Zayton Cup 09 | Galatasaray 0-1 Bayer Leverkusen | 11 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Zayton Cup 09 | Galatasaray 0-1 Bayer Leverkusen | 11 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: Zayton Cup 09 | Galatasaray 0 - 1 Bayer Leverkusen | 11 Temmuz

Maçta orta saha çok güçsüztü. Ama bu maç ölçü olamaz. Çünkü

---Sarp

Sabri---Çolak ile oynadık. Bu üçlü belki de bu sezon bi daha yan yana gelmiyecek.

Marco'nun geliceği konuşuluyor.

1)------Topal

---Marco----Arda

2)------Tobias

----Barış-----Ayhan

3)------Sarp

----Sabri-----Çolak

3. alternatif ile sahadaydık.

Leverkusen'nin ise nerdeyse as takımı sahadaydı.

Neredeyse değil as takımı ile sahadaydı.Bütün hücumcuları sahadaydı hatta.

Neden as takım çıkmadık gibi bir düşünce bana mantıklı gelmiyor. Sonuçta bu maçı izleyenler kazanma heyecanı mı hissediyordu yoksa merak ettiği oyuncular hakkında fikir sahibi mi olmak istiyordu? Rijkaard da aynı şekilde oyuncularını değerlendirmek istiyor, bu dandik turnuvayı kazansan ne olur kazanmasan ne olur. Şahsi kanaatim, daha önceden de sahip olduğum Servet ile Gökhanın beraber oynayamaz düşüncesinin olgunlaştığıdır. Hem ağırlar, hem de müthiş bir penaltı ve kart potansiyeli oluşturuyorlar. Güngör sakat olmadığı sürece kimse kesemez takımdan, ancak gene aynı sakatlık problemi başlarsa sıkıntı çekeriz.

Sıktı artık bu takım. Bahane bulmak gibi olmasın ama yine de as kadro ile sahaya çıktığımızı düşünmüyorum. Düşünmek neyse de zaten öyle.

Sezona birer kupa ile başlamak iyi olurdu. Artık Tobol maçına kilitlenmeliyiz.

Rijkaard'ı eleştirmeye cüret edenler şu yazıyı bir okusun.

Rijkaard’a hayranım

HAZIRLIK kampının en ciddi testiydi Leverkusen karşılaşması. Rijkaard’ın sahaya çıkardığı 11 ise şaşırtıcıydı. Düşünün ki, bu takım 1 hafta sonra Avrupa Ligi’nde ilk resmi maçını oynamak zorunda.

HAYRET edeceksiniz ama şunu ifade etmek isterim, Rijkaard’a hayran olmamak elde değil. Neden mi? Leverkusen karşısına çıkardığı 11’le Hollandalı teknik adam şunu anlatıyordu; “Leverkusen maçını kazanmak umurumda değil. Tobol maçını da düşünmüyorum. İşinize gelirse. Hazırlık kampı programından ödün vermiyorum.” Rijkaard’a hak veriyorum, çünkü G.Saray’ın hazırlık kampı geç gelen milli oyuncular yüzünden ikiye bölünmüştü. Rijkaard ve yardımcılarının ilk hedefi sistemi oturtmak ve oyuncuları test etmekti. İşte bu yüzden 4-4-2 ile dizilen Leverkusen karşısına yine 4-3-3 ile çıktılar. Ki oyun akışı içinde 4-3-3, 4-1-2-2-1’e dönüşüyordu.

SİSTEMİ TAŞIYAMADILAR

ANCAK PAF ağırlıklı orta alan ilk yarıda Alman ekibi karşısında sistemi taşıyamadı. Topa sahip olan (çoğunlukla yan pas) taraf Rijkaard’ın öğrencileriydi. Buna karşılık G.Saray’ın acemi gençlerinden orta alanda top kapan Alman ekibi hızlı hücumlarla net pozisyonlar buldu. Ama onlar da golü hızlı ataklardan değil, yine bir Alman klasiği ölü top sonucu kornerden buldu.

İKİNCİ yarı yapılan 7 değişiklik topun Leverkusen tarafına akışını hızlandırdı. Ancak hazırlık kampı süresince sıkça denenen oyuncular ve oyuncu değişiklikleri, organize atak oluşumunu güçleştirdi.

