''Yerin çektiğini kim görmüş, belki gök itiyor'' - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

''Yerin çektiğini kim görmüş, belki gök itiyor''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunun hepsini izleyin diyen renktaslara ban pls qandırıldım,böyle bi çomarlık yok

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videonun uzun versiyonunu seyrettim adam açıkca bilimi tanımıyor diyor ki bu bilimin söylediklerinin bir uygulayacısı var diyor eyvallah.O zaman kendisine soruyorum o uygulayıcı nerede görmüş hidrojen ve oksijeni birleştirirken yanındamıymış?

Adamın derdi materyalizm ile ancak verdiği örnekler ve anlatmak istediği alakasız oradan almış, buradan almış sonunu örneklerle alakasız yere bağlamış neyse bu saçmalıkları uzun uzun tartışmaya gerek yok.

Yalnız dikkatimi asıl çeken konu burada aleni savunan şahıs belki tanıyordur bu cahili, tanıyorsan söyle ya da takip ediyorsan sosyal ortamlardan falan uyar "Dogma" kelimesinin anlamını öğrensin.

Uzun videonun 5.10 saniyesinde "Bir yağmur tanesini yer çekti demek ile melek indirdi demek arasında hiçbir fark yok ki. Ne diyorlar abi din dogma, dogma olur mu ya yerin çektiğini kim gösteriyor" diyor. Muhtemelen dogma kelimesinin "saçmalıklar", "gerçek olmayan şeyler" anlamında kullanıldığını sanıyor zavallım.

Böyle beyhude bilim ile savaş çabasında olanlara anlam veremiyorum arkadaş derdiniz ne bilginiz ne argümanınız ne yani kitapta yazıyor deyin geçin işte ona eyvallah ama bu en iyisi ben bilirim onlar ne anlar kafası nedir bu kadar özgüven nerden geliyor cidden çözemiyorum.

Böyle beyhude bilim ile savaş çabasında olanlara anlam veremiyorum arkadaş derdiniz ne bilginiz ne argümanınız ne yani kitapta yazıyor deyin geçin işte ona eyvallah ama bu en iyisi ben bilirim onlar ne anlar kafası nedir bu kadar özgüven nerden geliyor cidden çözemiyorum.

Adamlar milyon kmlik kablo döşeyip cern'de makine yapıyorlar kaç bin tane adam evrenin nasıl oluştuğunu anlamak ve bunun gibi öküzlerin önüne koymak için parçacıkları defalarca çarpıştırıp gözden kaçanları anlamaya çalışıyorlar bunun için milyar euro harcıyorlar.

Bilimin bütün somut kanunlarını hiçe sayıp bilimden hadi bana yerin çektiğini göster diye somutluk arayan dingil kendisininde hiç görmediği hiç işitmediği bir şeye şahitlik ettiğini söylerek vaaz veriyor.

Bilim buna yerin nasıl çektiğini öyle bir anlatır ki eğer isterse!!Ama bilimin eğitimin olmadığı yerde maalesef toplum bu hale gelir işte.

Çarpılacaksın. Biraz daha adam akıllı yorumlar yap rica ediyorum.

İşte budur. Aynen öyle nefesi biz çekmeyiz. Nefes içimize kaçar. Bu aydınlanma ile ciddi anlamda ahiretini kurtardın. Bana teşekkür etmen lazım.
Geleceğin tarihi belirtirsen ağabey diğer müridlerinle birlikte gerekli teçhizatları temin edip havalimanına seni karşılamaya gelip elini eteğini öperiz artık heralde amorti eder yani etmeli bence:D

Adamlar milyon kmlik kablo döşeyip cern'de makine yapıyorlar kaç bin tane adam evrenin nasıl oluştuğunu anlamak ve bunun gibi öküzlerin önüne koymak için parçacıkları defalarca çarpıştırıp gözden kaçanları anlamaya çalışıyorlar bunun için milyar euro harcıyorlar.

Bilimin bütün somut kanunlarını hiçe sayıp bilimden hadi bana yerin çektiğini göster diye somutluk arayan dingil kendisininde hiç görmediği hiç işitmediği bir şeye şahitlik ettiğini söylerek vaaz veriyor.

Bilim buna yerin nasıl çektiğini öyle bir anlatır ki eğer isterse!!Ama bilimin eğitimin olmadığı yerde maalesef toplum bu hale gelir işte.
Hiçbirşey anlamamışsın

Anlattigina katilip katilmamaktan ziyade
Bilim sonucta isimlendirmeye gittigini asil nedenin ne oldugunun bilenmedigi gibi kavram lara takili kalmis bir abi

Neden yer cekimi olduguda açıklanmış tir zaten .

Nasil ile neden sorularini birnirne karistirmis.

hostia puta!!!

Adam etrafındaki cahil topluluğa onların anlayacağı dilden bişeyler anlatmaya çalışmış. Ortama göre şerbet meselesi. Yani lisans okumuş gençleri etrafına alıp böyle anlatsa gülerler ona. Biraz fazla harunyahya seyretmişte olabilr.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anladığın bu yani!

Bunu sana yazmıştım ama görmemişsin herhalde

Adamın derdi materyalizm ile ancak verdiği örnekler ve anlatmak istediği alakasız oradan almış, buradan almış sonunu örneklerle alakasız yere bağlamış neyse bu saçmalıkları uzun uzun tartışmaya gerek yok.

Yalnız dikkatimi asıl çeken konu burada aleni savunan şahıs belki tanıyordur bu cahili, tanıyorsan söyle ya da takip ediyorsan sosyal ortamlardan falan uyar "Dogma" kelimesinin anlamını öğrensin.

Uzun videonun 5.10 saniyesinde "Bir yağmur tanesini yer çekti demek ile melek indirdi demek arasında hiçbir fark yok ki. Ne diyorlar abi din dogma, dogma olur mu ya yerin çektiğini kim gösteriyor" diyor. Muhtemelen dogma kelimesinin "saçmalıklar", "gerçek olmayan şeyler" anlamında kullanıldığını sanıyor zavallım.

Bu arkadaş sensin ya da çok yakın tanıdığın herhalde bu kadar katı savunabildiğine göre dediğim gibi 1 dakikalık bir videodan başını sonunu dinlemeden kişi hakkında fikir sahibi olmayı sevmem genelde dinlemeyi tercih ederim. Ve uzun halini malesef dinledim. Yukarı da belirttiğim gibi her şeyi bir kenara bıraktım uzun uzun yazabilirim ama gerek yok. Tanıyorsan veya kendisiyle iletişim kurma şansın varsa "dogma" kelimesinin anlamını öğrenmesini özellikle rica ettiğimi tekrar iletirsin. Birilerine bir şey söylüyorsa, akıl hocalığı yapacaksa, kullandığı cümlelerin anlamlarını bilmeli ya da anlamına uygun yerde kullanmalı. Oradaki insanlar belki bilmiyor olabilir ancak yarın başka bir yerde ahkam keserken biri çıkar hoca iyide bu örnek nasıl dinin dogma olmadığını gösteriyor ki? diye sorarsa apışıp kalırsın. Tam olarak dinin neden dogma olduğunun örneğini vermişken, bak bu ikisi arasında fark yok o zaman materyalizm'de bir dogmadır diyeceği yerde, din dogma olur mu ya diyerek "dogma" kelimesinin anlamının muhtemelen "saçmalık, gerçek olmayan şeyler" falan olduğunu sanıyor bu da böyle ahkam kesen biri için cahil olduğunu düşünmeme sebep olur haliyle başka katılmadığım ve yanlış bulduğum örnekler de var ancak bu dogma işi çok bariz orada zaten "Böyle cahil birinin saçmalamasını mı 18 dakika dinleyeceğim" diyerek videoyu kapattım. Sanırım buna hakkım var? Yoksa söyle kaldığım yerden devam edeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt