Zeki Çelik Resmen Roma'da | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Zeki Çelik Resmen Roma'da

1657009005728.png

Son olarak Fransız ekibi Lille'de oynayan ve burada şampiyonluk da yaşayan Zeki Çelik'in, yeni adresi belli oldu.

Tecrübeli futbolcu, bundan sonra kariyerine İtalyan devi Roma'da devam edecek.

Roma, transferi resmi olarak açıkladı. Öte yandan anlaşmanın 4 yıllık olduğu ifade edildi.

"BU KULÜPTE OYNAMAK BENİM İÇİN ONUR"
Zeki Çelik yaptığı transferi sonrası yaptığı konuşmada, "Böylesine büyük bir kulüpte oynamak benim için bir onur. Büyük hedeflerim var. Takıma katkıda bulunmak istiyorum. Kendimi hazır ve odaklanmış hissediyorum. Asla pes etmem. Beni her zaman sahada mücadele ederken göreceksiniz." ifadelerini kullandı.

Roma ve Lille, Zeki Çelik'in bonservis bedelini açıklamadı ancak Fransa ve İtalya basınında yer alan haberlere göre Roma, Zeki için Lille'e 9 milyon euro ödedi. 25 yaşındaki sağ bekin sonraki satışından %15 pay da Lille'e verilecek.

ROMA'YA TRANSFER OLAN 5. TÜRK
Zeki Çelik, Roma'ya transfer olan 5. Türk futbolcu oldu. 1999/20 sezonunda Neşat Gülünoğlu, 2014-2016 yılları arasında Salih Uçan, 2017-2021 araı Cengiz Ünder, 2019/20 sezonunda Mert Çetin Roma forması giymişti.

Adamın yıllık maaşı 2 milyon euro vardır. Dubois'den daha fazla kazanıyor. Neyle ikna edip de Boey'e yedek yapacaksın. Biz bazen çok abartıyoruz. Ondan sonra gençler neden gidiyor? Galatasaray Zeki'yi alsa ve yedek yapsa ben Ali Turap olsam 1 dakika durmam giderim.

Bizim yedek olarak beğenmediğimiz adam Roma’ya gidiyor.

Bazen kendimizi dev aynasında görmeye bayılıyoruz sonra bir tokat çarpıyorlar. Gidip kasımpaşa’dan, romanya’dan, mısır’dan falan topçu alıyorsun. Islak rüyadan uyanıyorsun

Üst Alt