GSC Haber - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir" - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir"

ozbek-galatasaray-adasi-icin-haciz-islemi-baslattirdi_02.jpg

Benzer fiyatlara farklı sitelerde bende buldum o yüzden Süheyl Batum'un o dediği fiyat bana gerçekçi değil demiştim. Ortalama 7000-8000 dolar m2'si arasında değişiklik gösteriyor ki burası aşırı lüks ve doğal olarak maliyeti de muhtemelen normale göre daha pahalı.
Brüt net farkına bakılınca sebebin teras olduğu anlaşılıyor. Terassız muhabbeti o yüzden döndü muhtemelen. 2+1 ve 3+1 için verdiği fiyatlar doğru

abi herkes ne yapıyor ...

m2 birim fiyatı falan kafa yoruyorsunuz.

Önemi yok o detayların.

Esas soru - Ne kadar süre? ne kadar getiri öngürüsü ? mevcut durum ne ? ihale kimde , kimdir ? bunların cevabını alamıyor demek insanlar divanda.

3 müş 5 miş zaten proje bitip pazarlanana kadar değişir ama artı ama eksi.

bu konudaki anafikir - hangi projede kim ne yapıyor - ne durumdayızın analizli vs detayli bir sunumu talep ediliyor. En başta ET'nin anlattığı gibi mevcutta bu tablolarla ne kadar paralel gidiliyor bunu soruyorlar. Art niyet değil haksız soru değil bu.

işin siyasi bağlantılı kısmını katmıyorum - orda siyaset yüzünden anti-Dursun tayfa var belli.p yüzden orayı geçiyorum konuşmaya gerek yok.

Brütten hesaplamışsan doğru 8544 dolar ediyor

Ben hiç m2lere bakmadım, brüt mü önemli net mi bilmiyorum ama 940m dolar ediyor bu fiyattan bile Süheyl Batum'un m2 hesabından
Brütten hesapladım evet. 8500 dolar desek 100 bin m2'de 850 milyon dolar ediyor, birde orası ekstra lüx buradan maliyetini falan da düşmek lazım lüx olduğu için maliyeti de ona normale göre daha fazla olacaktır haliyle özellikle ince işçilik ve iç cephesi ile maliyetini de çıkarmak gerekiyor.

Brütten hesapladım evet. 8500 dolar desek 100 bin m2'de 850 milyon dolar ediyor, birde orası ekstra lüx buradan maliyetini falan da düşmek lazım lüx olduğu için maliyeti de ona normale göre daha fazla olacaktır haliyle özellikle ince işçilik ve iç cephesi ile maliyetini de çıkarmak gerekiyor.
Buradaki inşaatçı rtaş total ciro 900m-1B falan olur diye hesaplamıştı. Maliyet de 150m falan olur demişti. En kötü durumda bile 600m'den az gelir gelmez gibi görünüyor. Bu paradan vazgeçilecekse trink 450 için falan vazgeçilir ancak

Üst Alt