SONUÇ olarak G.Saray’ın dünkü futbolu tatmin edici değildi. Buradaki kamp düzenini bilmeyenler için karamsar görüşlerle ortaya çıkabilir. Gerçek G.Saray’ı Tobol maçında da değil, ancak eylül ayına doğru izleyebiliriz. Malzeme bolluğu içinde Rijkaard ve yardımcıları en doğruyu bulmak için henüz araştırma dönemindeler.

Kadir Çetinçalı

Rijkaard’a hayranım

HAZIRLIK kampının en ciddi testiydi Leverkusen karşılaşması. Rijkaard’ın sahaya çıkardığı 11 ise şaşırtıcıydı. Düşünün ki, bu takım 1 hafta sonra Avrupa Ligi’nde ilk resmi maçını oynamak zorunda.

HAYRET edeceksiniz ama şunu ifade etmek isterim, Rijkaard’a hayran olmamak elde değil. Neden mi? Leverkusen karşısına çıkardığı 11’le Hollandalı teknik adam şunu anlatıyordu; “Leverkusen maçını kazanmak umurumda değil. Tobol maçını da düşünmüyorum. İşinize gelirse. Hazırlık kampı programından ödün vermiyorum.” Rijkaard’a hak veriyorum, çünkü G.Saray’ın hazırlık kampı geç gelen milli oyuncular yüzünden ikiye bölünmüştü. Rijkaard ve yardımcılarının ilk hedefi sistemi oturtmak ve oyuncuları test etmekti. İşte bu yüzden 4-4-2 ile dizilen Leverkusen karşısına yine 4-3-3 ile çıktılar. Ki oyun akışı içinde 4-3-3, 4-1-2-2-1’e dönüşüyordu.

SİSTEMİ TAŞIYAMADILAR

ANCAK PAF ağırlıklı orta alan ilk yarıda Alman ekibi karşısında sistemi taşıyamadı. Topa sahip olan (çoğunlukla yan pas) taraf Rijkaard’ın öğrencileriydi. Buna karşılık G.Saray’ın acemi gençlerinden orta alanda top kapan Alman ekibi hızlı hücumlarla net pozisyonlar buldu. Ama onlar da golü hızlı ataklardan değil, yine bir Alman klasiği ölü top sonucu kornerden buldu.

İKİNCİ yarı yapılan 7 değişiklik topun Leverkusen tarafına akışını hızlandırdı. Ancak hazırlık kampı süresince sıkça denenen oyuncular ve oyuncu değişiklikleri, organize atak oluşumunu güçleştirdi.

SONUÇ olarak G.Saray’ın dünkü futbolu tatmin edici değildi. Buradaki kamp düzenini bilmeyenler için karamsar görüşlerle ortaya çıkabilir. Gerçek G.Saray’ı Tobol maçında da değil, ancak eylül ayına doğru izleyebiliriz. Malzeme bolluğu içinde Rijkaard ve yardımcıları en doğruyu bulmak için henüz araştırma dönemindeler.

Kadir Çetinçalı

İşte bunu anlamak istemeyenler var.Daha hazırlık dönemindeyiz.Sisteme daha yeni yeni alışıyoruz.Ayrıca maçta 5-6 genç vardı.Hemen yok transfer yok bu yok şu.Rıjkaard'dan daha iyi biliyorlar sanki.Transfer lazımsa zaten Rıjkaard ister,yönetimde yapar.Bu kadar basit.

Sıktı artık bu takım. Bahane bulmak gibi olmasın ama yine de as kadro ile sahaya çıktığımızı düşünmüyorum. Düşünmek neyse de zaten öyle.

Sezona birer kupa ile başlamak iyi olurdu. Artık Tobol maçına kilitlenmeliyiz.

Sezona böyle dandik kupalarla başlayınca sezon sonunda iyileri alamıyoruz.

örnek:geçen sezon süper kupayı aldık ama sezon sonu elimiz boş kaldı ;)

Sıkı bir hazırlık maçı oynadık.Daha önemli birçok oyuncumuz oynamadı.Bence çok üzülmeye gerek yok.Eksiklerimiz yok mu?Tabiki var.Ama takımımıza güveniyoruz.

