Üye Görüşü - Zaha Transferinin Arka Planı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Zaha Transferinin Arka Planı

Çok enteresan bir transfer hamlesi, transferden daha çok konuşulacak olan şey aslında transferin bir anda kapa bildirilip akşamında uçağın indirilmesi.

Oyuncu elbet bizim geniş listemizde,fiyat da sormuşuzdur ama ana hedeflerimizden biri olduğunu sanmıyorum kadro planlamasında acil ihtiyaç duyduğumuz bir oyuncu değil izlenimi verdi hep , kalitesinden bağımsız olarak, bütçeyi de göz önünde bulundurarak.

Fenerbahçe tarafında ise geçen seneden beri hedef haline getirilmiş 2-3 ay önceden başlatılmış sona yaklaşılan bir operasyon ve cümle aleme duyurulup pr yaptırılan bir transfer hamlesiydi.

Son anda ne oldu, biz neden devreye girdik yoksa hep arka olanda devrede miydik bilemiyoruz ama çok ön planda olmadığımız da bir gerçek.

Ben fenerbahçe’den daha fazla para teklif ettiğimizi de sanmıyorum, muhtemelen pazarlık devam ederken bize de menajer aracılığıyla teklif edildi biz de teknik ekibin görüşü dahilinde karşı teklifimizi yaptık ve Galatasaray markası ile şampiyonlar ligi gerçeği birleşince oyuncu çok daha az paraya bizi tercih etti diye düşünüyorum

Burada konuşulması gereken bence Erden Timur’un bu transferde ön planda rol alması ve ısrarcı olması, medyada son bir aydır bilerek Ali koç güdümlü erden Timur’u yıpratma haberlerine , güya transfer çalımı imalarına üstelik Fenerbahçe’nin transfer ettiği oyuncularla direk bir ilgimiz olmamasına rağmen ; direk tepki niteliğinde gerçekleşen imza bir transfer olarak bakıyorum Zaha transferine.

Adeta bir gövde gösterisi , psikolojik üstünlüğün tezahürü , Erden Timur’un kibar, alkçakgönüllü tavrının ardında itibarını zedelemeye çalışanlara karşı nasıl bir işadamı ve Galatasaray yöneticisi olduğunun ispatı diyebiliriz.

Kadro , teknik analizler, oyuncunun katkısı çok daha geri planda kalıyor bu transferde bence.

Üstelik bonservis bedeli olmadan imza parasının da sponsorlar aracılığıyla halledileceğini de varsayarsak bence zarar edeceksek de şanımız yürüsün dedirten bir transfer ki Zaha daha az paraya bizi şampiyonlar ligi için tercih ettiyse hiç de öyle yatmaya geldiğini söyleyemeyiz.

İcardi transferine dudak bükenlerin yaşadığı şaşkınlığı tekerrür ettirebilecek bir oyuncu Zaha.Performansına yönelik olumsuz bir öngörüde bulunmak ahmaklık olur şu aşamada ..

Dediğim gibi şu dakikalarda resmî hesap tarafından da adeta çıldırtıcı sosyal medya mesajları atıldığını gördükçe bu transfer hamlesinde kişisel bir dokunuş olduğu söylersek hiç de yanılmış olmayız diye düşünüyorum.

Zaha başarılı olur olmaz ayrı bir konu, Erden Timur ve transferde payı olanlara ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir..

İlerleyen saatlerde yapılacak açıklamalarla transferin arka planı daha netleşir diye düşünüyorum.

Erden Timur her zaman ki gibi alçakgönüllü şekilde çıkıp efendim çalım demeyelim falan deyip ortalığı sakinleştirecek mi yoksa yaraya tuz basar gibi bu sefer rencide edici bir söylemde mi bulunacak merak içerisindeyim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sosyal medyada tam aksine bizim aylar öncesinden bir çalışma yaptığımız, fenerin girip fiyat yükselttiğine dair açıklamalar da var şu duyumcu hesaplardan. SYH'di galiba ligler bitmeden yazmış hatta Zaha'da devredeyiz gibi bir şey.

Sosyal medyada tam aksine bizim aylar öncesinden bir çalışma yaptığımız, fenerin girip fiyat yükselttiğine dair açıklamalar da var şu duyumcu hesaplardan. SYH'di galiba ligler bitmeden yazmış hatta Zaha'da devredeyiz gibi bir şey.
Bana da en mantıklısı bu gibi geliyor. İlk biz ilgilendik, bunlar her transferde olduğu gibi salça oldular, biz o rakamlara çıkamayacağımızı söyleyip teşekkür ettik, bunlar anlaşamadılar ve Zaha tarafı tekrar bize döndü ve iş bitti.

