zinedine zidane - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
L’Equipe gazetesinin Zinedine Zidane ile gerçekleştirdiği röportajdan bazı kesitler:

“Bir gün PSG’i çalıştırabilirim, asla, asla dememek gerekir, özellikle de antrenörseniz. Oyuncuyken çok seçenek vardı, fakat antrenörken gidebileceğim 50 tane takım yok, 2-3 seçenek var.”

Zinedine Zidane: “1998 yılı benim yılımdı ama ben 1999/2000 sezonunun, en iyi sezonum olduğunu düşünüyorum. Fransa Milli Takım kadromuz çok özeldi… Euro 2000 o jenerasyonun zirvesidir. Euro’da bizi yenmek imkansızdı.”

1655990078698.png

Zinedine Zidane: “1998 Fransa - Brezilya maçındaki formamı devre arası Ronaldo’ya vermiştim. Maç sonu ikinci formamı tribünlere attım, alan kişiyi çok mutlu etmiş olmalıyım. Üçüncü formamın da nerede olduğunu bilmiyorum. Ballon d’Or ödülüm de annemde. Çok az şey var evimde.”

Zinedine Zidane: “Kariyerime başladığımda Zinedine ismi ortada yoktu. İkinci ismim Yazid ya da kısaltması Yaz’ı kullanıyordu herkes, ben dahil. Zinedine ilk ismim olduğu için basın sayesinde ön plana çıktı. “Zizou”yu da Bordeaux’da Rolland Courbis söyledi ilk. İsim babası o.”

Zinedine Zidane: “Milli Takım çalıştırmak istiyorum. Fransa Milli Takımı’nda oyuncu olarak yer alma şansım oldu ve bu başıma gelen en güzel şeylerden biri. Bugün antrenörüm ve antrenör olarak da Milli Takımda yer almak istiyorum. Fransa Milli Takımı daima kafamın içinde…”

Zinedine Zidane: “1998 ve 2000 başarıları, o dönem kadroda yer alan alan isimler arasındaki en büyük bağ. Görüşmekten, eski günleri yad etmekten, buluşup beraber yemek yemekten büyük zevk alıyoruz. Aradan 20 yıl geçmiş, aylarca görüşmesek bile, buluştuğumuzda her şey dün gibi.”

1655990146955.png

Zinedine Zidane: “Çocukken idolüm, belki de daha fazlası Enzo Francescoli’ydi. Büyük hayranıydım. Yaptığı her şeyi izleyip, sahada uygulamaya çalışıyordum. Bir zaman sonra ona benzemeyi başardığımı düşünüyorum. Tekniği inanılmazdı. Kendisiyle oynama fırsatım da oldu.”

Zinedine Zidane: “Enzo Francescoli röportajlarımdan ona olan hayranlığımı biliyordu ve maç sonu bana formasını getirdi. Formayı yıkadıktan sonra, çocukluk hayalimi gerçekleştirdim ve formasıyla uyudum. Eşim deli olduğumu düşünüyordu. Daha sonra büyük oğluma da Enzo adını verdim.”

Zidane: “İtalya ile oynadığımız finalde, karşımda çok iyi bir kaleci vardı. Penaltı olduğu zaman onu bir şekilde şaşırtmam gerektiğini düşündüm… bazıları panenka penaltıyı saygısızlık olarak yorumluyor ama alakası yok. Zaten daha önce hiç panenka penaltı da denememiştim.”

Zidane: “O gün annem çok ağır olmasa da rahatsızdı ve yanında olan kız kardeşimle görüşüyordum. Materazzi, anneme küfür etmediğini söyledi hep, bu doğru. Fakat kız kardeşime küfür etti, annemin rahatsızlığı da aklımın bir ucunda olduğu için o hassasiyetle kendimi kaybettim.”

1655990220901.png

Zinedine Zidane: “Her ne olursa olsun, bu şekilde veda etmemem gerekiyordu. Fakat benim kariyerimin bir parçası bu olay da. Biraz da bu yüzden Fransa Milli Takımı ile hikayemin bitmediğini söylüyorum hep. Hikayenin bu şekilde son bulmuş olmasını istemiyorum.”

Zinedine Zidane: “Büyük oyuncularla çalışmak daha kolay. Bir oyuncu ne kadar büyük olursa, size düşen görev de o kadar azalıyor, çünkü hangi durumda ne yapması, nasıl davranması gerektiğini çok iyi biliyor. Bu yüzden büyük oyuncularla çalışmayı daha çok sevdim.”

Zinedine Zidane: “Karim Benzema ile sürekli futbol üzerine konuşuyorduk. Sadece benim futbolculuğum üzerine değil, genel futbol üzerine. Aileyle ilgili de çok sohbetimiz oluyordu. İkimiz de esasında benzer yollardan geçmiş isimleriz. Futbolcularımla vakit geçirmeyi seviyorum.”

Zinedine Zidane: “Ben ailenin en küçük çocuğuydum, Karim Benzema, hiç sahip olmadığım o küçük kardeş oldu biraz. İyi bir sevgi bağımız var. Geldiği günden bu yana güzel bir ilişkimiz oldu. Bugün daha az görüşüyoruz ama o benim, ben de onun nerede olduğunu daima bilirim.”

Zinedine Zidane: “Bu sezon sergilediği performans beni şaşırtmadı. Bu zamana kadar gösterdiklerinin devamı niteliğinde… Bugün sadece ben değil, tüm dünya Ballon d’Or’u hakettiğini ve ona verilmesi gerektiğini düşünüyor.”

Zidane: “Beraber oynadığım ya da çalıştığım oyuncular arasında en komik isim Franck Ribery olabilir. Fransa Milli Takım kampına ilk geldiğinde bana kartopu fırlattı. Ben böyle bir şeyi Cantona’ya asla yapamazdım mesela. Thierry Henry komiktir. Madrid’de Brezilyalılar öyleydi.”

Zinedine Zidane: “Kariyerim boyunca politikanın içine çekmeye çalıştılar beni. Babam kariyerimin başında “Sen futbolcu musun? O zaman futbolcu kal. Politik bir görüşün olsun ama bunu herkesle paylaşmak zorunda değilsin” demişti ve öyle de yaptım. Babam daima haklıdır.”

Zinedine Zidane: “Real Madrid’e transferimi çok iyi hatırlıyorum. Monaco’da benim de ödül alacağım bir gecedeydik. Florentino Perez “Gelmek istiyor musun?” yazan bir peçete gönderdi bana. Peçetenin bir kenarına “Yes” yazıp geri gönderdim ve sonrasında transferim gerçekleşti.”

Zinedine Zidane: “Real Madrid’de 5 numarayı tercih etme sebebim benim için uğurlu olması. Saçma yerlerde karşıma çıkıp, daima pozitif şeyler yaşatmıştır. Bugün baktığımız zaman 5 Ş. Ligi kupası kazandım. 1’ini oyuncu, 1’ini yardımcı antrenör ve 3’ünü de teknik direktör olarak.”

Zinedine Zidane: “Şampiyonlar Ligi’ni asla şans eseri kazanmazsınız. Her zaman bir çalışmanın ürünüdür. Özellikle de 3 sene üst üste kazandıysanız. Deliler gibi çalıştım. İçlerinde en güzeli hangisiydi? Bence en güzeli 3 sene üst üste olmasıydı.”

1655990391577.png

Zidane İstanbul’a gelip saç ektirdi​

1656920480155.png

Hürriyet yazarı Mehmet Üstündağ, futbol efsanesi Zinedine Zidane'ın İstanbul'a gelerek saç ektirdiğini yazdı.

Dünya futbolunun efsane isimlerinden olan ve kariyerine teknik direktör olarak devam eden Zidane için "Dünyanın en büyük futbol yıldızı da olsan, Bruce Willis gibi kel erkeklerin ikonu da olsan orta yaş krizi yaşıyorsun demek ki" ifadelerini kullanan Üstündağ, şunları kaydetti:

"Juventus, Bordeaux, Real Madrid gibi takımlarda top koşturan, aktif futbol kariyerini bitirdikten sonra Real Madrid’de hocalık yapan Zinedine Zidane, ikonik kelliğine bir son vermek için Türkiye’yi seçti!

Geçen ay 50 yaşına giren ünlü yıldız, gizlice İstanbul’a gelerek operasyon geçirdi.

Sağlık turizminde ve özellikle saç ekimi konusunda dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan Türkiye’nin methini duyan Zidane, haberin duyulmasını istemediği için bütün rezervasyonlarını menajeri adına yaptırmış.

İki hafta boyunca Zorlu Center’daki Raffles Hotel’de kalan yıldız, saç ekim operasyonunun ardından nekahet dönemini de burada geçirdikten sonra yine gizlice Fransa’ya dönmüş. Haberi ilk duyduğumda inanmamıştım açıkçası, ama araştırınca gerçek olduğunu öğrendim.

Ben de merakla sonucu bekliyorum.

Bakalım ‘saç’, yıldız futbolcuya yakışacak mı?"

Bir tane Irlanda'da yasayan Galatasarayli youtuber var. Irlandali kim varsa neredeyse %50'si ya sac ektirmeye gelmis ya da diş yaptirmaya

Bir tane Irlanda'da yasayan Galatasarayli youtuber var. Irlandali kim varsa neredeyse %50'si ya sac ektirmeye gelmis ya da diş yaptirmaya
katilirim. dis+sac+goz . bildigim kadariyla cok iyi. sadece ulke icinde degil, <->
futbol ozelinde bildigim en yakin ornek; *kante nin fransa'daki dis dokturu misal turk .*roportajinda kendisi belirtmisti.

zinedine zidane'ye donersek,
kendisininda belirttigi donemler milli takim baz'inda kendi ozelinde tepe idi bence de.
fakat, kulup baz'in da juve donemi sonrasi *realle ciktigi versus *bayer levarkusen finali gordugum en iyi kulupsel bazdaki zidane performansi idi...

roportaj epik olmus sevgili @Arif Çelik tesekkur ederim oncelikle.
su kisim misal gulumsetti :
Zidane: “Beraber oynadığım ya da çalıştığım oyuncular arasında en komik isim Franck Ribery olabilir. Fransa Milli Takım kampına ilk geldiğinde bana kartopu fırlattı. Ben böyle bir şeyi Cantona’ya asla yapamazdım mesela. Thierry Henry komiktir. Madrid’de Brezilyalılar öyleydi.

333bfe93ba4df206dcabd909897a8813.jpg

tanıdığım tek zinedine

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt