yere basmıyor o ayrı
3. Zirvede ilk 11'i neredeyse tamamen değişmiş tek takım biziz. O ahftalara kadar iyice oturmuş oalcağız.
4. Feghouli'den ikinci devre fiziksel yükseliş ve patlama bekliyorum.
5. Hoca krizinin biteceğini umuyorum.

Fenerbahçe (D)
Kayserispor (D)
Göztepe (D)
Sivasspor (D)
Akhisar (D)
Kasımpaşa (D)
Alanyaspor (D)
Y.Malatya (D)
G.Birliği (D)
Karabük (D)

Kalan deplasman maçlarımız bunlar. Karabük ve G.Birliği küme düşme durumlarından dolayı, Malatya şu an ki form ve moral durumumuzun belirsizliğinden kritik. Alanya, Kasımpaşa en fizikalitesi düşük takımlar. Bunlar karşısında o haftalara geldiğimizde kopmazsak rahat maç çıkartırız. En sıkı maçlar listede ki Fenerbahçe-Kayseri-Göztepe-Sivas ve Akhisar olacak bizim için. Şu 5 maçtan 10-11 puan çıkartırsak kalan 5 maçta da 13-15 arası puan toplarsak lige tutunuruz. Kısaca 10 deplasman maçında 23 puan hedefi koymalıyız en az.

İç saha maçları daha zor.

Akhisar
Göztepe
Osmanlıspor
Antalyaspor
Beşiktaş
Trabzonspor
Başakşehir
Bursaspor
Konyaspor
Y.Malatya

10 maç bu şekilde buradan öyle 30 üzerinden 25-26 ile çıkmak kolay değil. Malatya-Osmanlı ve az biraz da Akhisar dışında (ki büyük maçlarda çok farklı oynuyorlar) 3 puana yakın olduğumuz maç sayısı az. Bu 3 maçta kesin 9 puan almak lazım. Bursa-Konya-Antalya-Göztepe-Trabzon hattından en az 13 puan ile çıkmak şart. Beşiktaş-Başakşehir'den de 2 veya 4 puan lazım minumum. En az 24 puanda buradan lazım. Ama direkt rakiplere yenilmeden çıkmak gerekiyor.

Deplasman: 10 maç 23 Puan
İç Saha: 10 maç 24 Puan

76 Puan büyük ölçüde şampiyon yapar bizi. Daha garantisi ise tabi ki direkt rakiplerini yenip diğer 5 iç saha maçında puan kaybetme kredisi ile bu puana ulaşmak olur. 75+ puan şampiyon yapacaktır bu sene güç dengeleri düşünüldüğünden.

Başakşehirin 25 maçın üzerinde bir yenilmezlik serisi var kendi sahasında Türkiye dahilinde,Beşiktaş keza Avrupa dahil orada maç vermiyor 2 senedir,Bu kayıpları inanılmaz kayıplar olarak lanse edemeyiz.Bu iki takımda bizden daha oturmuş takımlar ve bize nazaran daha uyumlular ayrıca oralara hep onların ihtiyacı olurken gidiyoruz buda bir dezavantaj oldu,Beşiktaş maçının ilk yarısı sakinken bir hatayla darmadağın olduk,Başakşehir maçında adamlarla ortada bir maç geçtigeldikleri gol oldu adamların ki ilk iki golleri gol değil,o maçı Beşiktaş maçıyla bir tutmuyorum orada cidden bahtsızdık.Kayıplar içinde en kötüsünün Trabzon olduğunu düşünüyorum,Hakem büyük eyyam yaptı falan ama o berbat haldeki Trabzona bırak yenilmeyi berabere bile kalmamalıydık,Bu tarz maçlar elbette moral bozar ama ana hedefe yol alırken derste olurlar.Takımın illaki düşüşe geçeceği belliydi keşke fikstür dağılımı biraz daha dengeli olsaydı o zaman bu kadar kötü skorlar gelmezdi diye düşünüyorum,Şimdi bu zorluklardan sonra tekrar yükselme zamanı Fener derbisine kadar tekrar liderliği alacağız ve puan farkıyla olacak bu inanmak lazım.İkinci yarıdaki derbiler dahada farklı olacak burada maç kaybetmeyiz,Kadıköyde ne olacağı belli olmaz belki Tudora derbi kazanamıyor derken 18 yıllık hasreti bitirir ironik bir şekilde.

1. Ev sahibiyiz. Fener maçından itibaren sezonu erken açmanın, hocanın 3'lü takıntısının arttığı döneme girdik. Bu tekrar etmez.
2. Devre arası eksik bölgelerimizi kapatacağız. Ligde zirvedeki en dar kadrolu takım biziz. Ama buna rağmen ayaklarımız yere basmıyor o ayrı
3. Zirvede ilk 11'i neredeyse tamamen değişmiş tek takım biziz. O ahftalara kadar iyice oturmuş oalcağız.
4. Feghouli'den ikinci devre fiziksel yükseliş ve patlama bekliyorum.
5. Hoca krizinin biteceğini umuyorum.
Umarım bu dediklerin olur.

Çok zor. Takım o karakteri koyacak vaziyette değil. Rakipler forma girdi, istim üstündeler, biz ise yavaş yavaş kopacağız gibi hissediyorum. Fener'i evimizde yenemediğimiz gün bir çuval incir berbat oldu. O gün kazanılsa fener geri dönemezdi, diğer rakipler için de umutlar epey azalırdı ve o psikoloji ile biz de bundan daha iyi olurduk şüphesiz. Ama o maç kelebek etkisi gibi birçok şeye sebebiyet verdi ve bu güvensiz ortamı yarattı. Artık herşey pamuk ipliğine bağlı, herhangi bir anadolu takımına puan verdiğimiz an helva gibi dağılışımıza tanıklık ederiz.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt