Yeni Doğan Kız Çocuklarına 'Evet' Adını Koydular! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Doğan Kız Çocuklarına 'Evet' Adını Koydular!

Aysun Kayacı boşuna dememişti bunlarla oyum bir mi diye.. Evet veya Hayır'cı olması farketmez, ben anayasayı bile okumayan,bir adama/partiye koşulsuz-şartsız bağlanan insanların oy vermemesini istiyorum.

Ülkede 50 Milyon kişi oy kullanıyorsa bunun en az 20Milyonu neyin ne olduğunu bile bilmiyor. Çevresinden etkilenip oy veriyor. Ben olsam oy kullanmadan önce "anasayadan değişecek 1 maddeyi yaz" diye kural koyarım.

Aysun Kayacı boşuna dememişti bunlarla oyum bir mi diye.. Evet veya Hayır'cı olması farketmez, ben anayasayı bile okumayan,bir adama/partiye koşulsuz-şartsız bağlanan insanların oy vermemesini istiyorum.

Ülkede 50 Milyon kişi oy kullanıyorsa bunun en az 20Milyonu neyin ne olduğunu bile bilmiyor. Çevresinden etkilenip oy veriyor. Ben olsam oy kullanmadan önce "anasayadan değişecek 1 maddeyi yaz" diye kural koyarım.

2 x 3 = ?
Türkiye'nin başkenti neresidir?

Bu iki soruyu sorup, doğru yanıtlayanların oyları kabul edilse tahminen %75 hayır çıkar. Genel seçimlerde akp baraj sorunu yaşayabilir.

2 x 3 = ?

Bu iki soruyu sorup, doğru yanıtlayanların oyları kabul edilse tahminen %75 hayır çıkar. Genel seçimlerde akp baraj sorunu yaşayabilir.

Dediğin doğru. 20 tane basit genel kültür-Türk tarihi sorusu çıkar. Her pusulada o sorulardan bir tane olsun. Örneğin ; TBMM kuruluş tarihi: .... veya Türkiye'nin komşusu 3 ülke: .....

Bu tip 20 soruyu farklı pusulalara koy. Neden yapılmaz anlamam. Beyni bomboş insanlar bu sayede bu tip şeyleri araştırır hem.

2 x 3 = ?

Benim daha değişik bir önerim var.Hani bu yeni kimlikler geliyor ya,dijital özelliği de var.Her kimliğe vatandaşlar sadece kendisinin bileceği 4 haneli bir PIN kodu tanımlasın,pos cihazı gibi bir cihaza seçim görevlisi vatandaşların kimliklerini takacak,4 haneli PIN kodu girsin seçmenler,öyle oy kullansın.

Belki bir kemik atarlar önüne diye yapılmış bir şovdan ibarettir bu olay büyütmeye gerek yok amacına hizmet ediyoruz resmen...

Üst Alt