GSC Haber - Dursun Özbek Önemli Açıklamalarda Bulundu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek Önemli Açıklamalarda Bulundu

Hocam Suheyl'in dediği gibi Galatasaray kendisi yapsa 900 milyon dolar civarında kazanır mı ? Senin fikrin nedir ?TL bazı da nerdeyse 30 milyar TL civarı para yapıyor. Aşırı abartı rakam degil mı ? Erden bey bile geçmiş röportajlarında 12 ila 14 milyar TL diyordu Florya'dan kazanilabilecek para ?
Her şeyi geçtim. 1 yıl önceki video seyredin. Erden Timur'u dinleyin. O söylüyor zaten her şeyi. Ben sadece aradaki 1 yıllık maliyet ve satış rakamın farkını yazıyorum.

1 yıl önce yaklaşık 12-13 milyar tl getirisi olacak dedi. Dolar 20 iken. 600-650 milyon dolar eder. Ben sarı sitenin bugünkü ilanlarına bakıp 850 milyon dolar olur diyorum. Benzer projelerin satış fiyatlarının en düşüğünü alarak. Öyle Süheyl Batum gibi uçmadan diyorum.

1 yıl önce 25.000-30.000 tl/m2 inşaat maliyeti var dedi. Ben 1 yıllık inşaatlardaki maliyet fiyat artışını ekliyorum 45.000 tl/m2 diyorum.

Bu kadar. Zaten Erden Bey dedi tüm fiyatları 1 sene önce.

Bugünkü şartlarda biz yaparsak maliyet düştükten sonra 700-750 milyon dolar kazanırız.

Hasılat paylaşımlı versek 400-450 milyon dolar kazanırız.

Fark 300 milyon dolar. Ve bunu gene söylüyorum Erden Bey 1 seneki önceki fiyatları baz alarak söyledi. Videosu youtube da var.

Erden bey 8 ay önceki röportajında Gayrimenkullerden gelecek paralarla 400-500 milyon dolar fon kurulacak diyor. 500 milyon dolar 16 milyar TL yapıyor.

Yine 2 sene önce Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur da yaptığı açıklamada “Florya’nın satışından 10 milyar TL’den fazla gelir bekliyoruz. Demiş. Hadi 2 senede enflasyon baya artı. 15-16 milyar TL de.

Suhey beyin yeni aciklmasini gördüm. 1 milyar 100 milyon dolar diyor. Yani 36 milyar tl

Linki bu;

Süheyl neye göre hesabını yapmış. Es keza bu vaatle göre gelseler. Floryaya baslasalar. Bu rakamlar gelmese tarihin en kötü yönetimi olurlar. Erden beyin kendi aciklamalarinda bile bu rakamlarin yarısi bile anca var.

Acayip bir kirlilik var.

Erden bey 8 ay önceki röportajında Gayrimenkullerden gelecek paralarla 400-500 milyon dolar fon kurulacak diyor. 500 milyon dolar 16 milyar TL yapıyor.

Yine 2 sene önce Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur da yaptığı açıklamada “Florya’nın satışından 10 milyar TL’den fazla gelir bekliyoruz. Demiş. Hadi 2 senede enflasyon baya artı. 15-16 milyar TL de.

Suhey beyin yeni aciklmasini gördüm. 1 milyar 100 milyon dolar diyor. Yani 36 milyar tl

Linki bu;

Süheyl neye göre hesabını yapmış. Es keza bu vaatle göre gelseler. Floryaya baslasalar. Bu rakamlar gelmese tarihin en kötü yönetimi olurlar. Erden beyin kendi aciklamalarinda bile bu rakamlarin yarısi bile anca var.

Acayip bir kirlilik var.
10-12 milyar tl rakamı 2 sene öncesinin,kur 20tl falan

Şu an 32 küsür haliyle rakam artıyo

Süheyl biraz abartmış 1 milyar dolar diyerek,dursun da 300 diyerek şaşırmış

Net kar 600-700m dolardan aşağı olmaz olamaz

Murat kurum olayının çok tepki çektiğini anlamış olacak ki alel acele imamoğlunu ziyaret etti

2018 de mc ile yarıştığı seçimden önce de hayati bi hatası olmuştu ve seçilememişti

Dursun galiba duramayacak
Ben bu Murat Kurum olayında Başkana biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Evet hoş bir görüntü değildi ama yanlışı yapan Murat Kurum'un kendisi. Başkan ne yapabilirdi o durumda bilemiyorum elini tutup itemezdi herhalde.

Hocam Suheyl'in dediği gibi Galatasaray kendisi yapsa 900 milyon dolar civarında kazanır mı ? Senin fikrin nedir ?TL bazı da nerdeyse 30 milyar TL civarı para yapıyor. Aşırı abartı rakam degil mı ? Erden bey bile geçmiş röportajlarında 12 ila 14 milyar TL diyordu Florya'dan kazanilabilecek para ?
Birşey daha var. Erden Timur her açıklamada özellikle altını çizdiği konu en olumsuz, en düşük şartlarda hesap edildiği şeklindeydi.

