GSC Haber - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir" - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir"

150ye maal ettigini 900m ye satabılıyorsa o arkadaşa helal olsun
Projede kullanılacak olan malzeme seçimi, projenin türü, çevre düzenlemesi için kalan alan. Bir çok değişken var. Ben Çeşme de 25.000 e de 35.000 e de maliyetle ev yapıyorum.

Bir gün ev sattığım müşterim ben ankastreleri miele istemem bunları alın yerine bana gaggenau takın dedi. Gittik dediğini yaptık. Bu sefer ankastre buzdolabını liebherr isterim diye tutturdu. Bu arada istediği buzdolabı 350 bin lira civarındaydı zamanında.

Ben ortalama bir rakam söyledim. 45.000 tl/m2 birim maliyet ile. İstenirse bu rakama bitebilir. Ama ne kullanılacağı önemli. Dediğim gibi buzdolabı var buzdolabı var.

Bu ölçekteki bi projeyi bizim yapabileceğimizi düşünmek en hafif tabirle saflıktır. O yüzden en makul olanı her arsa sahibinin müteahhitle yaptığı anlaşma gibi en iyi teklifi verenle el sıkışmaktır.

Ben ne adamların ne projeleri bitirdiğini gördüm. Paradan bahsedin. Paranız varsa en iyi teknik kadroyu kurar, en iyi firmalar ile çalışırsınız. Sonuçta biz yapacağız demek gidip Ahmet usta ile anlaşıp ona yaptırmak değil. Teknik kadronuz yeterli sayıda ve iyi personel ise, çalıştığınız Mimarlık firması üst düzey ise, işi verdiğiniz firmalar tecrübeli ve iyi ekipler ise emin olun işi yapmak çok basit.

Para en önemlisi para. Bu varsa ve kenarda işin en tepesinde bu işleri daha önce yapmış biri oturuyorsa ki bu Erden başkan olurdu, çok rahat biterdi bu proje.

Ama bugün itibarı ile paramız da yok, sanırım Erden Timur'a artık yok.

Bu durumda evet bu projeyi biz kendimiz yapmaya başlasak nasıl bitiririz Allah bilir.

Gökhan Dinç: "Florya projesini Katarlılar falan yapmayacak. Öyle 70 milyon peşin alınmış vs gibi bir durum yok. Merak etmeyin, çok da güzel bir firma yapacak inşaatı..."

Projede kullanılacak olan malzeme seçimi, projenin türü, çevre düzenlemesi için kalan alan. Bir çok değişken var. Ben Çeşme de 25.000 e de 35.000 e de maliyetle ev yapıyorum.

Bir gün ev sattığım müşterim ben ankastreleri miele istemem bunları alın yerine bana gaggenau takın dedi. Gittik dediğini yaptık. Bu sefer ankastre buzdolabını liebherr isterim diye tutturdu. Bu arada istediği buzdolabı 350 bin lira civarındaydı zamanında.

Ben ortalama bir rakam söyledim. 45.000 tl/m2 birim maliyet ile. İstenirse bu rakama bitebilir. Ama ne kullanılacağı önemli. Dediğim gibi buzdolabı var buzdolabı var.
m2 7000-8000 dolar gibi fiyattan satmak istiyorsak bu örnek verilen proje gibi lüx ve kaliteli malzemeden yapman lazım. Sonuçta o evleri pahalı alanlarında dediğin gibi en kaliteli malzemeyi isterler. Lüx fiyatı verip orta kalite malzemeyle yaparsan satamazsın kimse de enayi değil sonuçtaki bir de hedef kitle zenginlerden bahsediyoruz.

Ben ne adamların ne projeleri bitirdiğini gördüm. Paradan bahsedin. Paranız varsa en iyi teknik kadroyu kurar, en iyi firmalar ile çalışırsınız. Sonuçta biz yapacağız demek gidip Ahmet usta ile anlaşıp ona yaptırmak değil. Teknik kadronuz yeterli sayıda ve iyi personel ise, çalıştığınız Mimarlık firması üst düzey ise, işi verdiğiniz firmalar tecrübeli ve iyi ekipler ise emin olun işi yapmak çok basit.

Para en önemlisi para. Bu varsa ve kenarda işin en tepesinde bu işleri daha önce yapmış biri oturuyorsa ki bu Erden başkan olurdu, çok rahat biterdi bu proje.

Bu durumda evet bu projeyi biz kendimiz yapmaya başlasak nasıl bitiririz Allah bilir.
Yapamayızdan kasıt gerekli nakit akışını sağlayamayacağımız zaten yoksa sıcak paran varsa 2 yılda da bitirirsin projeyi ama öyle bi para yok

Erden Timur yokluk bir durum yok henüz ve bu iş için camia içinden bağımsız bir ihale komisyonu kurulmuş yani sadece yönetimde yok içinde şu an teklifler alınıyor seçimden sonra olur artık herhalde bu teklifler belki kapalı bir oturumda görüşülüp öyle bir karar verilir yani ihaleyi bu firma aldılık bir durumda yok ortada. ben Erden Timur'a güveniyorum eğer ortada bahsedildiği tarz bir şey olsaydı çıkıp bunu söyler ve bu yönetimin karşısında yer alırdı. Çünkü bunu daha ilk seçim zamanı söylemişti ve sözünü vermişti kendisi.

Gökhan Dinç: "Florya projesini Katarlılar falan yapmayacak. Öyle 70 milyon peşin alınmış vs gibi bir durum yok. Merak etmeyin, çok da güzel bir firma yapacak inşaatı..."

Şimdi videoyu seyrettim. Orada Haluk Yürekli güzel bir şey dedi. Firmanın adından ziyade işin nasıl yapılacağı önemli dedi. Gelir paylaşımlı bir firmaya mı verecekler diye sordu. Halbuki genel kuruldan biz yapacağız diye dedikleri için onay verildiğini hatırlattı. Bunlara cevap vermedi Gökhan Dinç. Sessiz kaldı.

Eğer Gökhan Dinç'in dediği gibi bir büyük bir firma ile sözlü anlaşmışlar ise genel kuruldan aldıkları yetkiyi de aşmış oluyorlar. Bu bir kere yanlış. Ben yapacağım diye onay istiyorsun sonra gidip bir firmaya hasılat paylaşımlı veriyorsun. Gelirsin genel kurula açıklarsın her şeyi teker teker buna göre yetkiyi tekrar istersin.

Diğer konu Erden Timur'un neden tepkili olduğu buradan zaten çıkıyor. Dursun başkan gitmiş bir firma ile anlaşmış bile. Eğer Gökhan Dinç yalan söylemiyor ise.

Sanki burada atı alan Üsküdar'ı geçti durumu var gibi. Ne o dursun başkan yangından mal mı kaçırıyoruz. Ne bu acele. Galatasarayımızın geleceği Florya. Bu kadar bekledik bb çıkmak için gerekirse 1 sene daha bekleriz. Ama geleceğimizi aceleye getirip harcayamazsın. Bu işi şeffaf ve doğru yapmalısın. Gelirsin kurula anlatırsın her şeyi. Doğru bir yöntem ise kurul yetkiyi sana verir zaten.

Almadığın yetki ile iş yapmaya çalışma.

Erden Timur'suz yönetime zerre güvenim yok maalesef.

Şimdi videoyu seyrettim. Orada Haluk Yürekli güzel bir şey dedi. Firmanın adından ziyade işin nasıl yapılacağı önemli dedi. Gelir paylaşımlı bir firmaya mı verecekler diye sordu. Halbuki genel kuruldan biz yapacağız diye dedikleri için onay verildiğini hatırlattı. Bunlara cevap vermedi Gökhan Dinç. Sessiz kaldı.

Eğer Gökhan Dinç'in dediği gibi bir büyük bir firma ile sözlü anlaşmışlar ise genel kuruldan aldıkları yetkiyi de aşmış oluyorlar. Bu bir kere yanlış. Ben yapacağım diye onay istiyorsun sonra gidip bir firmaya hasılat paylaşımlı veriyorsun. Gelirsin genel kurula açıklarsın her şeyi teker teker buna göre yetkiyi tekrar istersin.

Diğer konu Erden Timur'un neden tepkili olduğu buradan zaten çıkıyor. Dursun başkan gitmiş bir firma ile anlaşmış bile. Eğer Gökhan Dinç yalan söylemiyor ise.

Sanki burada atı alan Üsküdar'ı geçti durumu var gibi. Ne o dursun başkan yangından mal mı kaçırıyoruz. Ne bu acele. Galatasarayımızın geleceği Florya. Bu kadar bekledik bb çıkmak için gerekirse 1 sene daha bekleriz. Ama geleceğimizi aceleye getirip harcayamazsın. Bu işi şeffaf ve doğru yapmalısın. Gelirsin kurula anlatırsın her şeyi. Doğru bir yöntem ise kurul yetkiyi sana verir zaten.

Almadığın yetki ile iş yapmaya çalışma.

Erden Timur'suz yönetime zerre güvenim yok maalesef.
%100. Güven vermediği nokta da tam olarak bu.

BB anlaşmasından çıkma işinin abartılıp bunun bahane edilerek projeyi aceleye getirme ihtimali benim de aklıma geliyor ister istemez...

BB meselesi konuşulurken de bir tuhaflık olduğunu, böylesine beka sorunu haline getirilmesinin aklıma yatmadığını ifade etmiştim zaten. Birkaç ay daha fazladan faiz ödemek korkunç bir fecaat değildi; ödenen faiz mevcut enflasyonist ortama göre gayet doğal oranda sonuç itibariyle...

En kötü ihtimalle 500-600m gelirden vazgeçip 300-400m gelire ikna olacaksak ve bunun sebebi bir sene faiz ödememek ise o bir senelik faizin ne kadar olduğunu duymak gerekir

Tostos kimse bana peşkeş çekiyor diyemez postası koyup diyip iddiaları şakşakçılarla bastıracağına rakamlarla anlatsın meseleyi. Bu popülist tavırları anca twitterdakiler yer

Üst Alt