Aslında önce ihtiyaç var mı yok muyu sorgulamak lazım. Mevcut kadrodaki kanat oyuncusu sayısına bakınca yok gibi duruyor. Ama o oyunculardan kaç tanesi driblingle adam eksiltebiliyor, ceza sahasına girip pozisyon üretiyor ve bitiriciliği yüksek diye sorarsan, cevap sıfır. Bir Zaniolo var bunları yapmasını beklediğimiz ama o da bana göre zaman içinde tamamen santrafora evrilecek. Kısmen Kerem'den de bekliyoruz bunları ama şu anki oyun kurucu modu Kerem için çok daha kullanışlı. Öbür türlü faydalı işler yapıyordu ama top kaptırma makinası gibiydi.

Yani ihtiyaç yok demek yanlış, sadece bizim gibi kısıtlı bütçesi olan ve daha elzem ihtiyacı olan bir takım için belki fazla lüks diyebilirsin. Bir de tabii rakibinin alamamasını sağlayıp onları zayıflatmak var ki orada zaten kıyım oldu resmen. Her şeylerini Zaha'ya bağlamışlar, dün daha iyi gördüm.

Icardi, Zaniolo, Kerem, Zaha, Baris, Yunus, Mertens, Halil, Bakambu, Morutan.. Daha elde Emre Kilinc ve Yusuf da var. On taraf sisti iyice. Birkaci hic sans bulamaz gibi gorunuyor.

Rakipte oluşturulan psikolojik tesir bakımından muhteşem bir darbe, türk futbol tarihinin belki de en büyük transfer çalımı. üstüne üstlük yerine dibine giren ali koç imajının oyuncu satışları, dzeko, tadic derken toparlanma evresini baltalayan can yakıcı bir hadise. 2 aydır rakibin kapısında yattığı, taraftarının her gün mesajlarla darladığı herifi sessiz sedasız bir günde getirilişini izlemek bizler için zevkti, rakip içinse onur kırıcı.

Bu işin psikolojik boyutuydu. Fakat takım kimyası için pozitif cümleler kurmak biraz zor. On tarafında İcardi, Zaniolo ve Kerem olan hattı, Rashica gibi özverili bir asker anca tolere edebiliyordu ki hatta bu sebeple Zaniolo yedek beklemek durumunda kalmıştı. Rashica'nın oyun dışında kalmasını Kerem'i de yedeğe çekerek Zaha'ya alan açsak desek bu da 3 yerli kuralından pek mümkün görünmüyor. Üstelik santrforu icardi gibi beslenmesi gereken bir oyuncu olan bir takımın Zaniolo ve Zaha gibi daha çok gol atmak üzerine oynayan 2 kanat forvetle maça başlaması da ayrı bir tartışma konusu. Eğer Zaha'nin uzun süredir peşinde isek Okan Hoca ne planlıyor bilmiyorum, yok eğer fırsat olarak görülüp son günlerde devreye girildiyse hocaya Allah kolaylık versin.

Masabaşı haber gibi dursa da okumak keyifli oluyor

🟡 Wilfried Zaha transferinin perde arkası :

Erden Timur, 15 gün önce oyuncunun şartlarını sordu.

Zaha'nın yanıtı ise 'Bugüne kadar hiç şampiyonluk ve kupa hedefi olan takımda forma giyemedim. Hedefim artık o coşkuyu, o baskıyı hissetmek, şampiyonluk ve kupa heyecanını yaşayan bir takımda oynamak. Teklifinizi düşüneceğim' oldu.

Erden Timur, Zaha'ya 'Gel birlikte Avrupa Kupası kazanalım' dedi.

Fenerbahçe ise Zaha'ya 8 milyon Euro yıllık ücret ve 10 milyon pound imza parası önerdi.

Zaha'nın abisi 'Fenerbahçe, Suudi Arabistan ve Crystal Palace’tan teklif aldık ama 3’ü de bizi heyecanlandırmadı. Sizinle transferin detaylarını görüşmek istiyoruz” diyerek Galatasaray ile görüşme talep etti ve transfer bitti.

[Hürriyet]

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt