GSC Haber - Yunus Akgün ve Zaniolo Galatasaray’a Dönebilir - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Yunus Akgün ve Zaniolo Galatasaray’a Dönebilir

Yunus her neyse de

Zaniolo geri gelsin beğenmediğimiz Zahayı ararız NET

Zaha yine takıma bazen ayak uyduruyor filan

Forvette bir şeyler yapıyor

Zaniolo'dan bunların hiçbiri göremedim maalesef

Zaniolo için sözleşme şartları sağlanmadı dönecek haberi neye göre acaba? Zira gittiğinde yapılan haberlere göre sözleşme şartlarını sağlaması için hala ihtimal yüksek. Yada gittiği zaman Haluk'un yaptığı haberler mi yanlıştı?

Yunus Akgün’ün sözleşmesindeki şartlar da henüz karşılanmadı. Galatasaray teknik heyetinin, yerli oyuncu ihtiyacı nedeniyle Yunus’u takımda görmek istediği öğrenildi.

Seneye yabancı sınırı yok ki yav. Osur osur ipe diz

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı GALATASARAY

47 milyon trtyi boş konusturmus. Emre bol gibi gerizekalınin program yaptığı kanaldan başka türlü haber çıkmazdı zaten

Yunus Akgün’ün sözleşmesindeki şartlar da henüz karşılanmadı. Galatasaray teknik heyetinin, yerli oyuncu ihtiyacı nedeniyle Yunus’u takımda görmek istediği öğrenildi.

Seneye yabancı sınırı yok ki yav. Osur osur ipe diz

12 yabancı sınırı var. İlk 11'in komple yabancı olursa nerdeyse tüm rotasyon oyuncuların, yedeklerin yerli olmak zorunda. Aslında belki bu seneden bile çok yerli ihtiyacın var aksine.

12 yabancı sınırı var. İlk 11'in komple yabancı olursa nerdeyse tüm rotasyon oyuncuların, yedeklerin yerli olmak zorunda. Aslında belki bu seneden bile çok yerli ihtiyacın var aksine.
Doğrudur ama ilk 11 komple yabancı olmaz bizde. Mesela kalırlarsa Bardakçı, Barış A veya Kerem A'dan biri veya ikisi birden ilk 11 de olacaktır ki bence olmalılar da. Mesela bence kalırsa Muslera- x- Davinson- Bardakçı- Köhn- Torreira- X- X- Kerem veya X- Barış- İcardi tarzı ilk 11 Zaha, Tete, Zyech'in gideceğini yerlerine de bir tane maaşı az genç potansiyel yabancı sol kanat ve sağ kanata Eren Dinkçi olursa o olmazsa Oğuz Aydın alınmalı. Yine bu sayede yedek yabancı santrafor ve yedek yabancı bir genç 10 no ile potansiyel başka bir 6 no yedekte olabilir. Maaşları daha düşük olacak şekilde ayarlanacak şekilde daha iyi bir planlama yapılabilir. Böylelikle maaş bütçesinde de bazı gerekli zamlar olsa bile genel maaş bütçesinde ciddi bir düşüş olmuş olur. Ki bizim sorunumuzda asıl yedeke oturan yüksek maaşlı elemanlar mesela Ndombele, Zaha, Tete, Oliviera gibi yedeklere toplamda 13-14 milyon euro verecek paramız yok bunu halledersek maaş bütçemizde istenilen seviyede olur.

Kerem,Apokerim, Barış bunlardan şuan formayı almak mumkun değil, Demirbay da form tuttu. Kaleci yedeği olarakta Günay var 18 için. Hamle oyuncusu olarakta kalıyor aslında kontenjan. Düşün ki Ndomb, Sergio, Aurier gibi tonla gereksiz yabancımız var 2,3 kaliteli ayakla ben problem yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bi zahmet altyapıda ve scout da genç oyuncu desteği verirse iyi olur senelerdir hareket yok altyapıdan.

Kerem,Apokerim, Barış bunlardan şuan formayı almak mumkun değil, Demirbay da form tuttu. Kaleci yedeği olarakta Günay var 18 için. Hamle oyuncusu olarakta kalıyor aslında kontenjan. Düşün ki Ndomb, Sergio, Aurier gibi tonla gereksiz yabancımız var 2,3 kaliteli ayakla ben problem yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bi zahmet altyapıda ve scout da genç oyuncu desteği verirse iyi olur senelerdir hareket yok altyapıdan.

Günay'ı kaleciden saymıyorum. Piyasada iyi bir yerli kaleci olduğunu da düşünmüyorum. Tıpkı iyi bir yerli forvetin olmadığı gibi.

