SL 21/22 H:2 | Fenerbahçe 2-0 Antalyaspor | MS | 22 Ağustos - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Penaltı ya da değil tartışmasına girmeden şunu not düşmek isterim.
Evet bir pozisyon kurala göre penaltı olabilir ya da yine kurala göre her elle oynama penaltı olmayabilir filan bu işin yazılı kısmı.
Problem şu ki Türkiyede kurallardan daha önemli olan şey yaşanan pozisyonun kimin lehine kimin aleyhine olduğudur.
Bugünkü pozisyonu Avustralya liginde bir takımın pozisyonuymuş gibi kural şöyle kural böyle diye yorumlamanın manası yok.
Bu fenerin pozisyonu.
Unutmamamız gereken şey şu. Muallak bir penaltı pozisyonu fenerin lehineyse penaltıdır, değilse değildir. Türkiyede kural budur.

Fenerin sayılmayan golü de gol bence
Penaltıda net
——
Musleraya verilen penaltıysa eğer ,Altayın pozisyonda penaltıydı,hakemin takdiri bilmem be diye geçiştirilemez ( bana kalsa öyle penaltılar şaçma) ama ligde bir kalıp yok,bir hafta çalıyorlar sonra çalmıyorlar.

2 maç 2 şaibeli galibiyet, merak ettim Fenerbahçe taraftarlarının içine siniyor mu bu hakem "hataları" diye Fenerbahçeliler pozisyonun omuz olduğunu iddia ediyor :tbr: herhalde Adanademir maçında da Osai-Samuel rakibe değmedi derler

Sözde Pereira'nın oyun anlayışı değişmişti, atak oynayacaklardı. Geldiği ilk sezon ki gibi kısır oynatıyor takımı. Gerçi bu sezon kadro daha vasat ama ben yine de sezon sonunu göremeyeceğini düşünüyorum.

Maci izlemedim. Niye burasi yangin anlamis degilim. fener ilk defami hakem yardimiyla mac aliyor? Eger suphesi olan varsa soyleyeyim minimum 5 tane boyle mac alirlar bu sene.

Takip edebildigim kadariyla hep boyle uygulandi. Senin dedigin gibiyse durum vahim o zaman. Su pozisyonda gidip neden izlememis diye sormak lazim.
Evet genel gorus sanki VAR hakemi cagirmazsa gidemez yonunde, hatta kanallardaki "spor" yorumcularinin da o yonde konustugunu duydum. Normalde VAR hakemi de yan hakem gibi orta hakeme yardimci olur. Son ve esas karar orta hakemindir. Asagida VAR protokolunun Review (inceleme) kisminda, inceleme baslamasi icin; VAR onerebilir veya orta hakem ciddi bir durumun gozden kactigindan suphelenirse inceleme baslatabilir diyor. Kisacasi orta hakem isterse, direkt olarak gidip izleyebilir.

1629681681242.png

bunların maçı izlerken bir uyumuşum anca uyandım saat sabah 6. Antalyaya güveniyordum puan alır diye düşünüyodum. Nasıl oynadı bu kuşlar bizden iyiler mi

Szalai takimin en iyisi. Stoper olmasina ragmen cogu atagi da o baslatiyor. Muhammed saf yetenek ama eksikleri var. He bide Gustavo var iste bazen iyi bazen kötü. Baska bir numaralari yok. Ne oynadiklari da belli degil. Altay deplasmaninda ne yapacaklar cok merak ediyorum.

Fenerbahçe ile Galatasaray gençlerinin arasında da ligte fark vardı,fark attık. Onlarda gençlerden 2 kişi süre alıyor bizde kimse almıyor. Eren ve Mahmut süre almalı. Yedlin’i oynatacağına bin kere Mahmut’u oynatırım.

bunların maçı izlerken bir uyumuşum anca uyandım saat sabah 6. Antalyaya güveniyordum puan alır diye düşünüyodum. Nasıl oynadı bu kuşlar bizden iyiler mi

İki takımda kötüydü ancak son dakikada Antalya’nın bariz penaltısı verilmedi , Antalyalılar pozisyona tepki gösterirken dünya yıldızı Mesut ile valencia topu alıp bomboş kaleciyle karşı karşıya kaldı 1-1 olacakken 2-0 yaptılar

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt