Yönetimin Avukatından Dava Açıklaması! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yani şu oluyor hukuk anlamında.

Mali ibra esastır gerisi boş bir havadır.

Yönetsel ibra meselesi sadece yorum olarak geçerliği mevcut.

Yönetim aynen devam etmesi gerekir hukuka göre.

Yargitay 18. Hukuk Dairesi,
ESAS NO : 2012/3737
KARAR NO : 2012/7492

Y A R G I T A Y İ L A M I

.....

Dosya içindeki bilgi ve belgelerden; Galatasaray Spor Kulübü’nün 27.03.2011 günü yapılan olağan genel kurul toplantısı sonunda yönetim kurulu üyesi olan davalılarla ilgili olarak mali yönden ibranın oylanarak gerçekleştirildiği ve yönetim kurulu üyelerinin mali yönden ibra edildikleri, ikinci bir görüşme sonucu yönetsel yönden ibra edilip edilmeyecekleri konusunda da oylamaya geçilmesi üzerine Divan Başkanı tarafından yönetim kurulu üyesi davacıların ibra edilmediklerinin açıklandığı, oysa daha önce idari ve mali yönden yönetim kurulunun yaptığı çalışmalarla ilgili denetim kurulu raporunun kabul edildiği, bu durumda yönetim kurulu üyesi olan davacıların bu oylama sonucu ibra edilmiş oldukları anlaşılmaktadır. Her ne kadar Galatasaray Spor Kulübü Tüzüğünün 26/5. madde ve bendinde; mali ve yönetsel bakımdan aklanmanın (ibranın), ayrı ayrı görüşüleceği hüküm altına alınmış ise de oylamanın ayrı ayrı yapılacağına dair bir düzenleme bulunmadığı gibi, açıkça böyle bir hüküm mevcut olsa dahi denetim kurulunun yukarıda açıklandığı şekilde yönetim kurulunun mali ve yönetsel (idari) yönden yaptıkları çalışmalara ilişkin raporun kabül edilmesi karşısında yönetim kurulunu idari yönden ibra etmeme olanağı ortadan kalkmıştır ve mali yönden ibra, aynı zamanda idari (yönetsel) yönden ibrayı da kapsamaktadır. Spor kulüplerinin her türlü işlem ve faaliyetlerinde önemli olan paranın hesabının verilmesi olup, mali yönden kusurlu bulunmayan yönetim kuruluna idari yöndende kusur izafe edilmesi hukuken mümkün bulunmamaktadır.

...

Bugün geldiğimiz durumdan kendisine pay çıkaranlar olacaktır. Hiçbir zaman kolay vazgeçmedik,vazgeçmeyiz. Olağanüstü seçim kararı alınmasının önüne geçmek ve seçim ile gelen bir yönetimi seçimsiz bir şekilde göndermeye çalışmak adeta bir KUMPAS’dır!

Burayı reis yazmış gibi geldi bana ama bilemedim. Bomboş açıklama.

Seçimle gelen seçimle gidecek madem bu salak toplantının adı neden OLAĞAN genel kurul? Her sene niye gelip oy kullanılıyor? Yönetimler her türlü onaylansın, ibra edilsin isteniyorsa oylamaya gerek yok.

Demokrasi arayışları falan var ama tamamen saçmalık. Neyin gazındalar çözemedim.

Galatasaray Spor Kulübüne sadece Galatasaraylılar üye olabilir. Ne kadar doğru bir söz. Halka açılsın. Tüm Galatasaraylılar Galatasaray'ın kaderini belirlemede, takımı yönetmede, başkanını seçmede eşit söz hakkına sahip olsun. Ancak şuanda sözüm ona Galatasaraylı gözüküp de aslında içten içe Fenerli ve Beşiktaşlı olan yüzlerce hatta binlerce Galatasaray üyesi ajan var takımda kaleyi içten fethetmek için. Bu adamları dolduranlar da hep bu Mustafa Cengiz'i ibra etmeyen dinozorlar topluluğu.

Galatasaray Spor Kulübüne sadece Galatasaraylılar üye olabilir. Ne kadar doğru bir söz. Halka açılsın. Tüm Galatasaraylılar Galatasaray'ın kaderini belirlemede, takımı yönetmede, başkanını seçmede eşit söz hakkına sahip olsun. Ancak şuanda sözüm ona Galatasaraylı gözüküp de aslında içten içe Fenerli ve Beşiktaşlı olan yüzlerce hatta binlerce Galatasaray üyesi ajan var takımda kaleyi içten fethetmek için. Bu adamları dolduranlar da hep bu Mustafa Cengiz'i ibra etmeyen dinozorlar topluluğu.

He ondan sonra da twitter'daki bütün transfer trolleri kalksın yönetim indirsin, yönetim getirsin. Eşit söz hakkına sahip olmak için eşit şartların olmalı. Ben yönetimden kimseyi tanımıyorum, liste koyuyorlar bilmiyorum kim nedir necidir, gidip neye oy vereceğim?

Fenerbahçe örnek olsun size, aha da vizyon geldi taraftarla.:d

halka açılınca nerden bilcez üye olanların gsli olduğunu

Üst Alt