Dolayısıyla GS'ın kaleci-yedek kaleci, forvet-yedek forvet oyuncuları yabancı olmalıdır.

Yazın Muslera ile 2 yıllık sözleşme uzatılıp, potansiyel bir yabancı kaleci ile anlaşıp, bu iki yıl içinde Muslera'dan kendisine geçişi sağlamalıyız.

İcardi'nin arkasına da aynı geçen sezonki Gomis modeli gibi, tecrübeli bir golcü koymalıyız. Tercihen EPL ya da Ligue 1'den.

Kaan Ayhan
Abdülkerim
Emin Bayram
Kerem Demirbay
Berkan Kutlu
Kerem Aktürkoğlu
Barış Alper Yılmaz
Yunus Akgün

ligde gayet direkt bile ilk onbir oynayacak düzeyde 8 adet yerli oyuncumuz var. eyüp aydın ile beraber bir iki adet altyapı topçumuz da gelişim gösterirse, yerli oyuncu açısından bu çok çok çok yeterli bir sayı. bir iki adet fatih demireli-gurbetçi transferi de olacaktır muhakkak. kesinlikle yurt içinden, hele ki anadolu takımlarından yerli futbolculara yönelmemeliyiz.

Günay'ı kaleciden saymıyorum. Piyasada iyi bir yerli kaleci olduğunu da düşünmüyorum. Tıpkı iyi bir yerli forvetin olmadığı gibi.

Dolayısıyla GS'ın kaleci-yedek kaleci, forvet-yedek forvet oyuncuları yabancı olmalıdır.

Yazın Muslera ile 2 yıllık sözleşme uzatılıp, potansiyel bir yabancı kaleci ile anlaşıp, bu iki yıl içinde Muslera'dan kendisine geçişi sağlamalıyız.

İcardi'nin arkasına da aynı geçen sezonki Gomis modeli gibi, tecrübeli bir golcü koymalıyız. Tercihen EPL ya da Ligue 1'den.

Kaan Ayhan
Abdülkerim
Emin Bayram
Kerem Demirbay
Berkan Kutlu
Kerem Aktürkoğlu
Barış Alper Yılmaz
Yunus Akgün

ligde gayet direkt bile ilk onbir oynayacak düzeyde 8 adet yerli oyuncumuz var. eyüp aydın ile beraber bir iki adet altyapı topçumuz da gelişim gösterirse, yerli oyuncu açısından bu çok çok çok yeterli bir sayı. bir iki adet fatih demireli-gurbetçi transferi de olacaktır muhakkak. kesinlikle yurt içinden, hele ki anadolu takımlarından yerli futbolculara yönelmemeliyiz.
Yabanci 14te kalsaydi neyse de 12yken yabanci yedek kaleci hic mantikli gelmedi

Adam oynayamayacak da, geri gitmesi muhtemel potansiyel olarak.

Yabanci 14te kalsaydi neyse de 12yken yabanci yedek kaleci hic mantikli gelmedi

Adam oynayamayacak da, geri gitmesi muhtemel potansiyel olarak.
neden olmasın ki?

abi alırsın 21 yaşında potansiyel bir sırp kaleci. projeni anlatırsın. ilk senesinde kupa maçları + bir kaç lig maçında süre verirsin. yine 60 maçın 13-15'inde oynamış olur. muslera'nın son senesinde ise kaleyi teslim edersin. muslera'yı back-up yaparsın.

başımıza gelmediği için farkında değiliz de, allah korusun muslera'ya bir şey olsa, o manu-bayern maçları ne olurdu? ligde ne durumda olurduk acaba günay ile?

Apokerim kalırsa Nelsson'un artık satılacağını tahmin ediyorum. Ziyech-Ndombele vs gider.

1. Muslera
2. Davinson (ya da atıyorum yüksek bonservisle talibi çıktı gitti, Nelsson kaldı)
3. Köhn
4. As yabancı sağ bek (İlk 11 için yerli sağ bek adayı sanırım yok, mecbur yabancı olacak)
5. Torreira
6. İnşallah nihayet nokta atış yeni 8 numara
7. İnşallah nihayet nokta atış yeni 10 numara
8. Icardi
9. Yedek santrafor (alabileceğimiz güvenilir yerli santrafor da yok sanırım)

3 tane kontenjan kaldı.

