Yeni Transferlerimiz İçin İlk İzlenimler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Transferlerimiz İçin İlk İzlenimler

Dün işyerinde çok rahat izleymemiştim akşam tekrarını izledim..Daha sağlıklı bir değerlendirme yaptığımı düşünüyorum

Veysel baya baya iyi oynamış ön liberoda... Top kesiyor-top kullanıyor-sert oynuyor keza sağ beke geçince de etkili oldu...Veysel ligde benim gözümde bu takımın 1 numaralı sağ bekidir..Eboue gibi bir 10'luk bir 2'lik oynamaz zannımca.. Daha toplasan 1-2 antrenman yapmıştır ama gördüğüm kadarıyla takıma en çabuk alışan oyuncu Veyseldi..

Alex telles yıllardır beklediğimiz sol bekimiz sonunda geldi..İlk yarı epey bindirmeler yaptı 1-2 kez orta yaptı çok da isabetliydi.. Kornerleri de gayet iyi kullandı... Savunma olarak dikkatinizi çekti mi bilmem 2-3 pozisyon çok iyi kademeye girdi ne Riera ne Balta 2 senedir bunları yapmıyordu.. Kesinlikle faydalı olacak bir transfer..

Ontivero tam bizim taraftarın bayılacağı bir eleman.. Aniden hızlanıyor boyu kısa ama bizim Çolak gibi cılız değil kalıbı yerinde... Kondisyon eksiği var..Onu hallederse çok fayalı olabilir Brumanın sakatlığından sonra Ontivero ilaç gibi geldi bana.. Attığı muazzam golün sayılmaması hakemin ayıbıdır..

Burdisso kesinliklde Chedjou'dan faydalı olur...Hamleli bir oyuncu,oldukça sert sakınmıyor Chedjou gibi artı hava toplarında gayet başarılı..Tabi aradığımız stoper mi orası soru işareti ama bana genel olarak olumlu sinyaller verdi..

Umut G. benim adamım.. Hafta sonu muhakkak 18'de olmalı ve 2. yarı oyuna girmeli... Bakın adam Elazığda son 5 dk. girdi gol pozisyonuna girdi dün son yarım saat oyundaydı 2 pozisyona girdi... Umut Bulut 70 dk. forvet oynuyor pozizyonu yok sayılır.. Ayrıca ben Buca'da izlerken genelde Yekta tarzı ön libero gibiydi..Şimdi bakıyorum sanki Arda tarzı oynamaya başlamış..Ayrıca çoğu kişi pasları zayıf diyordu ama dün 2-3 tane etkili uzun pas attı hatta Veyselin golünden önce Hajrovice o pası atan da Umuttu..Velhasıl hem yerli olması herm yeteneğiyle benim hala en umutlu olduğum oyuncu..Gelmeden önce de her konuda yazdım muhakkak alınmalı diye..

Koray çok kısa süre sahada kaldı bir pozisyonda Tokatla elemanın aşırtma vuruş denemsine izin verdi (izlediğim kadarıyla Burdisso orada hayatta vurdurmazdı).. Yalnız Almanya alt yapı eğitimi aldığı belli..Bizim çoğu stoperde olmayan topla orta sahayı geçme alışkanlığı Korayda var.. Dediğim gibi henüz çok kısa süre oynadı sağlıklı değerlendirme yapmak çok zor..

Berk İsmail bu genç oyuncumuz da ilerisi için Umut verdi..Top ayağına gelince gayet sakin ayağımdan bir an önce çıkarayım modunda değil.. Karşı karşıya kaldığı pozisyonda gol yapsa adından daha sık söz edilirdi..Kısa süre oynasa da tarzını Trabzonlu Emre Gürala benzettim ...

Salih için fazla söze gerek yok açık ara en kötü transferimiz..Hoca stoper yedeği olarak düşünebilir diyeceğim ama çok dengesiz her maç ya penaltı yaptırır ya kart görür...Sabri Salihten daha teknik bir oyuncu başka söze gerek yok..