Acayip bir kirlilik var.
Süheyl Batum uçuyor. Fazla yüksekten. 13.000 dolar/m2 yan proje dedi. Hadi 10.000 kabul edelim dedi. Sarı siteye bakınca maksimum 9.000-9.500 dolar bandında halbuki. İşi şova döktü orada.

Yalnız Erden Timur o açıklamaları dolar kuru kaç iken yaptı ona da bakmak lazım. 2 sene önceki açıklamasını bilmiyorum. Onu görmedim ama 1 sene önce webinar videosunda 12-13 milyar tl getiri dediğinde dolar 20 tl idi. 600-650 milyon dolar yapar.

Öyle çokta kafa karışacak bir durum yok aslında.

Bu arada 2 yöntem arasındaki farkı ayrıntılı hesaplamak 1 gün bile sürmez. İşi bilenler tarafından. Ama ne hikmet ise Dursun başkan bunu yapmıyor, yaptırmıyor. Neden acaba?

Yapıp kongre üyeleri ile paylaşsa da biz de böyle tahminlere uğraşmak zorunda kalmasak.

Abi Riva'yı GS için ne borçtan çıkıp hızlı büyüme fonuna çevirebilmiş bu adam, ne de sürdürülebilir gelir getiren bir projeye. Zaten o esnada Florya'yı da ham etmekteydi de işte Allah yüzümüze güldü

Şimdi Florya'yı da buna mı emanet edeceğiz. Lütfen ya böyle olmamalı. GS Genel Kurulu'nda GS'yi sevenlerin sayısının GS'den parça koparmaya çalışanlardan fazla olması lazım

Bunu da Yapay Zeka'ya 1 sorsana bakalım ne diyecek kanks yav :D
Dursun Özbek, hayat hikayesini ve Galatasaray'a olan bağlılığını anlattığı konuşmasında, 1950'de Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde doğduğunu ve zorlu koşullarda geçen çocukluğundan bahseder. İstanbul'a göç ettikten sonra babasının Galatasaray sevgisini ve bu sevginin kendisini Galatasaray Lisesi'ne yönlendirdiğini anlatır. Galatasaray Lisesi'nde yaşadığı sosyal eşitlik ve kardeşlik ortamının kendisini nasıl şekillendirdiğini vurgular. Eğitim hayatında karşılaştığı zorlukları ve babasının ölümünün ardından yaşadığı sıkıntıları detaylandırır. Yedek parça ticaretine atılma sürecini ve Galatasaray Lisesi mezunu olmanın kendisine sağladığı fırsatları anlatır. Son olarak, Galatasaray'a olan hizmet aşkını ve kulübe yaptığı katkıları dile getirerek, Galatasaray'da birlik ve beraberliği sağlamanın önemine değinir.

Yapay zeka böyle özetledi rtaş

Bi oral degil

Seni de özetledi @Murat Durmaz

Murat Durmaz, GSCimbom forumunda aktif bir kullanıcı olarak dikkat çekiyor. Katıldığı tartışmalarda Galatasaray ve futbol üzerine derinlemesine bilgi sahibi olduğu anlaşılıyor. Mesajlarında genellikle takımın stratejileri, oyuncu performansları ve kulüp yönetimi hakkında kapsamlı analizler yapıyor. Ayrıca, forumun genel yapısına uygun olarak, diğer kullanıcılarla saygılı bir dil kullanmaya özen gösteriyor ve görüşlerini iyi bir şekilde temellendiriyor.

GSCimbom forumu, Galatasaray taraftarlarına yönelik geniş bir bilgi ve tartışma platformu sunuyor ve Murat Durmaz gibi kullanıcılar bu platformun canlı ve bilgi dolu olmasını sağlıyor

@Oral Sever

Oral Sever, GSCimbom forumunda aktif bir kullanıcı olup, özellikle Galatasaray ve diğer Türk takımları hakkındaki tartışmalara katılmasıyla bilinir. Futbola olan tutkusu ve Galatasaray’a olan desteği, yaptığı paylaşımlarda açıkça görülmektedir. Maç sonuçları, oyuncu performansları ve takım stratejileri gibi konularda görüşlerini paylaşır. Örneğin, Karagümrük'ün rahatlaması için galibiyet alması gerektiğini belirterek, lig sıralamaları hakkında stratejik düşüncelerini ifade etmiştir

Genel olarak, Oral Sever, spor analizi ve takım dinamiklerine odaklanan düşünceli ve katılımcı bir topluluk üyesi olarak tanınır.

Spor analizi ? Gümrük ? Stratejik düşünce ?

Üst Alt