⚽ SL 20/21 H:42 | Galatasaray 3-1 Yeni Malatyaspor | MS | 15 Mayıs - Sayfa 272 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Biz 92, 93, 97, 98, 99, 2000, 2001? , 2003 senelerinde turu gecmis olmaliyiz. 2001 senesinde direk mi girdik unuttum.
2001 senesi direkt katılım (UEFA ve Süper Kupayı alınca UEFA sıralamasında ilk 8'de idik)
Bizi asıl vuran Adnan Polat dönemi Şampiyon olup ön elemeden gidemedigimiz 2008 sezonu Stewa Bükreş eşleşmesi.Ustüne ikinci olan Fener ön elemeyi geçip Şampiyonlar Ligi'nde oynayınca bütün para onlara akmış ve makas açılmıştı.Biz BAM orta sahası, Zapata gibi kaleciler ile oynarken ligde ilk üç yüzü görememiştik, Ünal Aysal gelene kadar da son 30 yılın en kötü sezonlarını yaşamıştık.Yine Aysal başkan geldi aklıma, saygıyla anıyorum.

Oyle deme gedson ghezzalden 10 gomlek ustun oyuncu wonderkid
adamın kariyer gol+asist ortalaması 2 yahu. Hayır bizde oynayana bok atıyoruz da destekli atalım.
Yazın beşiktaş yerine biz almaya kalksak burada isyan çıkardı, gol atmıyor, asist yapmamış adam alınıyor diye.
Biri sezon başı gelmiş diğeri sezonun ortasında.
Biri orta saha oyuncusu diğeri kanat.

Bu maçta da iyi mücadele verdik her ne kadar çıkan kadro yanlış olsa da. Ama aklım almıyor şu hırsın yarısını sezon ortasında gösterseydik güle oynaya şampiyonduk. Bu sene takımda disiplin, moral, motivasyon yoktu, başkan,yönetim gerginliği sahaya yansıdı

adamın kariye gol+asist ortalaması 2 yahu. Hayır bizde oynayana bok atıyoruz da destekli atalım.
Biri sezon başı gelmiş diğeri sezonun ortasında.
Biri orta saha oyuncusu diğeri kanat.
Ben tabiki kıyaslamıyorum. Bizim bir ortasahamiz ligi 0 golle bitiyor 17 macta seni beni koysak ayagimi sokarim gol atariz burada buyuk bir soru isareti var gormeyenler var ona dikkak cekiyirum

Atiba 10 numara pozisyonunda oynadı zaten; karşılaştırma yapılacak ise Emre Akbaba, Belhanda gibi oyuncular ile yapılmalı. Ozan Tufan da bir çok maçta 10numara oynamıştı Erol Bulut döneminde.Takim kimyası önemli.Gedson'un farkını övdugumuz BJK orta sahasında ki maçta görmüştür herkes, burada sorun yanındaki oyuncular Taylan, Akbaba gibi onun kalitesinde olmayınca ister istemez performans düşüyor.

Bu maçta da iyi mücadele verdik her ne kadar çıkan kadro yanlış olsa da. Ama aklım almıyor şu hırsın yarısını sezon ortasında gösterseydik güle oynaya şampiyonduk. Bu sene takımda disiplin, moral, motivasyon yoktu, başkan,yönetim gerginliği sahaya yansıdı
Bence kondisyonu yanlis depoluyorlar.
Sezon ortasina sictilar çok yanlis antreman yaptilar sezon sonuna iyi geldi kondisyon en iyi bizdeydi.
Ankaragücü rize macina kadar yerlerde sürünüyorduk sonra acilmaya basladik.
Yani Scott piri bastan sonuna kadar yanlis antreman yaptiriyor gibi. Cünkü bunu önceki dönemlerindede yasadik.

Maça arda akbaba aynı anda başlanması
Yetmiyormuş gibi Babelin 45 dakika sağda oynatılması
Mustafa gibi net bir golcüyle başlanmaması
Hadi Halil’le başladın, Halil varsa çok iyi anlaştığı keremin olmaması
Ortasahadan söküp gelebilen ve sürpriz gol asist getirebilen Kılınç’la başlanmaması
Kaç maçta biz ezberledik kim nasıl ne şekilde oynar
Hoca hala çözemedi

Bu maç rahatlıkla 5 de olurdu 6 da olurdu
Tıpkı bjk maçının rahatlıkla 4-1 bitebileceği
Denizli maçının rahatlıkla 5-0 bitebileceği
Ve birçok maçta çok çok rahat şekilde 1 puan alınabileceği gibi

- İlla arda-babel mi başlayacaksın, o zaman sağda arda oynar kardeş, babel ise solda, forvette de mustafa olur
akbaba oynamaz, Kılınç oynar

- İlla akbaba mı başlayacaksın, o zaman forvet yine mustafa olur, solda babel, sağda kerem olur
Arda olmaz

- illa da illa arda-babel-akbaba mı çıkacaksın
O zaman da arda sağ, babel sol olur, akbabanın önünde halil değil mustafa oynar

Gitti en olmayacak kadroyu, üstelik ters kanatlarda oynattı, tam 45 dakika

Ben tabiki kıyaslamıyorum. Bizim bir ortasahamiz ligi 0 golle bitiyor 17 macta seni beni koysak ayagimi sokarim gol atariz burada buyuk bir soru isareti var gormeyenler var ona dikkak cekiyirum
Farklı oyuncular, farklı karakterler.
Bizde sakatlıktan oynayamayan sevillaya gittikten sonra o tempoda neler yapan fernando reges'e bak misal. Biraz da at sahibine göre kişner olayı var takımda. Falcao gitsin bak çılgın atacak. Keza feghouli de öyle.

Bizim takımın ne oynadığı belli değil. Misal gedson ilk geldi duran toplarda nokta atışı gösterdi sonra gittik ömer kullansın, akbaba kullansın diye vermedik adama.
Duran top çalışsa bu takım en az 10 asist yazardı hanesine.
İstatistik çok yanıltıcı. Adam kendi sahasından pas veriyor herif 30 saniye sonra 3 kişiyi çalımlayıp gol atıyor asist yazılıyor. Seninki al at diyor 6 pastan tribündeki simitçiyi vuruyorsun hanene + yazmıyor. Biraz da takımla bağlantılı bu performans işleri o nedenle istatistikten çok analize bakmak gerekiyor. Ne yapmış ne kadar çabalamış, verdiği net kaç pas değerlendirilememiş vs. vs.

Adamın kafasına nişanlıyorsun kaleciye 50 cm var taca kafa vuruyor. Şu durumda o niye skora katkı sağlamadı diye tartışmak inan boşa

Resmen şampiyonluk kendi elimizdeydi. Nasıl diyeceksiniz? Beşiktaş'ın Göztepe deplasmanin da zorlanacağı zaten belliydi. En fazla 1 fark ile yenecekleri. Yani şu maçta 5 gol atsan sampiyonsun. 5 gol nedir Allah aşkına . Rahatlıkla atılırdı . Yazık oldu:(
Aynen öyle düşünüyorduk beşiktaş maçını
O yüzden umutluyduk
Ta ki kadrolar açıklanan kadar

Farklı oyuncular, farklı karakterler.
Bizde sakatlıktan oynayamayan sevillaya gittikten sonra o tempoda neler yapan fernando reges'e bak misal. Biraz da at sahibine göre kişner olayı var takımda. Falcao gitsin bak çılgın atacak. Keza feghouli de öyle.

Bizim takımın ne oynadığı belli değil. Misal gedson ilk geldi duran toplarda nokta atışı gösterdi sonra gittik ömer kullansın, akbaba kullansın diye vermedik adama.
Duran top çalışsa bu takım en az 10 asist yazardı hanesine.
İstatistik çok yanıltıcı. Adam kendi sahasından pas veriyor herif 30 saniye sonra 3 kişiyi çalımlayıp gol atıyor asist yazılıyor. Seninki al at diyor 6 pastan tribündeki simitçiyi vuruyorsun hanene + yazmıyor. Biraz da takımla bağlantılı bu performans işleri o nedenle istatistikten çok analize bakmak gerekiyor. Ne yapmış ne kadar çabalamış, verdiği net kaç pas değerlendirilememiş vs. vs.