Umut bildiğimiz gibi top tekniği sınırlı sadece mücadele eden bir isim..Chedjou 'da bir gram ilerleme yok hala Danynin ondan iyi olduğunu düşünüyorum.. Yekta çok güzel bir gol attı ama yıllardır bu takımda ligde de şans buldu ama iyi değerlendiremedi..Yedek kadronun klas oyuncusu olmaktan öteye geçemiyor maalesef.. Umut G.'ı alınca Yektayı gönderirler diye düşündüm ama bu şekilde Umut'un forma şansı bulmasına da engel oluyor..Mancini bu konuya acil çözüm bulmalı ya Umut'u hiç almayacktık ya Yektayı göndercektik..

Herkes icin ümitli olabiliriz. Ama tabi abartmamak lazim rakip Tokatti. Mesela Ontivero yeni Culio olabilir. Ben sahsen heyecanlandim umarim hepsi tutar.

Tabi bu sözlerim Salih icin gecerli degil. Sabriden kötü oyuncu.

Veysel---lig için iyi sayılır joker olarak kullanırız

Ontivero--Full body çalışması lazım ligde ayağını eline verirler bu fizikle

Salih----sabretmek lazım ama umutlu değilim kasap denilebilir salih için

Telles---Daha izlemek lazım

Culio olmak da onun elinde,gerçek bir yıldız olmakta.Tamamen kendi elinde.

Adam gibi çalışıp,gelişimine 4 elle sarılırsa potansiyeli elbet var.

Gelişirse,değişmez oyuncumuz olur.Yerinde sayıp hiç olursa da gider.Tamamen kendi bileceği birşey.

İlk defa 2 milyon € çöpe atmadık ki der geçeriz.

Fakat söylediğim gibi,potansiyeli var.Kumaş da çok iyi.İlerde umarım çok daha iyi konumda olur.

Alex Telles, Veysel, Hajrovic ilk 11 kalitesinde. Rahatlıkla oynatılabilir bunlar olmuşlar yani seviyeleri çok iyi.

Lucas, U.Gündoğan ise henüz 11 futbolcusu değil ama kesinlikle çok fazla umutlu olduğum beni en fazla şaşırtan 2 futbolcu.

Bu arada Hajrovici unutmuşum yahu...Ben birçok kişinin aksine Hajrovicten çok umutlu değilim.. Yeni Prekazi yakıştırmaları yapanları falan gördüm iyi güldüm..Hajrovicten bu cılızlıkla olsa olsa yeni Ilıç olur.. Sneijderle iyi anlaşacağını düşünüyorum ama pek umudum yok aranan kan olup olmadığı konusunda..

Bu arada Hajrovici unutmuşum yahu...Ben birçok kişinin aksine Hajrovicten çok umutlu değilim.. Yeni Prekazi yakıştırmaları yapanları falan gördüm iyi güldüm..Hajrovicten bu cılızlıkla olsa olsa yeni Ilıç olur.. Sneijderle iyi anlaşacağını düşünüyorum ama pek umudum yok aranan kan olup olmadığı konusunda..

Yerli olursa faydalı olur çok,yabancı statüsünde olur ve kural 6 yabancı bile kalırsa oynaması zor.

Veysel---lig için iyi sayılır joker olarak kullanırız

Ontivero--Full body çalışması lazım ligde elini ayağına verirler bu fizikle

Salih----sabretmek lazım ama umutlu değilim kasap denilebilir salih için

Telles---Daha izlemek lazım

Ontiveronun fiziği yaşına göre gayet iyi..Hearlde İbrahim Coşkuna, Emre Cana falan hiç bakmamışsın hadi onları geçtim Çolak'a bir bak derim.. Boy-fizik oranı diye birşey var.. Bacakları falan epey kalın vücudu da yerinde asıl eksiği kondisyon..Onu da ciddi bir çalışma natrenman ile kazanır.. Hele biraz da vücud çalışsın 2 sene sonra Shaqiri gibi vücut yapar..

Yerli olursa faydalı olur çok,yabancı statüsünde olur ve kural 6 yabancı bile kalırsa oynaması zor.

Hocam bana sorsan kondisyonu düzelmiş Ontivero'yu Hajrovice tercih ederim..Bak değerlendirme yaparken bile unutmuşum yazmayı maçta da öyle arada bir topla buluştu çok sönük kalıyor oyun içinde..İnşallah beni yanıltır..Fm mantığıyla şöyle görüyorum Hajrovic bizim standartlarda 3 yıldız potansiyele sahip ama şu an 2.5 civarındaçok büyük bir gelişme kaydedeceğini düşünmüyorum ..Ontivero şu an 1yıldız standartında ama potansiyeli 4-4.5 var gibi inşallah yanıltmaz.. Bruma'nın da ilk maçlarında Ontiverodaki hissiyatı almıştım ki çoğu taraftar da benim gibi düşünüyor..

Hocam bana sorsan kondisyonu düzelmiş Ontivero'yu Hajrovice tercih ederim..Bak değerlendirme yaparken bile unutmuşum yazmayı maçta da öyle arada bir topla buluştu çok sönük kalıyor oyun içinde..İnşallah beni yanıltır..Fm mantığıyla şöyle görüyorum Hajrovic bizim standartlarda 3 yıldız potansiyele sahip ama şu an 2.5 civarındaçok büyük bir gelişme kaydedeceğini düşünmüyorum ..Ontivero şu an 1yıldız standartında ama potansiyeli 4-4.5 var gibi inşallah yanıltmaz.. Bruma'nın da ilk maçlarında Ontiverodaki hissiyatı almıştım ki çoğu taraftar da benim gibi düşünüyor..

Genel olarak katılıyorum,hajro bence kanat için fazla hızı yok ancak sakin ve ayağı temiz,aslında kanat değilde oyun kurucu gibi bir tarzı var.

Hajrovic - Futbol zekası çok iyi, hızı biraz düşündürücü basit oynuyor tutacak gibi ama biraz daha görmek lazım..

Salih-Umutlu değilim çok fazla basit hata yapıyor mantalitesini geliştirirse belki birşeyler olur..

Lucas- Beklediğim gibi biri çabuk hızlı zıppır bir yapısı var ama fizik eksik geliştirmesi lazım yoksa bir arkadaşın dediği gibi 2 maç sonra ayağını eline verirler

Veysel- Hırslı istekli beğendim ön libero bölgesinde de çok başarılıydı, Sağ bek bölgesinde de.. 90 dakika boyunca temposunu hiç kaybetmedi.

Telles- Ortalarını beğendim, bindirmelerini de bindirmelerine cevap verecek Sneijder,Selçuk,Melo gibi oyuncularla oynarsa daha iyi olacaktır..

Burdisso- Ayaklarına pek hakim değil gibi ama sert bir yapısı var. Tokatspor forvetleri ayar değil diğer takımlara karşı görmek lazım..

Koray-Ayaklarına hakim gibi çok az süre aldı ama attığı 2 uzun topu beğendim

Umut-Fazla süre almıyor ama aldığında iyi izlenimler veriyor başarılı olur gibi..

Galatasaray tarihinin en kötü transferi Salih Dursun'dur.

Not: Alınan fiyat/performans göz önüne alınmadan sadece yeteneğe bakılarak yorumlanmıştır.

Rakip Tokatspor'du.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rakip Salihe de Tokatspordu,Umut Buluta da ,Chedjou'ya da bunlar neden saçma sapan oynadılar... Rakip Tokatspordu ama transferlerin hemen hepsi 1-2 antrenmanla birbirlerini hiç tanımadan sahaya çıktı ayrıca zemin felaketti bunları da hafifletici sebep olarak görebilirsin..

Üst Alt