GSC Scout - # Yunus Mallı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yerli oyuncuları yurtdısından alalım.Yerli yerliler cete maalesef.Bakınız Bjk'nin yerlileri hep gurbetci.Gerci onlarda da mafya var ama en azından top oynuyorlar.Birseyler vaadediyorlar.Almanya,Hollanda gibi ülkelerden topcu kazanalım.

Yerli oyuncuları yurtdısından alalım.Yerli yerliler cete maalesef.Bakınız Bjk'nin yerlileri hep gurbetci.Gerci onlarda da mafya var ama en azından top oynuyorlar.Birseyler vaadediyorlar.Almanya,Hollanda gibi ülkelerden topcu kazanalım.
sadece yerliler değil bence yabancılar da bu ligden alınmalı. oyun içi disiplin , yardımlaşma, oyun felsefesi hepsi oturmuş oluyor.

Bu seneki takimi dagitip asama kaydetmis gurbetci futbolculari takima adapte etmeliyiz.Valla gelsinler bu sene yapilanma senesi desinler bisey kazanmamaya raziyim yeter ki artik bi sistemimiz,oyun gorusumuz olsun .

sadece yerliler değil bence yabancılar da bu ligden alınmalı. oyun içi disiplin , yardımlaşma, oyun felsefesi hepsi oturmuş oluyor.

Türkiye'den yabancı alınmaz ki zaten.Bizim düzeyimizde oynayacak yabancı topcu yok.İste Türkiye'den alınan yabancıları gördük,Dany ve Amrabat.İkisi de elimizde patladı.

Ahlaki degerleri yüksek,takıma aidiyetle baglanacak,karakterli ve kaliteli topcuları almamız lazım.İskandinav ülkeleri,Almanya gibi ülkeler tercih edilmeli topcu alırken.

Olcay sahan 2.lig den geldi kral oldu turkiye liginde.
Ekici Bremen de yedek otururken trabzon da muthis oynuyor.
Sercan saraer yunus malli tolga cigerci gibi oyuncular isimize yarar

ben de Almanya demek istemiştim. sıradan dediğimiz gurbetçi türklerin el üstünde olduğu ligimizde biraz kaliteli Almanya da oynayan yabancılar nasıl olur Allah bilir...

ben de Almanya demek istemiştim. sıradan dediğimiz gurbetçi türklerin el üstünde olduğu ligimizde biraz kaliteli Almanya da oynayan yabancılar nasıl olur Allah bilir...

Fabian Ernst geldi Beşitaş'ı sırtladı.

90'larda Almanyada Kreisliga ve Bezirksliga oynayan türkler Gaziantep gibi Ankaragücü gibi takımlarda oynadılar.

Barış Özbek burda Regionalliga oynarken Galatsaray'da ilk 11 oynadı şampiyon oldu Ferrariye bindi.

Türkiye alt yapı, oyun mentalitesi, ve ciddilik konusunda çok geride.

Türkiyede alt liglerde temiz forma bulamayan takımlar duyduk burda takımların 10 çeşit forması, çamaşırhanesi var.

Kulüp evi kahvehane yada belediye binası olan takımlar var tr'de.
Almanyada sahanın yakınlarında Vereinsheim dedikleri fitness salonlu meeting odalı yerler mevcut.

Ben almanyada alt yapıda oynarken maç günü adamlar evden gelip alıyor maç sonu eve götürüyorlardı.
Burda genç futbolcu istanbulda maça gidene kadar pestili çıkıyor trafikte.

Antreman günleri okula servis yolluyorlar.
Beden hocalarıyla temasa geçip göze batan gençleri takıma kazandırıyorlar.

Tr'de oyuncu seçiyor seçerkende ayı dayı ilişkisi ön planda tutuyoruz.

Bu doğruları yapan bir kulüp çıksa yada bizim kulüplerimizin böyle pilot takımları olsa her sene iki tane Özil çıkarırız.

Ama anadolu takımlarından bu kulübün parasını basıp dandik topçuya 5-10 milyon euro saymak daha kolay olsa gerek.

BlueTapa

Fabian Ernst geldi Beşitaş'ı sırtladı.

90'larda Almanyada Kreisliga ve Bezirksliga oynayan türkler Gaziantep gibi Ankaragücü gibi takımlarda oynadılar.

Barış Özbek burda Regionalliga oynarken Galatsaray'da ilk 11 oynadı şampiyon oldu Ferrariye bindi.

Türkiye alt yapı, oyun mentalitesi, ve ciddilik konusunda çok geride.

Türkiyede alt liglerde temiz forma bulamayan takımlar duyduk burda takımların 10 çeşit forması, çamaşırhanesi var.

Kulüp evi kahvehane yada belediye binası olan takımlar var tr'de.
Almanyada sahanın yakınlarında Vereinsheim dedikleri fitness salonlu meeting odalı yerler mevcut.

Ben almanyada alt yapıda oynarken maç günü adamlar evden gelip alıyor maç sonu eve götürüyorlardı.
Burda genç futbolcu istanbulda maça gidene kadar pestili çıkıyor trafikte.

Antreman günleri okula servis yolluyorlar.
Beden hocalarıyla temasa geçip göze batan gençleri takıma kazandırıyorlar.

Tr'de oyuncu seçiyor seçerkende ayı dayı ilişkisi ön planda tutuyoruz.

Bu doğruları yapan bir kulüp çıksa yada bizim kulüplerimizin böyle pilot takımları olsa her sene iki tane Özil çıkarırız.

Ama anadolu takımlarından bu kulübün parasını basıp dandik topçuya 5-10 milyon euro saymak daha kolay olsa gerek.

BlueTapa
Yazdıkların ile sonuna kadar haklısın. Olay aynen bundan ibaret. Türkiye en az, gerçekten abartmıyorum, 20 sene geriden geliyor futbolda.

Bu saydıkların Almanya da normal şeyler ama Türkiyede bir tane bile kulüp yok bunu yapan. Oysa o kadar zor birşey değil. Sadece ilk adımı atmak için biraz sıkı çalışacaksın ama türk insanında bu disiplinli çalışma yok.

Eskiden almanları getirince gördük Türkiyede ne kadar başarılı olduklarını.

Konuya geri gelince, dediğim gibi türk futbolu 20 sene geriden geldiği için Almanya da vasat ve vasat altı bile olan yerliler bizim ligimizde başımıza yıldız kesiliyor. Yani ligimiz o kadar kötü.

Almanyada veya Avrupada hiç bir rol oynamayan Olcay,Ekici ve Frei ligimizde banko oynuyorlar. Olcay gibi bir herif de star olarak görülüyor.

Fabian Ernst demişsin, bu adamı ben de örnek gösteririm hep. Adam Almanyada sadece çalışan bir takımın elemanı olarak oynuyordu. Türkiyeye geldi Beşiktaşın orta sahasını tek başına sırtladı.

Iddaa ediyorum Almanyada ilk 3-4 üst liglerde profesyonel futbol oynayan hemen hemen her topçu ligimizde çatır çatır oynar ve fark yaratır.

I am the one who knocks!

Üst Alt