Yeni Sezon Planlaması Hakkında 1.Bölüm | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Sezon Planlaması Hakkında 1.Bölüm

Yeni sezon planlamasında Belhanda-Mariano-Onyekuru'yu düşünmemeliyiz. Takımın iskeleti artık Muslera-Marcao-Luyindama-Fernando-Feghouli-Diange olarak belli oldu. Bu omurga üzerine en az 5 transfer yapmak durumundayız. Şimdi oyuncular ile ilgili kişisel izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
Belhanda ile başlayalım.
Her an takımı eksik bırakacak bir potansiyele sahip, ayrıca bugün ilk yarı bir pozisyonda atılacak diye yüreğim ağzıma geldi. Her an kızdırılıp galeyana getirilme problemi var. Attığı pas muazzamdı ancak hala oyun içerisinde psikolojisini beğenmiyorum. Ayrıca bir 10 numara pozisyonunda oynayan oyuncu o topu kaleye kaleci ile beraber sokacak.
Mariano
Maşallah diyoruz. Ertesi maç hemen sakatlanıyor. Yerine acil birini bulmamız gerekiyor. Hücum potansiyeli yüksek bir bek transfer etmek durumundayız. Linnes de yedekler ve sağ tarafı çözmüş oluruz. Yurt içinde böyle bir bek bulunmuyor. Mecbur yine yabancı bulacağız.
Onyekuru
Dikkatimi çekmesinin sebebi mücadele etmemesidir. Yada kaçak güreşmesidir. Bir adım atmıyor Tzavellas'ın pozisyonunda orada bir adım atsa bugün 3 puan almıştık. Nedendir bilmiyorum sakatlanmamak için mücadeleden kaçıyor görüntüsü hissettim.Yanılmış da olabilirim. Lakin Kanat olmayacağını bugün gösterdi. Öne geçtiğimiz müsabakalarda sonradan girip katkı sağlayıp yeni sezonda kadroda düşünmemeliyiz. Aidiyet duygusunun fazla olmadığını düşünüyorum.
Katılmadığınız noktalar olabilir. Önerilerinizi aktarır iseniz sevinirim.

olmamasını istediğim kesin 3'lü fernando-belhanda-onyekuru.

bugün sahada trezege olsaydı alanya tecavüze uğrardı.

fernando ve belhandanın gitmesi lazım.ndiaye zaten gidecek. sol kanat gerekiyor. 4 transfer yapılması lazım. hadi fernando kaldı 3 kesin olması lazım.

Muslera
X
Luyindama
Marcao
X
Fernando
X
X
Feghouli
Diagne
X

net 5 transfer lazım

1 Sol bek
1 Sağ bek
1 İki Yönlü Ortasaha
1 Oyun Kurucu
1 Sol Kanat

3 milyon ve üstü kazanan herkes gönderilmek zorunda. Belhanda, Feghouli ve Fernando'nun hiç şansı yok. Bu sözleşmelerle kalamazlar. Muslera da ciddi indirim yapacaksa kalsın, yoksa güle güle.
Mariano Nagatomo ile aynı paraya oynayacaksa oynasın, yoksa güle güle.

Seneye Onyekuru yerine Trezeguet
Fas çomarı yerine Fernandes kesin olmalı. Bunların dışında orta sahaya 3 transfer ve sağ kanat lazım.

Yeni transferlerle epey heyecan yaptık ama hiç de pembe bir tablo yok aslında önümüzde.

Fernando bu sene gitmezse seneye bedava gidecek. Para kazanmamız şart ondan.

Ara transfer doneminde forvet + stoper takviyeleri yapıldı. (Hernekadar Mitroglu'nu benimsemesem de)

Sezon sonu, ana transfer doneminde kale ve orta saha revize edilmeli..

Kaleci aramayalım diye Muslera'yı yazmadım. Muazzam bir konsantrasyon sorunu olduğu açık ve inkar edilemez. Ancak Muslera kalibresinde bir kaleciye verebileceğimiz bir bonservis bedeli bulunmuyor. İsmail de lig ve Avrupa için henüz o güveni vermiyor. Muslera'dan maaş indirimi istenebilir. Fernando yerine iyi bir 6 bulmak zorundayız. Ayrıca kanada Rodriguez muadili bir scout transferi iyi olur. Hatta mümkünse her iki kanada transfer edilebilir. Feghouli'yi de 10 numara pozisyonuna çekeriz.

Üst Alt