Yeni Hedef Kaan Ayhan! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Hedef Kaan Ayhan!

Tamam stoper-sağbek-önlibero oynayabiliyor da önemli olan, bunlardan çok iyi seviyede oynayabildiği bir mevki var mı?...Bu üç mevki tam da ihtiyacımız olanlar...

Geçmişte Ogün-Fethi, günümüzde Ozan Tufan gibi ''Çok fonksiyonlu'' olduğu iddia edilen pek çok futbolcuyu ben ''Mevkisiz'' diye nitelerim; bunlar aslında hiçbir mevkiinin hakkını tam veremeyen adamlardır...

''Fonksiyonel'' futbolcunun tillahı Frank Rijkaard idi mesela; önliberoların atası olarak görürüm ancak icabında rakip santrforların korkulu rüyası bir stoper, icabında dehşet bir santrfor olarak izlerdik kendisini; TD lüğünden uğradığım hayal kırıklığının sebebi futbolculuğuna olan büyük hayranlığımdandır muhtemelen...Veya Marcel Dessailly vs vs vs...

Geçmişten ve günümüzden, olumlu ve olumsuz pek çok örnek verebilirim bunlara da düşünmeye üşendim şimdi; meramımı yeterince anlatabildiğimi zannediyorum...

Bence bize gelecek vaad eden stoperden önce savunmayı toplayacak 4/4 'lük bir stoper lazım. Forumun sevdiği tabir ile lider stoper.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Bizim yönetimin anlamadığı birşey var öyle stoper zırt pırt alınacak birşey değil sağlam bir adam alırsın yıllarca götürür seni
Ama bizimkiler ne yapıyor her yıl yarım yamalak toper alıyoruz şimdi bir tane daha yarım yamalak stoperin peşindeler
Bak Chelsea'ye Terry 18 yıldır Chelsea'de
Sergio Ramos 11 yıldır Real'de
Gerard Piqué 8 yıldır barça'da

Ama bizim maşşallah yer yıl iki üç kere stoperlerimiz değişir niye yarım yamalak çünki hepsi şöyle Serdar'a bir süre güvenmek isterim ama Serdar'ı tamamlayacak hızlı kademeleri çok iyi süpürücü bir stoper'e ihtiyacımız var
iki stoper'le adam akıllı stoper tandemi kurarsın birdaha 7-8 yıl arkanı dönüp bakmazsın bile oraya o ikili yanyana ne kadar uzun süre oynarsa birbirine o kadar çok alışır o kadar iyi uyum yakalarlar Maldini-Nesta mesela 2002^den 2009 a kadar yanyana oynadı Ferdinand-Vidic‎ ikilisi mesela 2006-2014'e kadar yanyana oynadılar bizide böyle 8-9 yıl taşıyacak bir tandem lazım o yüzden adam akıllı bir stoper alın işin kısası

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizim yönetimin anlamadığı birşey var öyle stoper zırt pırt alınacak birşey değil sağlam bir adam alırsın yıllarca götürür seniAma bizimkiler ne yapıyor her yıl yarım yamalak toper alıyoruz şimdi bir tane daha yarım yamalak stoperin peşindeler
Bak Chelsea'ye Terry 18 yıldır Chelsea'de
Sergio Ramos 11 yıldır Real'de
Gerard Piqué 8 yıldır barça'da

Ama bizim maşşallah yer yıl iki üç kere stoperlerimiz değişir niye yarım yamalak çünki hepsi şöyle Serdar'a bir süre güvenmek isterim ama Serdar'ı tamamlayacak hızlı kademeleri çok iyi süpürücü bir stoper'e ihtiyacımız var
iki stoper'le adam akıllı stoper tandemi kurarsın birdaha 7-8 yıl arkanı dönüp bakmazsın bile oraya o ikili yanyana ne kadar uzun süre oynarsa birbirine o kadar çok alışır o kadar iyi uyum yakalarlar Maldini-Nesta mesela 2002^den 2009 a kadar yanyana oynadı Ferdinand-Vidic‎ ikilisi mesela 2006-2014'e kadar yanyana oynadılar bizide böyle 8-9 yıl taşıyacak bir tandem lazım o yüzden adam akıllı bir stoper alın işin kısası

Görüşlerine katılıyorum da bağırmana gerek yoktu, duyuyoruz!:)...

Edit: Hassasiyetin için teşekkürler Uğur Reis:hat:...

Son düzenleme:
Yatirim transferi olarak iyi gorunebeilir. Makul bir ucrete gelsin ama asla as stoperimiz olamaz su an. Bize defansi toplayacak net lider bir stoper lazim. Urfali gibi. Hatirlayalim semih bile cag atlamaisti. O tur bir adam alip yanina bunu monte etsek ok. Tabii stoperde oynadigini farz ettim. Bana her isi yaparim diyen hic bi iste uzmanligi olmayan eleman gibi geldi dogrusu. Pek bi stoper havasi da yok bunda...

Üst Alt