Defans çok zayıftı. Adamlar göstere göstere gol attı. Servet resmen adamın kafa vurmasını izliyor. Topu defanstan çıkarana kadar kale önünde 10 tane pas yapıyorlar. Deli olmamak mümkün değil bu durumda.

Hücum organizasyonlarımız iyi.Bizim sıkıntımız savunma ile ortasaha bağlantısı tam oturmadı daha.

Cevap: Zayton Cup 09 | Galatasaray - Bayer Leverkusen | 11 Temmuz | 21:00 |

-Leo-

Uğur Emre Servet Hakan

Topal

Ayhan Emre

Arda ------ Kewell

Baros

Bu şekilde bir takım izlemeyi isterim açıkçası Leverkusen karşısında.

böyle düşünüyosunuz ama bu gençleri denemenin daha fırsatını bulamıyacak Rijkaard çünkü sezonu açıyoruz :007:

Rijkaard’a hayranım

SİSTEMİ TAŞIYAMADILAR

Kadir Çetinçalı

Baştan sona doğru bir yazı.

rahat olun renkdaşlar.!!

adamda sihirli değnek yok yeni bir felsefe ile oynucaz yeni bir sistem ve bunun acıları olacaktır.

Tobol u kasmadan bir şeklide eleriz ondan sora 2 hafta vakit olack o arada zaten elindeki 25 kişi ile sistemi oturtmak adına çaılşmaalar başlyacak.

hazirlik maclari hicbirsey ifade etmez.

ama oyuncularim performansi hic hosuma gitmiyor.

erhan in tek ozelligini soylermisiniz?

baros hazir degil

baris faydasiz ama duzelir

sabri rezil

orkun korkutuyor

tobias bir oynamaya baslasa bir daha birakmaz o formayi.

walla neler dedik bu sefer sabırlı olcaz filan diye saha bir hazırlık maçındaki yorumlara bak, yazık walla bea bu adam o sürekli karşılaştırdığınız barçaya ilk geldiği snee devre kapanmadan küme düşmeye yakındı kovulması sürekli gündeme geldi ama ordakiler biz gibi değil sabır gösterdiler ve şu an 4-3-3ü nasıl başarılı oynadıklarını ve bizimde sürekli türkiyede böyle oyun nerdeeee siye sızlandığımızı hatırlayın ve sürekli böyle sızlanmaya devam etmemek için azda olsa sabır gösterin kim bilir bırakın küme düşme potasını 5 ve 6. kapatsa rijkaard devreyi o zaman napacaksınız!!!!!!!!!

hazirlik maclari hicbirsey ifade etmez.

ama oyuncularim performansi hic hosuma gitmiyor.

erhan in tek ozelligini soylermisiniz?

baros hazir degil

baris faydasiz ama duzelir

sabri rezil

orkun korkutuyor

tobias bir oynamaya baslasa bir daha birakmaz o formayi.

as oyuncular hazır değil daha bu belli.

orkun bence dün gayet iyiydi, ben beğendim.

barış da dün diğer 3 maça göre toparlamış kendini.

sabri her zamanki sabri'ydi. sağ bek bomboş kaldı. rijkaard bunu fark etmiş olacak ki serkan'la yerlerini değştirdi maç içerisinde.

erhan diyarbakır'da sağ kanatta mükemmel bir performans sergilemişti geçen sene. şutları çok iyi. ama insiyatif almaktan çekindiğinden heralde çok boğuldu alman defansında, etkisiz kaldı. daha doğrusu top gelmedi oı da alamadı.

performans çok umut verici değildi, organize olamadık ama ümitsizliğe gerek yok. gerekirse sezon sonuna kadar bekliycez bu sisitemin oturmasını. o kadar kolay bir iş değil bu, sancılı bir süreç olacağı zaten baştan belliydi.

sabır, sabır, sabır ... diyorum sadece. :)

hazırlık maçlarında böle yenlgiler büyütmemek lazım,beşiktaşta lucescu zamanında dandik bi takımdan 5 yemişti ama şampiyon olmuşlardı.

Üst Alt