Yunus Akgün'e Fransa'dan Teklifler Var - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yunus Akgün'e Fransa'dan Teklifler Var

biz oyuncu satamıyoruz arkadaş.

en temel sebebi de kötü futbol sistemimiz. sahada o kadar plansızız ki hiçbir futbolcu potansiyelini yansıtıp yurtdışına gidemiyor. en değerlilerimiz bile (marcao) 13m euro gibi bedellerle gidiyor...

Bizde kiralık oynayan bir yabancı futbolcu olsaydı, şu ana kadarki performansıyla bonservisinin değil 6, 3 milyona bile alınmasını ister miydiniz?..

Bu soruya net evet demeden hiç kimse 'harcanıyor' falan diye masal anlatmasın...Keşke 5-6 milyonluk teklif gelse de gerçekten satılsa. Daha önce dediğim gibi, Emre Kılınç' tan üstün bir yanını göremiyorum (İkisinin de artı ve eksileri var kıyaslandığında). Genç diye pespembe gözlüklerle bakmaktan vazgeçelim lütfen...

Çocuğun ilk maçıyla sonraki maçları arasında büyük fark var. İlk Antalya maçında hep ileri oynamaya çalıştı, ceza sahasına girdi, çalım attı, çizgiye indi, içeri çevirdi vs. Ne gerekiyorsa yaptı. Sonra o çocuk gitti, yerine al gülüm ver gülüm yapan bir çocuk geldi. Ya bizim hücum anlayışına ayak uyduramadı ya da bir şeyleri yanlış yaptığını düşünüp doğrudan döndü.

Potansiyel olarak ben hala Kerem'den eksiği olduğunu düşünmüyorum. İnşallah kendini tamamen kapatıp bizim Aydın gibi sorumluluk almaktan kaçınan bir adam haline dönmemiştir.

Okan Buruk 6m euro eder mi zannediyorum etmez, sezon başı herkesin 15-20-25m eder, uçar dediği Yunus bugün 5 para etmez bi hale geldiyse, Okan Buruk'u elden çıkarmak daha isabetli bi karar olur.

Mertens ve İcardi varken, bu orta saha hattı ile 4-4-2 oynayabilecek bir kadroya sahibiz. Ancak Kerem ve Yunus kanatları ile olmaz o iş. Sağ kanatta Rashica ümit verdi. Düz ayaklı kanat olarak sol kanatta da Yunus' un aynı fonksiyonu görebileceğine inanan var mı mesela?!..

Kanat-forvet de değil, Ghezzal-Berghuis gibi oyun liderliği yapabilecek orta saha özellikleri gelişmiş kanat oyuncusu da değil. Geriye ne kaldı? Başarılı olmasını en çok istediğim futbolcularımızdan birisidir kendisi ama verimli olabileceği bir oyun formatı ve pozisyon gelmiyor aklıma maalesef...

Birçoklarınızın daha olumsuz baktığı Kerem, hem kanat-forvet, hem de Mertens yerine ikinci forvet olarak çok daha geçer akçedir benim nazarımda...

Yerinde olsam sezon sonuna kadar ozaman Fransiz bir takima kiralik gönderiridim. Opsiyon koymadan, belki orda kendine gelir ve cok daha iyi teklifler aliriz. Mostafa misali, herifi sirf kiralik gönderseydik büyük ihtimal böyle devam ederse sezon sonu cok daha fazla para kazanabilirdik kendisinden

İlk 11’deki formasını kaptıran ve yedek kalan Yunus Akgün’e ise yine Fransa’dan talip var. Ligue 1 ekibi Reims’in, ara transfer döneminde Yunus Akgün için Galatasaray’a resmi teklifini sunması bekleniyor. Sezon başında 6 milyon Euro’luk bir bonservis bedeli ile nabız yoklayan Fransız ekibinin yine aynı rakam ya da biraz üzerinde bir rakama genç ismi kadrosuna katmak istediği ifade edildi.

Ali Naci küçük

Üst Alt