GSC Haber - Zaniolo: “Galatasaray ile geleceğimi bilmiyorum ama her şeyimi vereceğim” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Zaniolo: “Galatasaray ile geleceğimi bilmiyorum ama her şeyimi vereceğim”

1999 doğumlu oyuncu Türkiye'ye yeni geldi, ancak İtalya'ya dönüşü göz ardı edilmemelidir: "Geleceği kimse bilmiyor. Beş yıl Türkiye’de kalacağımı garanti edemediğim ortada ama burada olduğum sürece her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım. Buraya gelmenin şaşkınlığı mı? Hayır, futbola geri dönmem gerekiyordu. Bu yüzden Roma'da benimle birlikte olan Sergio Oliveira ile konuştum ve bana çevrenin güzel ve şampiyonluğun rekabetçi olduğunu söyledi. Ardından c.t.'yi aradım. Mancini de iyi olacağımı söyleyerek gitmemi tavsiye etti. Ve haklıydı."

Milli takımdan bahsetmişken, amaç yakında kadroya geri dönmek: "Üç aydır durduruldum ve çalışmam gerekiyor. Bana sessiz olmamı, takip edildiğimi ve iyi olduğumda işlerin otomatik olarak geleceğini söyleyen c.t.'nin yardımcısı Salsano ile konuştum. Uluslar Ligi finallerinde orada olmak isterdim. Milli takımı çok önemsiyorum, İtalya'yı temsil etmekten daha güzel bir şey yok."

Zaniolo, sonunda Giallorossi'ye veda etti: "Saatlerce tutulmayan sözlerden bahsedebilirim. Bana bir yıldız olduğumu söylediler ama her zaman sadece bir sermaye kazancı olarak kabul edildim. Bana iki yıl boyunca yeni sözleşmenin hazır olduğu söylendi. Taraftarlar beni hain ilan mı etti? Aslında sadece Bournemouth ve Galatasaray yoktu, aynı zamanda İngiltere’yi kabul etmediğim için ortaya atıldım ve taraftarlar bunu benden çıkardı. Bu çok üzüldüğüm bir şey. Roma bana her şeyi verdi, Roma sayesinde milli takıma seçildim ve ilk çıkışımı yaptım, oğlum orada doğdu. Bu şekilde tanımlanmak kötü bir dayaktı. Neredeyse tüm eski takım arkadaşlarım beni hayal kırıklığına uğrattı. İsim vermiyorum ama kardeş gibi olduğumuzu söylediler ve sonra bana selam bile vermediler."

*c.t:İtalya Milli takım teknik direktörü

Son düzenleme:
Ayrıca şunları da söylemiş.

Zaniolo: “Şampiyonluk, Türkiye kupası ve Şampiyonlar Ligi’ne katılım. Biz hepsini kazanacağız. Fenerbahçe yerine Galatasaray’ı tercih ettim mi? Doğru, Fenerbahçe yerine daha az maaş öneren Galatasaray’ı tercih ettim çünkü daha önceden benimle temasa geçmişlerdi ve söz vermiştim. Biz Okan Buruk gibi iyi bir hocaya sahip büyük bir grubuz. Ayrıca çok şükür ki İtalyanca konuşabiliyor. Roma’lı taraftarların bir bölümü arabamı kovaladı, diğer kısmı evimi bastı. Ailem ve ben korktuk çünkü yalnız hissettik. Konuşularak anlaşılamayacak öfkeli insanlardı.O günlerde telefonumu kapattım çünkü kötü mesajlar sürekli geliyordu.”

Söylediklerinde bir gariplik yok. Zaten gelirken de serbest kalma bedeli koydurttu, niyeti belliydi. Bizi şampiyon yapıp üstüne güzel bir paraya satılırsa win win.

Ayrıca şunları da söylemiş.

Zaniolo: “Şampiyonluk, Türkiye kupası ve Şampiyonlar Ligi’ne katılım. Biz hepsini kazanacağız. Fenerbahçe yerine Galatasaray’ı tercih ettim mi? Doğru, Fenerbahçe yerine daha az maaş öneren Galatasaray’ı tercih ettim çünkü daha önceden benimle temasa geçmişlerdi ve söz vermiştim. Biz Okan Buruk gibi iyi bir hocaya sahip büyük bir grubuz. Ayrıca çok şükür ki İtalyanca konuşabiliyor. Roma’lı taraftarların bir bölümü arabamı kovaladı, diğer kısmı evimi bastı. Ailem ve ben korktuk çünkü yalnız hissettik. Konuşularak anlaşılamayacak öfkeli insanlardı.O günlerde telefonumu kapattım çünkü kötü mesajlar sürekli geliyordu.”
Fatih hoca da İtalyanca biliyordu demek ki geçen sene temasa geçilse daha ucuza alinabilirdi

Ulan Zaniolo'nun kalmayacağı zaten belli de Di Maria'yı bize salın madem. Bu arada burada da Zaniolo'nun seneye kalacağını düşünen çok kişi var ama hiç sanmıyorum. Bizi şampiyon yapsın ve iki taraf da yoluna baksın. Ben en çok Icardi mevzusuna takığım bu arada. Performansı düzelmezse Zaniolo'dan gelecek paradan Icardi alınması mantıklı olur mu bilemedim. Bakalım bu sene bir bitsin de.

Üst Alt