Adamın kafasına nişanlıyorsun kaleciye 50 cm var taca kafa vuruyor. Şu durumda o niye skora katkı sağlamadı diye tartışmak inan boşa

Aynen katılıyorum
Başka bir konuya yazdım az önce
Hangi oyuncunun ne performans verdiği senin taktiğine sistemine de çok bağlı
Tolga Ciğerci gibi vasat bir adam, oynanan taktikte öyle bir görev verildi ki, adam hayatının istatistiğini yapmıştı bizde

Şu oyuncuların nerdeyse hiçbiri kötü değil bizde, bizim ne oynadığımız belli değil

Bunu oyuncular da zerre anlamıyorlar bence ve herkes gayretiyle kendince birşeyler yapmaya çalışıyor

5 parmağın 5’i bir olmaz, kimisi de bu taktikten, oyundan bişey olmaz diye gayreti bırakıyor veya kimisi ben sakatım deyip kenara çekiliyor

Biz 5 atsak bjk 1 penalti daha alırdı geçiniz bunları. Malatya'nin yaptığı savunmayi uefada yapmazlar. Aykut kocamani getir o bile beceremez. Kimler neler yapti ampül parti gidince ortaya cikacak

Mesele bu maç ya da Denizlispor maçlarında 5-6 atmak değildi bence. Beşiktaş maçında gol yememe isteğimizle birlikte golü atmayı, ikili averajı almayı çok istemedik sanki. O maç vitesi düşürmeseydik bugün oynanan maçların hiçbir önemi kalmayacaktı.
İlginç bir sezon oldu, bu sezona takılı kalacak bir kulüp değiliz biz. Gelecek sezon iyi bir yapılanmayla ayağı yere sağlam basan bir kadro kurulup lige ambargo koymanın hesabını yapmalıyız. Geçti gitti bu sezon, önceki sezonu nasıl verdiysek bu sezonu da öyle verdik. Son maça kadar taşımamız bir şeyi değiştirmiyor. Canınızı çok sıkmayın, umarım güzel bir 2022 sezonu geçirir ve buraları bayram yerine çeviririz. Seçimi iyi kötü en kısa sürede atlatıp yeni yönetimle hızlı ve sağlam bir planlama yapılmalı. Seçimin bir ay ertelenmesi demek sezonun ilk yarısını çöpe atmak demek neredeyse.

Zaten elimizde degildi ipler,bjk şampiyonluğunu da kale alacak degiliz.ben ta 2-2lik sivas macindan once ruyami gormustum.forumda herkes sampiyonluk gitti falan yazmıştı,cok dahası da var ama anlatmaya gerek yok.onumuze bakacagiz :)

Mesele bu maç ya da Denizlispor maçlarında 5-6 atmak değildi bence. Beşiktaş maçında gol yememe isteğimizle birlikte golü atmayı, ikili averajı almayı çok istemedik sanki. O maç vitesi düşürmeseydik bugün oynanan maçların hiçbir önemi kalmayacaktı.
İlginç bir sezon oldu, bu sezona takılı kalacak bir kulüp değiliz biz. Gelecek sezon iyi bir yapılanmayla ayağı yere sağlam basan bir kadro kurulup lige ambargo koymanın hesabını yapmalıyız. Geçti gitti bu sezon, önceki sezonu nasıl verdiysek bu sezonu da öyle verdik. Son maça kadar taşımamız bir şeyi değiştirmiyor. Canınızı çok sıkmayın, umarım güzel bir 2022 sezonu geçirir ve buraları bayram yerine çeviririz. Seçimi iyi kötü en kısa sürede atlatıp yeni yönetimle hızlı ve sağlam bir planlama yapılmalı. Seçimin bir ay ertelenmesi demek sezonun ilk yarısını çöpe atmak demek neredeyse.
Denizli ve malatya macina gelene kadar 10 mac daha sayarim,şampiyonluğun gitmesine sebep.

Üst Alt