Youtube'de Hayvan Videoları Çeken Çocuk - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Youtube'de Hayvan Videoları Çeken Çocuk

ben öyle düşünmüyorum bubba...burada çocuğun çıkardığı işin ne kadar “özel” olup olmadığını değerlendirmek epey bi abes görünüyor.. sonuçta giriş seviyesindeki amatör bi youtuberdan bahsediyoruz. söylediğim şu, bi çocuk niteliği ne olursa olsun kendi ilgi alanındaki emekleri için desteklendiğini hissettiğinde doğal olarak pozitif hissedecektir , ekstradan motivasyon kazanacaktır. özetle , kanalının ilgi çektiğini görmesi olumsuz bi durum değil kendisi için..
Sadece bu konu üzerinden yorumluyorsun ama sen. Ben daha genel anlamda çocuk gelişimine dair yazmıştım. Bu yazdığında doğru olabilir, olmayadabilir. Tamamen çocuğun düşünce yapısına göre değişir zira, kimi çocuk da olumlu etki yapar kiminde olumsuz, tamamen çocuğun düşünce yapısına kalmış.

Mesajlarımdaki doz vurgusunu gözardı ediyorsun, ben desteklenmesin takipçisi hiç artmasın düdük gibi kalsın demiyorum zaten. Kanalın takipçi sayısının artmasındaki etmen içeriğin kalitesi değil, ekşisözlükte başlatılan kampanya.. Kampanyanın da özü saçma sapan içerik üreten kanalların (enes batur vs gibi) milyonlarca takipçisi olmasına duyulan tepki.

Sadece bu konu üzerinden yorumluyorsun ama sen. Ben daha genel anlamda çocuk gelişimine dair yazmıştım. Bu yazdığında doğru olabilir, olmayadabilir. Tamamen çocuğun düşünce yapısına göre değişir zira, kimi çocuk da olumlu etki yapar kiminde olumsuz, tamamen çocuğun düşünce yapısına kalmış.

Mesajlarımdaki doz vurgusunu gözardı ediyorsun, ben desteklenmesin takipçisi hiç artmasın düdük gibi kalsın demiyorum zaten. Kanalın takipçi sayısının artmasındaki etmen içeriğin kalitesi değil, ekşisözlükte başlatılan kampanya.. Kampanyanın da özü saçma sapan içerik üreten kanalların (enes batur vs gibi) milyonlarca takipçisi olmasına duyulan tepki.

şimdi baktım biraz, ekşide kampanya olmasaymış bu kanalın takipçi kazanması zaten mümkün değil , bence şanslı bi durum çocuk için. video kalitesi konusunda yardımcı olmak isteyenler de çıkabilir..

Videoları sayfama düşünce, la havle vela kuvvete çekiyorum. Onun dışında bir sorunum yok
Reptilian obsesyonu ile zirve yaptı zaten bundan sonra ne yapsa üstüne çıkamaz diye düşünüyorum, geçenlerde bir videoya denk geldim baya 2-3 saat falan konuşmuşlar bu konuyu, tabi ben 5 dakika sonra kapadım 2 saat 55 dakika ne konuştular fikrim yok.

Son düzenleme:
Reptilian obsesyonu ile zirve yaptı zaten bundan sonra ne yapsa üstüne çıkamaz diye düşünüyorum, geçenlerde bir videoya denk geldim baya 2-3 saat falan konuşmuşlar bu konuyu, tabi ben 5 dakika sonra kapadım 2 saat 55 dakika ne konuştular fikrim yok.
Reptilian, obsesyon, astral seyahat falan bunları nasıl bir araya getirip çorba yapıyorlar bilmiyorum ama genel olarak bu spritülistleri tutup spiral makinesiyle kesecen sonra da alacan bir adet eskipazar limonlu soda, oturacan ve nasıl kestim bea diye izleyip içecen.

İnsan evrimi gereği her durumda eşit şekilde empati kurmuyor diğer memelilerin aksine. Zira bizim iletişim ve ulaşım olanaklarımızla gördüğümüz, duyduğumuz her şeyi kendimizle ilişkilendirsek zaten felç geçiririz. Kimsesiz mülteci çocuklar, patlayan bombalar, açlıktan ölen insanlar, yanan ormanlar-hayvanlar, tecavüz-taciz vak'aları vs. Sabah internetin başına geçip akşam uyuyana kadar hiç durmadan bu tarz olaylara şahit olabilirsiniz. Hem de güncel, eskilere gitmenize de gerek yok. Ancak hepsinde aynı reaksiyonu vermiyoruz, söylediğim gibi veremeyiz de. Bize daha yakın, ilgi alanımıza giren konularda ancak bu sistem aktive oluyor. Dolayısıyla bu çocuğa gösterilen destekle aç, ayakkabısız çocukların vs bir alakası yok.

Ufakken çoğu çocuk gibi ben de hayvanlara çok meraklıydım. Ankara'ya her gittiğimizde istisnasız bir Atatürk Orman Çiftliği ziyaretimiz olurdu. Belgeselleri izler not alırdım, güya kitap çıkaracağım. Sonra kuzenim "Jurrasic Park"ı izletti bana. 10 yaşımdayken ne olacaksın sorusuna "Paleontolog" cevabını verecek derecede dinozorlarla kafayı bozmuştum. Tabii ben geri döndürülebileceklerine inanıyordum o sırada. 146 sağolsun internetten yaptığım araştırmalar neticesinde kehribar içinde kalmış sivrisineklerden dinozor dnası çekilmesi dahil geri gelmeleri için bir opsiyon olmadığını öğrenmemle birlikte sevdam son buldu diyebiliriz. Kemiklerle, kayalarla falan uğraşmak o kadar keyifli değildi zira.

Velhasıl kelam bu çocukla ben empati kurabiliyorum. Üstelik içerikleri boş değil, interneti bile olmayan bir ortamda baya bilgi toplamış. Bu işlerde esas olan devamlılıktır. Zira insanlar bir süre sonra ilgisini kaybeder. Abone sayısı, gösterilen alaka konuya olan ilgisinin dağıldığı anlarda tekrar motive olmasını sağlayabilir. Sağlamazsa da bir şey olmaz belki 1-2 sene sonra kızlara-futbola falan sarar ve sıradan bir insan olur çoğumuz gibi(Muhtemel son.)

Takip eden insanlar da böyle bir destekte bulundukları için ufak çapta tatmin yaşarlar. Kazan kazan.

bunun gibi bir çok çocuk var youtube'da. çok da nitelikli bir kanal değilmiş. her zaman ki gibi toplumun aşırı abartması. 1-2 aya herkes unutur. umarım bu çocuk için yıkıcı olmaz. İnternetsiz yaptığı iş güzel tamam da abartacak bir şey de yok. bir çok çocuk youtuber olma hevesinde. oyun vlog vs çeken tonlarca çocuk var. kanal bu kadar abone kazanmış ama tamamen duygusal şekilde kazanmış, içerik ve kalite olarak değil. bu hızda henüz hak etmediği şekilde yükselmesi aynı şekilde devam ettiği sürece büyük ihtimal aynı hızda düşeceği anlamına da gelir. eğer öyle olursa, üzülmez umarım

Üst Alt