1. Zaha-Tete-Zaniolo-Morutan hepsinin birden satılabileceğini sanmıyorum. En az biri kalır, performanslarını ve satılabilirliklerini de düşünürsek muhtemelen kalan Zaha olur, bir ihtimal Zaniolo, düşük ihtimal de Tete.
2. Sol bek ve sağ beke de güvenilir yedek lazım. Kazımcan'dan olmadı, Ali Turap da üst seviye maçlarda güvenilecek seviyede değil henüz. Elimizde ikisini birden güvenilir şekilde yedekleyebilen Dubois varken bence hem sağ bek hem sol bek yedeğine para harcamaya gerek yok. Güvenilir yerli beklerin maliyeti de ne olur şüpheli. (Kaan var diyeceksiniz ama asıl mevkisi değil ve Nelsson da giderse stoper rotasyonu öncelik olacak onun için)
3a) Son performanslarından sonra eğer kendi de isterse Mertens olabilir gibi duruyor sanki. Bu sene umduğumuz son yarım saat girme rolü için.
3b) Yukarıdaki senaryoda ilk 11'e yabancı kanat yazmadım, BAY ve Kerem'i ilk 11 kanatları saydım. En az birinin satılması olası. Kalırlarsa da özellikle inşallah CL'ye gidersek yine bu ikisine net ilk 11 oyuncusu diyebilir miyiz emin değilim. O yüzden belki ilk 11'i zorlayacak seviyede üst düzey bir yabancı kanat da gelebilir.

Eğer 12 yabancı böyle bir şey olacaksa bence bir tane olsun yerli kanat rotasyonuna daha ihtiyacımız var. Hele BAY-Kerem'den biri satılırsa kesin var. Yunus bu açıdan mantıklı. 10 numara da oynayabilmesi ayrıca avantaj.

Ha oraya Eren Dinkçi vs gibi daha çok umut veren birilerini almamız da söylenti konusu. Onun da kesin Yunus'tan iyi olacağını bilemeyiz ama o umudu veriyor doğru. Ancak böyle gurbetçi oyuncular da Avrupa listesinde home grown (yani ülkede veya kulüpte yetişmiş) oyuncu problemi yaratıyor.

UEFA A listesinde 25 oyuncu oluyor. 8'i HG olmak zorunda (O sekizin 4'ü de kulüpte yetişmiş olmak zorunda) Yani yurt dışında yetişmiş 17 oyuncu kalıyor.

Zaten 12 yabancı olacak, hepsi TR dışında yetişmiş zaten, yani kaldı 5 HG olmayan oyuncu:

1. Günay (başka yerli yedek kaleci bulacak, para harcayacak halimiz var mı bilmiyorum. Uğurcan yedek olmaya gelmez, başka da aday yok gibi)
2. Kaan Ayhan
3. Demirbay

Bunlar kesin. Gerisi için:

4. Berkan (gibi duruyor. Ne kadar faydalı bir rotasyon oyuncusu olduğunu 2 senedir kanıtlıyor çocuk ve genç sayılır daha)

Geriye 1 tane kontenjan kalıyor. Elimizdeki adaylar da Halil ve Eyüp. Bunları almayıp oraya kanat alırsan başka bir gurbetçi transferi yapsan bile Avrupa Listesi'ne yazamıyorsun. Yani elimizde Yunus varken bu son kontenjanı Yunus'un mevkisinde bir gurbetçiye kullanmak mantıklı mı emin değilim. Bu açıdan da düşünülmeli.

Yunus çok süper mi oynuyordu, çok verimli ve güvenilir bir isim miydi? Maalesef öyleydi diyemem ama işte yerine sözde 20 küsur milyon Euro'luk Tete aldık, Yunus'tan bile kötü performans verdi, Zaha aldık inişli çıkışlı, Ziyech aldık sahaya çıkamadı. Bunları alacağımıza Yunus kalsaydı daha iyiydi dedik bazen. Yunus bana da çok umut vermiyor ama dediğim gibi kim bilir kaç milyon Euro vereceğimiz Eren Dinkçi gibi bir gurbetçi de ne kadar adapte olacak bilemiyoruz ve son gurbetçi kontenjanımızı da yiyor. Zaten o yerli yedek kim olursa olsun Yunus'un çok üstünde beklenti yaratacak biri de olmayacak bence.

O yüzden kadro ve kontenjan planlamaları iyi yapılmalı, para da asıl ihtiyaçlara harcanmalı diye düşündüğüm için Yunus ve Emin gibi TR'de ve hatta kulüpte yetişmiş oyunculardan kolay vazgeçmemek gerektiğini düşünüyorum. Tabi sürpriz satışlar vs de etkileyecek planlamaları çok...

Son düzenleme:
Üst Alt